در مجمع شکربن چه گذشت؟ | برنامه شرکت در خصوص افزایش سرمایه چیست؟

در مجمع شکربن چه گذشت؟ | برنامه شرکت در خصوص افزایش سرمایه چیست؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کربن ایران با حضور 56 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای جعفری، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید. گزارش جامع و کامل نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کربن ایران با حضور 56 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای جعفری، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

آقای شمس مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 30 اسفند 1399 به صورت زیر ارايه دادند:

عملکرد عملیاتی شرکت:
 

در سال مالی مورد گزارش شرکت کربن ایران موفق به تولید با 118 درصد ظرفیت اسمی خود شده است. در بخش فروش نیز شرکت در مجموع موفق به فروش 44.500 تن محصول شده است. در بخش فروش مبلغی نیز شرکت با 111 درصد رشد نسبت به سال گذشته به مبلغ 5.965.434 میلیون ریال دست یافته است.

 
تولید شرکت در سال‌های اخیر از جهش خوبی برخوردار بوده به طوری که از 30.48 تن در سال 1398 به 42.131 تن در سال 1399 و معادل بیش از 50 درصد در تولید رشد داشته است.
کاهش تولید در سال‌های گذشته به دلیل کاهش تقاضای بازار بوده است برنامه شرکت در سال 1400 تولید با 120 درصد ظرفیت شرکت می‌باشد.
در بخش صادرات نیز شرکت با رشد مواجه شده و موفق به صادرات بیش از 10 تن محصول به 7 کشور مختلف شده است.
عملکرد مالی شرکت:
 
 

مقایسه درآمد‌های عملیاتی دوره جاری نسبت به دوره مشابه قبل بیانگر رشد 111 درصدی است که این افزایش عمدتا به دلیل افزایش نرخ محصولات می‌باشد.
افزایش بهای تمام شده محصولات عمدتا به دلیل افزایش نرخ مواد اولیه مصرفی و حمل و نقل و سایر هزینه‌ها بوده است.

جایگاه شرکت دوده کربن در صنعت:

صنعت کربن بلک در ایران متاثر از عملکرد چهار شرکت تولیدکننده دوده صنعتی یعنی شرکت کربن ایران، شرکت دوده صنعتی پارس و شرکت سیمرغ (که عمده سهامداران آن تایرسازان داخلی می‌باشند) و شرکت صنعتی دوده فام است. در سال‌های گذشته شرکت کربن ایران تنها تولید کننده داخلی در این صنعت بود که تمامی سهم بازار داخلی را در اختیار داشت. به واسطه ورود شرکت دوده صنعتی پارس در سال 1374 با 15,000 تن ظرفیت تولید و افزایش ظرفیت به 30,000 تن در سال 1385 و ورود شرکت سیمرغ وشرکت صنعتی دوده فام به عرصه تولید سهم بازار هر شرکت متاثر از برنامه و استراتژی تولید و فروش (داخلی و صادراتی)، مزیت‌های رقابتی از جمله کیفیت محصولات تولیدی، موقعیت جغرافیایی و دسترسی به منابع مواد اولیه و مقاصد مصرف محصولات و سایر موارد می‌باشد. در این راستا تلاش برای صادرات محصولات مازاد بر بازار بر نیاز داخلی از جمله اهداف مهم شرکت بوده است.
در سال‌های اخیر با ورود رقبا و تولید کنندگان جدید و افزایش ظرفیت تولید کشور به بیش از 128 هزار تن دوده در سال و کاهش ظرفیت تولید کارخانه‌های تایرسازی به دلیل واردات تایر به کشور و کاهش تولید خودرو شرایط فروش شرکت کاملا رقابتی شده که علی رغم این شرایط در سال 1399 نیز شرکت کربن ایران دارای بیشترین سهم از فروش داخلی بوده است. در خصوص صادرات، با صادرات 24 درصد از تولید سال 1399 به بیش از 5 کشور جهان توانسته است بیش از 250 درصد برنامه فروش خود را محقق نماید.
شرکت در سال 1399 موفق به افزایش سهم بازار داخلی به 35 درصد، افزایش صادرات محصولات و عرضه محصول در بورس کالا شده است.

برنامه‌های آینده شرکت:
  • اجرای پروژه جابجایی کارخانه.
  • توسعه بازار‌های صادراتی.
  • تولید به میزان 38,000 تن محصول مطابق استاندارد ASTM.
  • به روزآوری استراتژی شرکت برمبنای مدل BSM در راستای استراتژی سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و تاپیکو.
سوالات مطرح شده در مجمع:

برنامه شرکت در خصوص افزایش سرمایه چیست؟ با توجه به این که برنامه شرکت پس از انتقال کارخانه به روز رسانی کامل ماشین آلات و خط تولید شرکت می‌باشد، پیش بینی شرکت نیاز به 1.000 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای ایجاد کارخانه جدید و راه اندازی کاخانه ظرف مدت 3 سال با ظرفیت تولید دوده صنعتی برای فاز اول 60 هزار تن و برای فاز دوم 20 هزار تن می‌باشد؛ لذا شرکت نیاز دارد از تمامی ظرفیت‌های افزایش سرمایه از جمله مازاد تجدید ارزیابی، آورده نقدی و مطالبات و ... استفاده کند.


پیش بینی شرکت برای فروش چقدر می‌باشد؟ پیش بینی شرکت فروش 1.000 میلیارد تومانی شرکت اصلی با حاشیه سود 18 الی 25 درصد می‌باشد.


انتقال کارخانه در چه مرحله ایست؟ طرح توجیهی انتقال کارخانه مربوط به سال 1397 بوده که شرکت این طرح را به روز رسانی کرده است. طرح برای منطقه آزاد اروند به دلیل استفاده از مزیت‌های قانونی و معافیت مالیاتی، در نظر گرفته شده است. مذاکرات با منطقه آزاد اروند برای 17 هکتار زمین در بخش خرمشهر منطقه آزاد اروند توافق اولیه صورت گرفته است.
در خصوص تامین مالی مذاکرات با بانک‌ها و به طور خاصه با بانک صنعت و معدن برای اخذ 650 میلیارد تومان تسهیلات صورت گرفته است. تا راه اندازی کارخانه جدید کارخانه قدیمی به تولید محصول خود ادامه خواهد داد و پس از راه اندازی کارخانه جدید، کارخانه قدیمی متوقف و بخشی از ماشین آلات به کارخانه جدید منتقل خواهد شد. کل زمین کارخانه 130 هزار متر مربع می‌باشد، تغییر کاربری این زمین در سال 1394 انجام شده است. طبق طرح پیشنهادی شرکت 48 هزار متر مربع خالص مانده زمین می‌باشد. قطعه بندی زمین انجام شده و پس از انتقال کارخانه امکان فروش زمین مهیا می‌شود.
پیش بینی شرکت برای نرخ دلاری دوده چقدر می‌باشد؟ پیش بینی شرکت 1.000 دلار به ازای هر تن می‌باشد.

در انتها به ازای هر سهم 4.300 ریال سود تقسیم گردید، موسسه حسابرسی بهراد مشار به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی داریا روش به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

سه اطلاعیه‌ای که برای افزایش سرمایه روی کدال رفت | افزایش سرمایه 31 درصدی حکشتی

سه اطلاعیه‌ای که برای افزایش سرمایه روی کدال رفت | افزایش سرمایه 3...

امروز 4 خرداد 1400 اطلاعیه‌های افزایش سرمایه سه شرکت بر روی سایت کدال قرار گرفت.

NabzeBourse.ir/

جزيیات افشای اطلاعات پنج شرکت | تامین مالی خرید ساختمان با افزایش سرمایه

جزيیات افزایش سرمایه سه نماد/ افزایش سرمایه 516 درصدی یک نماد معدنی

جزيیات افزایش سرمایه سه نماد/ افزایش سرمایه 516 درصدی یک نماد معدن...

امروز 27 اردیبهشت 1400 اطلاعیه‌های افزایش سرمایه سه شرکت بر روی سایت کدال قرار گرفت. یکی از نماد‌های معدنی از افزایش سرمایه 516 درصدی خود خبر داد.

NabzeBourse.ir/

جزيیات افزایش سرمایه پنج شرکت/ بانکی که افزایش سرمایه 400 درصدی پیشنهاد داد

کدام نمادها در انتظار افزایش سرمایه هستند؟

کدام نمادها در انتظار افزایش سرمایه هستند؟

بر اساس اطلاعیه‌های منتشر شده نمادهای دفارا، بکاب، خفولا و بانک قرض‌الحسنه رسالت تایید شد.

TejaratNews.com/

کدام نمادهای بورسی افزایش سرمایه دادند؟ / سرمایه حکشتی 31 درصد بیشتر شد

افزایش سرمایه کدام نمادها تایید شد؟ / آخرین خبر از افزایش سرمایه ذوب آهن

افزایش سرمایه کدام نمادها تایید شد؟ / آخرین خبر از افزایش سرمایه ذ...

نمادهای شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و مجتمع صنعتی آرتاویل تایر در انتظار افزایش سرمایه هستند.

TejaratNews.com/
توقف چند نماد برای افزایش سرمایه

توقف چند نماد برای افزایش سرمایه

در پایان معاملات امروز (15 فروردین) تعدادی از نمادهای بازار سهام برای تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف می‌شوند.

TejaratNews.com/

خبرهایی از افزایش سرمایه چند نماد بورسی/ سرمایه «برکت» 26 درصد بیشتر می‌شود

جزيیات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / سرمایه خحمور 1400 درصد بیشتر می‌شود

جزيیات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / سرمایه خحمور 1400 درصد بیشتر...

افزایش چند شرکت بورسی از جمله نیرو ترانس، شرکت تولیدی و صنعتی ثابت خراسان، صنایع غذایی مینو شرق و چند شرکت دیگر تایید شد.

TejaratNews.com/
افزایش سرمایه 200 درصدی نماد گدنا

افزایش سرمایه 200 درصدی نماد گدنا

نماد گدنا از زمان شروع ریزش بورس روند خوبی را طی کرده و بازدهی مثبت بسیار چشمگیری داشته و امروز نیز افزایش سرمایه 200 درصدی این نمادها به تصویب هیات مدیره رسیده است.

TejaratNews.com/
برنامه‌ها و پروژه‌های آتی شرکت همراه اول چیست؟ افزایش سرمایه همره اول به کجا رسیده است؟

برنامه‌ها و پروژه‌های آتی شرکت همراه اول چیست؟ افزایش سرمایه همره ...

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ارتباط سیار ایران با حضور 90.9 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای بقایی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید....

NabzeBourse.ir/
افزایش سرمایه رانفور به کجا رسید؟ ارزش زمین‌های رانفور چقدر است؟

افزایش سرمایه رانفور به کجا رسید؟ ارزش زمین‌های رانفور چقدر است؟

مجمع عمومی فوق­ العاده شرکت خدمات انفورماتیک با حضور سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابداری و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای ناصری در تاریخ 17 فروردین 1400 برگزار گردید. گزارش نبض...

NabzeBourse.ir/

آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟

افزایش سرمایه 250 شرکت بورسی در سال قبل

افزایش سرمایه 250 شرکت بورسی در سال قبل

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس از صدور مجوز افزایش سرمایه برای 250 شرکت بورسی و فرابورسی در سال 99 خبر داد.

FarsNews.ir/
خاموشی مراکز مجاز رمزارز تا پایان شهریور 1400 انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی تولید، با استفاده از سرمایه‌های خرد مردمی کارت اعتباری سهام عدالت به کدام سهامداران تعلق نمی‌گیرد؟ کارخانه قند ورامین به چرخه تولید بازگشت افزایش تسهیلات بلاعوض مسکن محرومان حجم معاملات نقدی دلار و یورو در بهار 1400 شرایط پیش فروش یکساله محصولات ایران خودرو + جدول تصاویری از «هیوندا النترا» جدید با ظاهر اسپرت دنده معکوس بیت کوین در معاملات امروز قیمت طلا به مسیر صعودی بازگشت قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | نوسان دلار در محدوده حساس/ پیش بینی روند بازار ... میزان مشارکت در عرضه اولیه لطیف چقدر بود؟ / به هر کد معاملاتی چند سهم رسید؟ افزایش هزینه خانوار؛ رشد 50درصدی برخی کالاها آخرین صورتحساب پالایشی یکم 2 تیر 1400 چقدر شد؟ قیمت طلا و سکه در بازار امروز پایان عرضه اولیه «لطیف» / به هر نفر چند سهم رسید؟ رشد ارزش سهام عدالت در آخرین روز معاملاتی هفته | ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی در 2 تیر 1400 پایان بورس امروز 2 تیر 1400 / شاخص کل کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی را رد کرد پایان عصر دستور برای تعیین قیمت رشد پرقدرت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته واریز سهمیه سوخت تیر ماه/ بنزین یارانه‌ای چه کسانی حذف شد؟ رشد 26 هزار واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 9هزار میلیارد تومان فراتر رفت صندوق‌ درآمد ثابت؛ کم ریسک ترین گزینه های سرمایه گذاری در بورس روند صعودی شاخص با رشد 26 هزار واحدی آخرین قیمت‌های مسکن در غرب و مرکز تهران قیمت اجاره و فروش مسکن در اصفهان بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس(2تیر) / ورود امیدوار کننده حقیقی ها به بازار سهام در آخری... قیمت اجاره و فروش مسکن در اهواز قیمت خودرو‌های یک تا دو میلیارد در بازار نمای پایانی بورس (2تیر1400) / شاخص کل با رشد 26هزار واحدی همراه شد چرا ممکن است بازار در مورد فدرال رزرو و نرخ بهره اشتباه کند؟ رشد 26 هزار واحدی شاخص کل "ثفارس"،"قشکر"، "بکاب"، "غنوش"، "غشصفا"، "غالبر" مشمول رفع گره معاملاتی دلار صرافی ملی در مرز کانال قیمت جدید عملکرد ماهانه «چخزر» زیر ذره بین / ثبت درآمد 18میلیارد تومانی برای صنایع چوب خزر کاسپین "لطیف" عرضه اولیه می شود/ مهمان جدید فرابورس آمد درج نماد معاملاتی "زسپاها" در فرابورس بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج "ساذری" از شنبه هفته آینده "پاسا" افزایش سرمایه ندارد بورس تهران عضو هیات مدیره فدراسیون بورس های اروپا-آسیا شد بورس و کابینه دولت سیزدهم گره‌گشایی از کلاف سردرگم بورس در خردادماه متقاضیان وام اجاره، دو هفته دیگر معرفی می‌شوند عضویت بورس تهران در هیات‌مدیره فدراسیون بورس‌های اروپا-آسیایی مجلس، حامی تقویت صنعت خودروی کشور است انتشار دستورالعمل‌های آیین نامه شرکت‌های اعتبارسنجی حمله پهپادی به مجموعه دارویی برکت صحت دارد؟ دادوستد 159 هزار خاک روی در بورس کالا بیش از از 168 هزار تن فرآورده هیدروکربوری مهمان بورس انرژی افزایش پلکانی فروش "تایرا"/ تراکتوری‌ها درآمد را از بازار داخلی شخم زدند

در حال بارگیری...