پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 فروردین 1400

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 فروردین 1400

اسکناس امریکایی دیروز روی عدد 24 هزار و 940 تومان قرار گرفت. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، اسکناس امریکایی دیروز روی عدد 24 هزار و 940 تومان قرار گرفت. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: برخی فعالان باور داشتند، عامل اصلی رشد دلار روز گذشته، جوسازی معامله‌گران پیرامون غنی‌سازی 60 درصدی ایران بود. عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران، روز سه‌شنبه 24 فروردین از آغاز غنی‌سازی 60 درصدی در کشور خبر داد. گفته می‌شود که غنی‌سازی 60 درصدی بالاترین درصدی است که ایران تاکنون در برنامه هسته‌ای خود دنبال کرده است.

برخی معامله‌گران سعی کردند این باور را در بازار برجسته کنند که غنی‌سازی 60 درصدی می‌تواند مذاکرات وین را دچار مشکل کند و رسیدن به توافق با کشورهای دیگر را در مسیر دشوارتری قرار دهد. با این حال، برخی از معامله‌گران نیز با این دیدگاه موافق نیستند و اعتقاد دارند، چنین پاسخی از ایران در واکنش به خرابکاری نطنز، دست کشور در مذاکرات هسته‌ای را بار دیگر بالا می‌برد.

به نظر می‌رسد معامله‌گران بازار ارز در روزهای اخیر به اخبار نظنز و غنی‌سازی 60 درصدی بیشتر دقت کرده‌اند و در روزهای آتی نیز مذاکرات وین در خرید و فروش‌های معامله‌گران نقش زیادی بازی خواهد کرد.

در هفته جاری نوسان گیران تلاش زیادی کرده‌اند که با اخبار بازار را دچار نوسان کنند. یکی دیگر از خبرهایی که افزایشی‌ها در روزهای اخیر به آن پرداختند، کاهش ذخایر ارزی ایران طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول بود. به گزارش اقتصادنیوز، صندوق بین‌المللی پول اخیرا اعلام کرده ذخایر در دسترس ایران به 4 میلیارد دلار سقوط کرده است؛ به گفته این صندوق ذخایر در دسترس در سال 2018 بیش از 100 میلیارد دلار بوده اما اکنون به حدود 4 میلیارد دلار رسیده است.

شاید یکی از دلایلی که این خبر موجب نشد بازار با صعود معناداری مواجه شود، عرضه‌ای بود که بازارساز در روزهای اخیر صورت داد. در کنار این، ريیس کل بانک مرکزی نیز گزارش صندوق را رد کرد. به گفته همتی، گزارش اخیر صندوق بین‌المللی پول از تخمین میزان ذخایر ارزی بانک مرکزی، یک خطای فاحش و گزارشی غلط و ناشی از اطلاعات ناقص آنها است.

نقش بازارساز در مدیریت قیمت

به گفته فعالان، بازارساز در روزهای اخیر سعی کرده است، با افزایش عرضه ارز در بازار متشکل ارزی، قیمت دلار در بازار آزاد را نیز مدیریت کند. در کنار این، صرافی‌های بانکی نیز قیمت دلار خود را چندان افزایش نداده‌اند. دیروز قیمت دلار بر تابلوی صرافی‌های بانکی 24 هزار و 150 تومان بود که 90 تومان بیشتر از روز سه شنبه بود.

در بازار متشکل ارزی نیز ارزش اسکناس آمریکایی 23 هزار و 914 تومان بود. بسیاری از فعالان اعتقاد دارند، بازارساز با سفته بازان ارزی سرشاخ شده و اجازه نداده که در روزهای اخیر نوسان زیادی در بازار رخ دهد. دلار حدود دو هفته است که در یک دامنه مشخص زندانی شده است. از یک سو توان صعود به بالای محدوده

25هزار و 200 تومان را از خود نشان نداده است و از سوی دیگر، افت به زیر محدوده 24 هزار و 500 تومانی نیز میسر نشده است. به باور تحلیلگران فنی تا یکی از این سطوح شکسته نشوند، دلار نوسان خاصی را تجربه نخواهد کرد و خریداران و فروشندگان جدیدی به بازار اضافه نخواهند شد.

در کنار این افزایشی‌های بازار زمانی با قدرت بیشتری وارد معاملات خواهند شد که نرخ حواله درهم از مرز 7 هزار تومانی عبور کند.

اخبار مرتبط با دلار را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امروز 12 اردیبهشت 1400/ سکه ارزان تر شد

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امرو...

نرخ خرید و فروش دلار و سایر ارزها در بازار امروز با سرعت بیشتری همراه شده است. این در حالی است که سیگنال های برجامی و غیراقتصادی، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کنونی بازار است.

NabzeBourse.ir/
آینده قیمت دلار از نگاه 5 کارشناس

آینده قیمت دلار از نگاه 5 کارشناس

دلار آمریکا سال 99 را با قیمت 14 هزار تومان آغاز کرد و با نرخی در کانال 24 هزار تومان به پایان رساند و حالا سال 1400 پر از ابهام و اما و اگر برای اقتصاد ایران در آستانه آغاز است اما کارشناسان اقتصاد د...

TejaratNews.com/

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 24 فروردین 1400 چقدر بود؟

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/25

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و ثبات افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 760 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و یورو امروز 14 فروردین 1400

بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/18

وضعیت بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/19

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/20

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/20

امروز جمعه 20 فروردین نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نداشت و بهای دلار در رقم 24288 ثابت ماند.

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/19

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/19

امروز پنجشنبه 19 فروردین نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نداشت و بهای دلار در رقم 24467 ثابت ماند.

TejaratNews.com/
اولین نرخ ارز احتمالی در سال جدید/ قیمت دلار امروز 5 فروردین 1400

اولین نرخ ارز احتمالی در سال جدید/ قیمت دلار امروز 5 فروردین 1400

آخرین نرخ دلار در بازار ارز پیش از تعطیلی نوروز 25180 تومان بود اما در صرافی ملی این نرخ تا دیروز 24262 تومان اعلام شده است.

TejaratNews.com/

قیمت دلار در 12 فروردین 1400

پیش‌بینی قیمت دلار هفته بعد / 10 خبر مهم برای بازار ارز

قیمت دلار تا پیش از امروز 9 فروردین

قیمت دلار و یورو امروز 7 فروردین 1400 / روند صعودی دلار و یورو

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 اسفند 99

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 اسفند 99

دیروز نیز در ادامه روند کم نوسان و کاهشی، اسکناس آمریکایی 70 تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 24 هزار و 580 تومان رسید.

TejaratNews.com/
فایل‌های رهن و اجاره مسکن آب رفت مسکن با دلار 30هزار تومانی یا 19هزار تومانی؟ سیگنال‌های مهم بورس امروز یکشنبه 19 اردیبهشت / اخبار احتمالا اثر گذار بر بازار سرمایه جشن کارگران هفت تپه به مناسبت خلع ید هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری صرافان تقلبی شرایط پیش‌فروش جدید محصولات سایپا اعلام شد نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو 4 عامل رشد قیمت مسکن تامین 100 درصد نهاده دامی از بازار آزاد جزيیات استخدام شرکت خودروسازی مدیران‌خودرو ارز دیجیتال شیبا اینو همچنان در حال صعود/ نقشه بازار ارزهای دیجیتالی چگونه بود؟ قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/2/18 بازار خودرو در انتظار کاهش قیمت/شورای رقابت وکیل مدافع خودروسازان شد؟ مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟ عرضه طلاهای خانگی به بازار/ سکه به هشت میلیون تومان می‌رسد؟ چند درصد شاغلان در بخش خصوصی فعالند؟ تلاش خودروسازان برای آزادسازی قیمت‌ها پرواز صفرها، معجزه ای دیگر در بازار سرمایه انتخابات مجامع استانی سهام عدالت باید ابطال شود کشف 277 ماینر از یک خانه عطش عجیب ایرانی‎‌ها برای خرید ملک در ترکیه/ خریداران 10 برابر شدند پیش‌بینی بورس یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 / از بازار خروج کنیم یا نکنیم؟ قاچاق انبه با هواپیما؛ هر عدد 60هزار تومان شد! ظریف به دخالت میدان در دیپلماسی معترض است آگهی افزایش سرمایه این دو نماد بر روی کدال رفت! نرخ فروش مسکن در تهران / محلات ارزان تهران کجاست؟ عدم رضایت خودروسازان از تصمیمات شورای رقابت/ نامه‌نگاری برای آزادسازی قیمت‌‌‌ها سه نماد دست به افشای اطلاعات زدند/ یک نماد خودرویی از انعقاد قرارداد مهم خبر داد شاخص بورس افت کرد بانک ملت سود تسعیر ارز را چگونه محاسبه کرد؟ برنامه های آتی غگیلا چیست؟/ علت کاهش مبلغ افزایش سرمایه چه بود؟ پای سازمان مالیاتی به ماجرای اختلاف صندوق توسعه و بورس باز شد رونق تولید جز با نگاه جدی‌تر به بازار سرمایه ممکن نخواهد بود قیمت لحظه‌ای دلار امروز شنبه 18 اردیبهشت 1400/ نوسان دلار بازار آزاد در کانال 21 هزار تومان دلار به 18 هزار تومان می‌رسد؟ / تاثیر ریزش دلار بر سایر بازارها لزوم مراجعه گیرندگان چک‌ جدید به سامانه صیاد آغاز سوددهی "وبوعلی" 7 ماه پس از مجمع گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری "ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند جا به جایی 3 میلیارد برگه اوراق بهادار در تالار شیشه‌ای/ فلزات اساسی در راس معاملات ارزش سهام عدالت امروز 18 اردیبهشت «سبدگردان ایساتیس پویا کیش» مجوز «مشاور پذیرش» دریافت کرد بیت کوین دوباره صعودی شد نرخ اجاره مسکن در کرج چقدر است؟ لزوم مراجعه گیرندگان چک‌های جدید به سامانه صیاد «مشاور سرمایه‌گذاری ترنج» برای تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری، موافق اصولی گرفت شرکت نیشکر هفت تپه به بیت‌المال بازگشت آریا برای تحول می‌آید کاهش 4759 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 8 هزار میلیارد تومان گذشت

در حال بارگیری...