برنامه‌های ريیس جدید سازمان بورس/ بخشی از نوسانات بازار ناشی از عوامل غیراقتصادی است

برنامه‌های ريیس جدید سازمان بورس/ بخشی از نوسانات بازار ناشی از عوامل غیراقتصادی است

مراسم تودیع و معارفه ريیس سازمان بورس امروز در سالن جهاد اقتصادی وزارت اقتصاد همراه با ارايه برنامه‌های ريیس جدید برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بعد از استعفای حسن قالیباف اصل ريیس سابق بورس اوراق بهادار امروز مراسم معارفه محمدعلی دهقان دهنوی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه معاونانش و اعضای شورای عالی بورس و سایر افراد و ارکان بازار سرمایه برگزار شد.

محمدعلی دهقان دهنوی که پیش از این به عنوان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد فعالیت می‌کرد، در ارايه برنامه‌های خود که پیش از این به شورای عالی بورس ارايه کرده بود، گفت: 600 شرکت در بورس حضور دارند که بخش اعظم تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهند و اگر می‌خواهیم به جهش تولید در کشور برسیم، راهی جز توسعه بازار سرمایه و عمق بخشی به این بازار، همچنین افزایش مشارکت مردم وجود ندارد.

وی گفت: در حال حاضر در کجا می‌تواند حضور 50 میلیون نفر از مردم را ملاحظه کرد و راه مردمی سازی اقتصاد از طریق بازار سرمایه می‌گذرد. همچنین شفاف‌سازی و رقابت پذیری غیر از بازار سرمایه امکان ندارد.

به گفته ريیس سازمان جدید بورس، برای رسیدن به جهش تولید و ایجاد اشتغال باید از مسیر بازار سرمایه عبور کرد و همچنین برای تامین مالی کشور یکی از راه‌های مهم بازار سرمایه است.

دهقان این را هم گفت که در ماه‌های گذشته نوسانات شدیدی در بازار سرمایه روی داده است که بخشی از آن ناشی از عوامل اقتصادی و بخشی نیز ناشی از عوامل غیراقتصادی بود و باید تلاش کنیم عوامل غیراقتصادی در بازار سرمایه به حداقل کاهش پیدا کند.

دهقان دهنوی با بیان این که بازار سرمایه سیگنال‌های اقتصادی را زودتر از بازارهای دیگر دریافت می‌کند، گفت: گاهی متاسفانه بیش واکنشی بازار سرمایه را ملاحظه می‌کنیم که باید این رفتارها کمتر شود.

وی بازار سرمایه را آیینه اقتصاد کشور دانست و گفت: یکی از مشکلات ما رشد منفی یعنی کاهش سرمایه‌گذاری در کشور است و برای افزایش سرمایه‌گذاری بستری بهتر از بازار سرمایه وجود ندارد.

ريیس جدید سازمان بورس همچنین گفت: با توجه به تجربه‌ای که در مدیریت‌های قبلی داشتم از نظرات مردم و فعالان بازار سرمایه استفاده و در جهت گسترش نهادهای مالی در بازار سرمایه تلاش می‌کنم. همچنین باید زمینه گسترش شرکت‌های دانش بنیان در بازار سرمایه را فراهم کنیم و در مورد برنامه‌های بازار سرمایه در آینده بیشتر گفتگو خواهم کردم.

* ريیس جدید در شرایط سختی مسيولیت بازار را بر عهده گرفت

در این مراسم ماشاءالله عظیمی عضو شورای عالی بورس و نماینده اتاق تعاون ایران گفت: در 10 ماه گذشته نوسانات بازار سرمایه آنقدر بوده است که در چند سال گذشته وجود نداشته است و آقای دهقان دهنوی در شرایطی مدیریت بازار سرمایه را برعهده گرفته است که انصافا بسیار سخت است و آبروی خود را به میدان آورده است که امیدواریم موفق شود.

عظیمی گفت: بازار سرمایه به گونه‌ای شده است که برای اداره آن باید هماهنگی سه قوه وجود داشته باشد. باید کل قوه مجریه یک حرف بزند که متاسفانه این گونه نیست. شورای عالی بورس مجبور است از نظرات وزیر اقتصاد حمایت کند.

عضو شورای عالی بورس افزود: ما به هیچ وجه منافع مردم را فدای مصلحت اندیشی جناحی نمی‌کنیم. در حال حاضر بازار سرمایه مورد توجه خانوارهای ایرانی قرار گرفته و از هر خانواده یکی دو نفر در بازار سرمایه حضور دارند و بنابراین حساسیت بازار سرمایه در 8-7 ماه گذشته چند برابر شده است. ما مردم را دعوت به مداومت در بورس و صبر می‌کنیم. باید خودمان هم یاد بگیریم و صبر داشته باشیم.

عظیمی همچنین گفت: وزیر نفت، وزیر صنعت، ريیس بانک مرکزی، مسوول است. حتی ريیس صندوق توسعه ملی در این زمینه مسوول است و ما از او گلایه مندیم. باید منافع مردم را در نظر بگیریم. برای رشد بازار سرمایه باید پیام همدلی خوبی ابلاغ شود. در یک سال گذشته متغیرهای بیرونی در بازار سرمایه آنقدر اثر نگذاشت که متغیرهای داخلی اثر گذاشت و تا وقتی غضنفر وجود دارد که تلاش ما را خنثی می‌کند نیازی به خارجی نداریم.

عضو شورای عالی بورس گفت: ما از آقای دکتر دهقان خواستیم صدای مردم را بشنود و مبنای کار خود قرار دهد. زحمات آقای قالیباف اصل کف انتظارات ما است و شما هر گونه اختیارات از شورای عالی بورس بخواهید ما در اختیار شما می‌گذاریم چنانکه اکثریت شورا با ریاست آقای دهقان موافقت کرد.

عظیمی با بیان این که پول از بازار سرمایه خارج نشده است، گفت: اما در برخی نمادها پول‌ها دپو شده و این اموال مردم در بازار سرمایه است. حتی بازار سرمایه روی بازار مسکن و بازار پول اثر دارد.

وی گفت: باید از برخی نظرات کارشناسی و حتی دلسوزانه اما غیرمرتبط پرهیز کنیم، برخی افراد آرزوهایی دارند که شاخص بورس فلان رقم باشد و آن را مطرح می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. یا حرف‌هایی که باید در مذاکرات عنوان شود را در تریبون رسمی اعلام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که باید از این کارها پرهیز شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بررسی تاثیر ورود 9000 میلیارد تومان پول به بورس/ صف‌نشینی نتیجه وجود دامنه نوسان

بررسی تاثیر ورود 9000 میلیارد تومان پول به بورس/ صف‌نشینی نتیجه وجود دامنه نوسان

بورس در ماه‌های گذشته دستخوش تصمیماتی بوده است که بعد از گذشت چند روز یا چند هفته اشتباه بودن این تصمیمات مشخص شده و بازار سرمایه به همان روش قبلی بازگشته است.

FarsNews.ir/
حمایت از 4٫5 میلیون سهامدار با مصوبه جدید شورای عالی بورس

حمایت از 4٫5 میلیون سهامدار با مصوبه جدید شورای عالی بورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس، جزيیات طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد را که حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر هستند، تشریح کرد.

TejaratNews.com/

چتر حمایتی بازار سرمایه بر سر 4.5 میلیون سهامدار

بورس امروز چهارشنبه 13 اسفند 99/ شاخص بورس امروز چگونه بود؟

بورس امروز چهارشنبه 13 اسفند 99/ شاخص بورس امروز چگونه بود؟

شاخص کل بورس روز سه شنبه مورخه 12 اسفند 99 در نهایت با افزایش 4645 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 186 هزار و 286 واحدی آرام گرفت. امروز چهارشنبه مورخه 13 اسفند 99 با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ا...

NabzeBourse.ir/

پیش‌بینی بورس امروز 13 اسفند 99 / روند بازار صعودی می‌شود؟

افت شاخص بورس در معاملات امروز

عرضه یک باب واحد تجاری در حال ساخت در بورس کالا

عرضه یک باب واحد تجاری در حال ساخت در بورس کالا

براساس اطلاعیه عرضه بازار املاک و مستغلات بورس کالا، 19 اسفندماه جاری یک باب واحد تجاری در حال ساخت (پیشرفت فیزیکی پروژه 50 درصد) با مالکیت شخص حقیقی و به مساحت 6382.65 مترمربع عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
شورای عالی بورس: نفروشید، 25درصد سود بگیرید

شورای عالی بورس: نفروشید، 25درصد سود بگیرید

شورای عالی بورس در جدیدترین تصمیمات خود سناریوی جدیدی را برای حمایت از سهام دارن خرد در نظر گرفته و به این سهام داران وعده بازدهی 25 درصدی داده است، اما به شرط و شروطی!

Bartarinha.ir/
نیاز بورس به تزریق منابع مالی از صندوق تثبیت بازار سرمایه

نیاز بورس به تزریق منابع مالی از صندوق تثبیت بازار سرمایه

بورستهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در صورت تزریق منابع مالی از سوی صندوق تثبیت بازار سرمایه شاهد روزهای بهتری در بازار خواهیم بود و بازار سهام با اخبار جدید می‌تواند دوباره صعودی شود،

Irna.ir/
حمایت از سهامداران خرد الگوی رفتاری نهاد ناظر است/ برتری بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی

حمایت از سهامداران خرد الگوی رفتاری نهاد ناظر است/ برتری بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی

تجربه حمایت از سهامداران حقیقی در برهه های زمانی تاثیرگذار یکی از الگوهای رفتاری نهاد ناظر است.

Sena.ir/
بورس، امروز چگونه مثبت شد؟ / دولت حمایت کرد یا مردم؟

بورس، امروز چگونه مثبت شد؟ / دولت حمایت کرد یا مردم؟

جریان بورس بعد از روزها معکوس و شاخص کل بالاخره مثبت شد. برخی می‌گویند تزریق پول بورس را مثبت کرده و برخی می‌گویند لغو عرضه اولیه. برخی دیگر اما معتقدند دولت مجددا حمایت از بورس را آغاز کرده و این حما...

TejaratNews.com/
سیگنال‌های جهانی موثر بر بورس / تاثیر نوسان قیمت طلا و نفت بر بازار چیست؟

سیگنال‌های جهانی موثر بر بورس / تاثیر نوسان قیمت طلا و نفت بر بازار چیست؟

بر اساس نوسان قیمت‌های جهانی فلزات و نفت، باید دید آیا این نوسان قیمت بر بورس تاثیر می‌گذارد؟

TejaratNews.com/
آخرین تصمیم شورای بورس در مورد سهام عدالت

آخرین تصمیم شورای بورس در مورد سهام عدالت

طیق تصمیم شورای عالی بورس، مجامع الکترونیک شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت که قرار بود 20 اسفند برگزار شود، به تعویق افتاد.

Bartarinha.ir/
تشکیل کارگروه برای شکل‌گیری معاملات نقد و آتی تیکت‌های حمل و نقل ریلی در بورس کالا

تشکیل کارگروه برای شکل‌گیری معاملات نقد و آتی تیکت‌های حمل و نقل ریلی در بورس کالا

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: با همکاری راه آهن کارگروه‌هایی تشکیل می‌شود تا معاملات نقد و آتی تیکت‌های حمل و نقل روی حمل و نقل ریلی و بعدا دیگر مدهای حمل و نقل شکل بگیرد.

FarsNews.ir/
کاهش 8301 واحدی شاخص بورس تهران / بازار داغ 26 هزار میلیارد تومانی اوراق بدهی در فرابورس

کاهش 8301 واحدی شاخص بورس تهران / بازار داغ 26 هزار میلیارد تومانی اوراق بدهی در فرابورس

در حالی که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8301 واحد روبرو شد، اما در فرابورس ایران در بازار اوراق بدهی دولتی 26 هزار میلیارد تومان معامله شد.

FarsNews.ir/
سرمایه "شبهرن" 360 درصد افزایش یافت تشکیل کارگروه برای شکل‌گیری معاملات نقد و آتی تیکت‌های حمل و نقل ریلی در بورس کالا فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش سایپا قرعه‌کشی شد ارزش پالایشی یکم 13 اسفند 99 گزارش دوره­‌های برگزار شده واحد آموزش کانون کارگزاران در آذر و دی‌ماه 1399 سرمایه "خاهن" به 8 هزار میلیارد رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز ارزش سهام عدالت امروز 13 اسفند 99 از پیشرفت چشمگیر کروز در داخلی سازی قطعات مشعوف شدم تولید تختال سالم و بدون عیب سطحی کاهش 8301 واحدی شاخص بورس تهران / بازار داغ 26 هزار میلیارد تومانی اوراق بدهی در فرابورس اورژانس کسب و کار، محلی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی است تفاهمنامه بورس کالا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران منعقد شد نهادهای اقتصادی همراه با شورایعالی بورس از سهامداران حمایت کنند رشد 93 درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بورس آخرین وضعیت پول‌های بلوکه شده ایران از زبان ظریف آیین راه اندازی معاملات آتی نقره و حراج باز سنگ آهن برگزار می شود نرخ جدید قالیشویی اعلام شد مرتضی بانک از سمتش استعفا داد اولین واکنش بازار به تعویق بررسی FATF / دلار باز هم گران می‌شود؟ باز هم شاخص منفی در انتهای بازار نخستین تفاهم نامه همکاری بین بانکی فی مابین پست بانک ایران و بانک دی با حضور معاون وزیر امور اقتصادی... عرضه یک باب واحد تجاری در حال ساخت در بورس کالا عرضه 2 هزار تن ورق گالوانیزه لوازم خانگی در بورس کالا تابلوی برق بورس انرژی پذیرای 68هزار کیلووات ساعت برق عرضه 80 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی یک خبر مهم برای سهامداران شستا! از ظرفیت های بانک برای توسعه استان استفاده می کنیم چتر حمایتی بازار سرمایه بر سر 4.5 میلیون سهامدار رمز ارز‌ها رقیبی برای "بورس" شورای عالی بورس: نفروشید، 25درصد سود بگیرید قیمت سکه و طلا امروز 13 اسفند ‌99 وام ازدواج هفتاد میلیون تومان شد شرایط پرداخت سود صاحبان سهام عدالت اعلام شد نوسان جزيی نرخ ارز در بازار تامین مالی 50 هزار میلیارد ریالی شرکت ملی نفت ایران خبری برای متقاضیان وام قرض‌الحسنه مسکن / دهک 1 تا 3 چه کسانی هستند؟ "ساروم" 22 درصد از سهامش را فروخت املاک "خساپا" به فروش نرفت خبری برای سهامدارن شستا / افزایش سرمایه در راه است حضور "وهور" در مناقصه بلوک سوم نیروگاه سیکل ترکیبی سرانجام اپال چه خواهد شد؟ واکنش‌های متعدد به اختلال 2 ساعته کارگزاری مفید / سهامداران نصف بازار را از دست دادند! شاخص در این لحظات با افت 6864 واحدی مواجه است قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/13 چرا بورس به وضع فعلی افتاد؟ / درآمدهای دولت از بورس بی‌جان! قیمت دلار امروز 13 اسفند 99 چقدر شد؟ اختلال در کارگزاری مفید باز هم روی اعصاب کاربران! نیاز بورس به تزریق منابع مالی از صندوق تثبیت بازار سرمایه حمایت از 4٫5 میلیون سهامدار با مصوبه جدید شورای عالی بورس

در حال بارگیری...