قیمت نفت در مسیر ثبت دومین هفته کاهشی

قیمت نفت در مسیر ثبت دومین هفته کاهشی

قیمت نفت در معاملات امروز تقریبا ثابت بود اما از آنجا که بازار در انتظار دریافت نشانه‌های بیشتر از شرایط چین و روسیه است، در مسیر ثبت دومین هفته کاهشی قرار دارد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز تقریبا ثابت بود اما در مسیر ثبت دومین هفته کاهشی قرار گرفته است زیرا بازار منتظر است تا نشانه‌های بیشتری از بهبود تقاضا برای سوخت در چین و تاثیر تحریم های اتحادیه اروپا و سقف قیمتی تعیین برای نفت روسیه ببیند.

هر بشکه نفت برنت با 10 سنت کاهش 82.07 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 6 سنت کاهش 75.82 دلار معامله شد.

قیمت نفت روز گذشته نیز حدود یک درصد کاهش یافته بود.

نفت برنت در مسیر ثبت کاهش بیش از 5 درصدی و نفت خام آمریکا در مسیر ثبت کاهش 4 درصدی در این هفته قرار دارند.

کامرز بانک اعلام کرد: «قیمت نفت احتمالا تا زمانی که مشخص شود بهبود تقاضا در چین به چه میزان خواهد بود یا تحریم نفی روسیه از سوی اتحادیه اروپا و تعیین سقف قیمتی چه پی امدهایی خواهد داشت، کاهش می یابد. »

تحلیلگران بانک ANZ به افزایش شدید ترافیک در 15 شهر بزرگ چین پس از تعطیلات سال جدید قمری اشاره کرده و خاطرنشان کردند تاجران چینی تقریبا حضور ندارند.

افزایش اندک دلار در آستانه انتشار آمارهای فرصت‌های شغلی نیز مانع افزایش قیمت‌ها شده است. هرچه ارزش دلار بالاتر رود، قیمت نفت برای مالکان ارزهای دیگر گران تر می شود زیرا نفت با دلار قیمت‌گذاری می شود.

نظرسنجی رویترز نشان داده است، رشد فرصت‌های شغلی در آمریکا در ماه ژانویه به لطف بازار کار انعطاف پذیر احتمالا قوی باقی مانده است، اما انتظارات از کاهش مداوم افزایش دستمزدها به فدرال رزرو در مبارزه با تورم کمک می کند.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد