رنگ سبز بورس با 3+7

رنگ سبز بورس با 3+7

این روزها بسته سیاستی 3+7 که به تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نیز رسیده موضوع اول صحبت های خانواده بازارسرمایه است، بسته ای که اجرای آن به زعم صاحب نظران بازار سرمایه، آثار مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به همراه دارد. کارشناسان بازار سرمایه در خصوص این بسته می گویند: 3+7 و مجموعه اقدامات مکمل آن به همراه قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به زودی مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهند.

بهروز خدارحمی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)؛ در باره بسته پیشنهادی 3+7  گفت: تدوین بسته 3+7 امری ضروری بود و اجرای آن جهت پیکان شاخص بورس را تغییر می دهد. خدارحمی با تاکید بر اینکه تصمیمات جدید آثار مثبتی در بازار خواهد داشت، افزود: مسیر در پیش گرفته شده آثار مثبت میان مدت و بلند مدت دارد و در صورت سرعت عمل وزارت خانه ها و بانک مرکزی می توان امید داشت تا در کوتاه مدت نیز شاهد تاثیر آن باشیم.علاوه بر این، 3+7 از ضمانت اجرای بالایی برخوردار است، به این معنا که قوای سه گانه و شورایعالی هماهنگی اقتصاد کشور آن را تصویب کرده اند و همه نهادها ناچار هستند از آن تمکین کنند. وی ادامه داد: ماه ها است که درباره تزریق پول از صندوق توسعه ملی به بورس صحبت می شود اما هنوز اجرایی نشده و امیدواریم بندهای 3+7 در اسرع وقت اجرایی شود. وی خاطرنشان شد: شرایط بازار سرمایه، اخبار مثبت و ارزندگی سهام حاکی از آغاز رویه جدید در این بازار است.

حمیدرضا مهرآور، مدیرعامل کارگزاری بانک سامان، در خصوص بسته پیشنهادی برای بهبود فضای بازارسرمایه گفت: طرح بسته پیشنهادی برای بهبود فضای بازار نشان دهنده اهمیت بازارسرمایه برای مدیران و تصمیم گیران است. با اجرای مجموع بندهای این بسته شرایط بازار تغییر می کند اما در نظر داشته باشید که بهبود فضای بازارسرمایه نیازمند اجرا و اقدام فوری است و در این خصوص باید در اجرای 3+7 تعجیل کرد تا آثار تصمیمات اتخاذ شده، سریعتر برای مردم و سرمایه‌گذاران قابل مشاهده باشد.

عظیم ثابت، مدیرعامل انجمن توسعه سرمایه‌ گذاری حرفه ‌ای در خصوص بسته 3+7  به پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) گفت: تدوین این بسته اقدامی مناسب و ضروری بود، اما اگر شرایط ترس، عدم اطمینان و بی اعتمادی وجود داشته باشد نمی توان بازار را به تعادل رساند. وی با بیان اینکه اجرای بسته ده گانه بازار سرمایه می تواند مسیر بازار را تغییر دهد، تاکید کرد: فلسفه این بسته تقویت تقاضا و ورود نقدینگی به بازار است و اجرای آن فضای بازار سرمایه را تغییر می دهد.

سید علی خسروشاهی، رییس هیيت مدیره شرکت سبدگردان کارا در گفت و گو با پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و در بررسی بسته پیشنهادی سازمان بورس و بهبود فضای بازارسرمایه اظهار کرد: به نظر من این بسته با تقویت طرف تقاضا به معاملات رونق می دهد. با توجه به اینکه اکنون با کاهش تقاضا در بازار مواجهیم، این اقدام می تواند اثر مطلوبی در بهبود فضای بازار داشته باشد. علی خسروشاهی، لغو ممنوعیت ارایه تسهیلات به شرکت‌های سرمایه‌گذاری و کارگزاری را از دیگر اقدامات مثبت در راستای بهبود فضای بازارسرمایه دانست و افزود: این اقدام نیز به افزایش تقاضا در بازارسرمایه منجر می شود، هرچند که پیش شرط لازم در این خصوص تقویت انگیزه برای معامله‌گران و شرکت های سرمایه گذاری برای استفاده از این تسهیلات است که باید در نظر گرفته شود. 7 بند، در بلند مدت و میان اثرات بسیار مثبتی بر بازار دارد. این موارد شامل معافیت مالیاتی سود انباشته شرکت در هنگام استفاده از افزایش سرمایه یا امهال مالیاتی یک ساله 50 درصد از منابع مربوط به خرید سهام شرکت است. وی ادامه داد: انتقال 80 درصد از مالیات نقل و انتقال سهامداری به صندوق تثبیت و نیز لغو خرید سهام توسط بانک ها تا سه سال، نیز می تواند طرف تقاضا را در بازار تقویت کرده و به ایجاد تحرک در بازار کمک کند.

محمدرضا عربی مزرعه شاهی، مدیر عامل شرکت رتبه بندی پارس کیان با تاکید بر اینکه بسته پیشنهادی 3+7  و تایید نهایی آن تحریک تقاضا و ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه را در پی دارد، افزود: علاوه بر این به هرحال بازارسرمایه به زودی روند جدیدی را آغاز می کند. در بازارهای موازی از جمله طلا و ارز شاهد روند کاهشی و در مسکن و خودرو  شاهد رکود هستیم. این بازارها از ظرفیت تحول تازه ای برخوردار نیستند و منابع همواره به سمت بازاریی حرکت می کند که از ظرفیت بازدهی برخوردار باشد و در شرایط فعلی تنها گزینه بازار سرمایه است. وی ادامه داد: با اجرای بسته 3+7 ، هیچ کدام از بازارها رقیب جدی برای بازار سرمایه نخواهند بود.

حسین محمد پورزرندی، اقتصاد دان و مدیر بازارهای مالی به تاثیر مثبت اجرای بسته 3+7 تاکید کرد و گفت: این بسته به بازار سرمایه کمک بزرگی می کند. اجرای بندهای این بسته همراه با تزریق نقدینگی جدید به بازار سمت تقاضا را نیز تقویت می کند. وی ادامه داد: تقویت سمت تقاضا به معنای تغییر مسیر شاخص و حرکت جدید بازار است. در شرایط فعلی، عملیاتی شدن تزریق سریع نقدینگی از صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه ضروری است و بازارگردان ها به پول تازه نیاز دارند. پورزرندی افزود: تدوین 3+7 اقدام ارزنده ای است که نشان می دهد در سازمان برای تغییر مسیر شاخص عزم جدی وجود دارد.

موسی احمدی، تحلیلگر بازارهای مالی می گوید: این بسته، دستاورد ارزشمندی است که در صورت اجرا اثرات مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی دارد. این تحلیلگر بازارهای مالی، ایجاد ابزارها و نهادهای جدید و نقش‌آفرینی کامل نهادهای مالی موجود را در زمره موضوعاتی دانست که در کنار مصوبات فوق باید با جدیت دنبال شوند تا کارکردهای واقعی خود را نشان دهند. وی ادامه داد: هرچند بسته 3+7 و مجموعه اقدامات دیگر مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهد اما شرایط فعلی بازارسرمایه، قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به نحوی است که به هرحال طی روزهای آتی شاهد حرکت جدید شاخص و تغییر جهت آن خواهیم بود.

سید فرهنگ حسینی، مدیرعامل گروه صنعتی معدنی امیر با بیان اینکه پیگیری‌ های اخیر سازمان بورس و تدوین 3+7، گام مثبتی در جهت بازگشت اعتماد و حمایت از بازار سرمایه است، بیان کرد: همچنین، بررسی موضوع بازار سرمایه و طرح بسته 3+7 در جلسات آن گواه این مدعا است که بازار سرمایه ابعاد کلان یافته و یک موضوع ملی است. وی ادامه داد: راهکار ترکیبی به کار گرفته شده در بسته 3+7 حتی اگر تنها برخی از بند های آن اجرا شود به نحوی است که به زودی شاهد تاثیرات مثبت، کوتاه مدت و میان مدت آن در بازار خواهیم بود.

احسان عسکری، کارشناس بازارسرمایه گفت: ورود منابع مالی جدید برای خرید سهام از دل خود بازار ماحصل بسته 3+7 است و این امر می تواند روندها را در بورس تغییر دهد.  افزایش تقاضا، محدودیت در عرضه های اولیه، افزایش ضریب اعتباری سرمایه گذاران و افزایش سقف اعتبار کارگزاران، اعطای وام از سوی بانک ها به هلدینگ ها برای خرید سهام در کنار اجرای کامل مصوبه نرخ سود بانکی 18 درصدی از سوی بانک ها و افزایش نرخ تسعیر ارز می تواند بازار را از وضعیت کنونی خارج کند.

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

بر اساس بررسی‌های اتاق ایران درحالی که سال گذشته در چنین روزهایی بازار سرمایه بالاترین بازدهی را ثبت کرده بود، حالا کمترین بازدهی را با منفی 18 درصد داشته و از طلا و ارز زیان‌بارتر بوده است.

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

در بازار ارز قیمت دلار 22 هزار و 850 تومان، قیمت یورو 27 هزار و 800 تومان و درهم امارات 6 هزار و 280 تومان اعلام شده است.

Bartarinha.ir/
آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سبد سهام عدالت

آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سب...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه عمده نمادهای شاخص‌ساز و در سبد سهام عدالت منفی و با روند کاهش قیمت همراه بودند. ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز 1٫91 درصد کاهش یافت.

TejaratNews.com/

آخرین صورتحساب سهام عدالت 22 خردادماه 1400 | امروز دلیل افت ارزش سبد چه بود؟

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی جدید شیايومی

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی ج...

قیمت انواع تلفن‌های همراه سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز شنبه هشتم خرداد ماه 1400 را مشاهده می‌کنید.

TejaratNews.com/
باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می‌شود.

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در جریان معاملات امروز

آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در ...

ارزش سبد سهام عدالت امروز به 9 میلیون و 892 هزار تومان رسید. این رقم نسبت به دیروز 71 هزار تومان افزایش و 0٫72 درصد رشد داشته است.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام عدالت واریز می شود

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام ...

دژپسند، وزیر اقتصاد با بیان اینکه نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت اواخر سال گذشته پرداخت شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مرحله دوم سود تا قبل از عید قربان پرداخت خواهد شد.

NabzeBourse.ir/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

امروز جمعه، هفدهم اردیبهشت نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نکرد و بهای دلار در رقم 20643 تومان ثابت ماند.

TejaratNews.com/
آیا بیت‌کوین می‌تواند پول ملی شود؟ "غالبر" صورت سودوزیان شرکت آرپی نصر خمین را منتشر کرد رمز‌ارز، کپسول قرمز یا کپسول آبی فروش طلا برای تامین اجاره خانه! چرا بورس این روزها سبز است؟ درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند افزایش قیمت شیرخام هنوز ابلاغ نشده است سهام عدالت امروز 2 تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به محدوده یازده میلیون تومان رسید ظهور سه سرباز سفید | بورس صعودی می ماند؟ تحقیق و تفحص از وزارت نفت در مجلس کلید خورد دورهمی سهامداران "خفولا" در نیمه تیرماه 60 ثانیه 2 تیر 1400 پیش‌بینی قیمت طلا فردا سوم تیر / معاملات در بازار طلا به چه صورت است؟ سقوط بیت‌کوین به زیر 30هزار دلار افزایش قیمت شیر منتفی شد دلار به دو شرط تک نرخی می‌شود مصرف آب تهرانی‌ها بیشتر از میانگین کشوری/ وضعیت جیره‌بندی آب در کشور افزایش قیمت بلیت هواپیما قانونی است؟ پکیج حرام گرگ های همیشه در صحنه بازار سرمایه تامین مالی بنگاه‌های کوچک را میسر می‌کند/ هدایت نقدینگی خرد به سمت بنگاه های کوچک تولید... پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه کارگران به ريیس جمهوری منتخب ضرورت تنظیم سیاست‌های پولی در راستای تقویت تولید پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / آیا نرخ بهره بین بانکی روند بازار را تغییر می‌دهد؟ دلیل سبز شدن شاخص بورس از نظر ريیس سازمان بورس + فیلم خاموشی مراکز مجاز رمزارز تا پایان شهریور 1400 "فولاد" از سهامداران دعوت کرد قیمت فروش مسکن در اهواز / اجاره‌نشینی در اهواز چقدر هزینه دارد؟ انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی تولید، با استفاده از سرمایه‌های خرد مردمی کارت اعتباری سهام عدالت به کدام سهامداران تعلق نمی‌گیرد؟ کارخانه قند ورامین به چرخه تولید بازگشت افزایش تسهیلات بلاعوض مسکن محرومان حجم معاملات نقدی دلار و یورو در بهار 1400 شرایط پیش فروش یکساله محصولات ایران خودرو + جدول تصاویری از «هیوندا النترا» جدید با ظاهر اسپرت دنده معکوس بیت کوین در معاملات امروز بیشترین ارزش معاملات سهام (2تیر) / مجموع ارزش معاملات پس از چهار ماه به بیش از 6هزار میلیارد رسید قیمت طلا به مسیر صعودی بازگشت بهار قرمز بازارها / سرمایه‌گذاران کدام بازارها سود کردند؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | نوسان دلار در محدوده حساس/ پیش بینی روند بازار ... میزان مشارکت در عرضه اولیه لطیف چقدر بود؟ / به هر کد معاملاتی چند سهم رسید؟ عملکرد سفارس در خرداد ماه1400/ ارزش بازاری سفارس دو هزار و 390میلیارد کاهش یافت افزایش هزینه خانوار؛ رشد 50درصدی برخی کالاها آخرین صورتحساب پالایشی یکم 2 تیر 1400 چقدر شد؟ قیمت طلا و سکه در بازار امروز پایان عرضه اولیه «لطیف» / به هر نفر چند سهم رسید؟ رشد ارزش سهام عدالت در آخرین روز معاملاتی هفته | ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی در 2 تیر 1400 پایان بورس امروز 2 تیر 1400 / شاخص کل کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی را رد کرد میزان مشارکت در عرضه اولیه لطیف چقدر بود؟ | به هر کد معاملاتی چند سهم رسید؟ پایان عصر دستور برای تعیین قیمت

در حال بارگیری...