نارنگی زرد نخرید

نارنگی زرد نخرید

نایب‌ريیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان با توصیه اینکه مردم تا پیش از مهر ماه نارنگی خرید نکنند و در ابتدای فصل پاییز از خریدن نارنگی‌های زرد خودداری کنند، گفت: امسال میوه‌های نوبرانه پاییزی نسبت به سردرختی‌های بهار و تابستان قیمت بسیار پایین تری دارند و به نوعی قیمت آن‌ها نصف میوه‌های بهاره و تابستان است.

خبرگزاری ایسنا: نایب‌ريیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان با توصیه اینکه مردم تا پیش از مهر ماه نارنگی خرید نکنند و در ابتدای فصل پاییز از خریدن نارنگی های زرد خودداری کنند، گفت: امسال میوه‌های نوبرانه پاییزی نسبت به سردرختی‌های بهار و تابستان قیمت بسیار پایین تری دارند و به نوعی قیمت آنها نصف میوه‌های بهاره و تابستان است.

علی مهرکش با توصیه به مردم که اکنون نارنگی خرید نکنند، توضیح داد: برداشت نارنگی اصولی دارد که پیش تر این اصول در کشاورزی رعایت می شد، اما متاسفانه امروز رعایت نمی شود.

وی اظهار کرد: قند نارنگی حداقل از یکم مهر ماه به بعد تکمیل می‌شود، اما به دلیل صنعتی نبودن کشاورزی در ایران، متاسفانه باغداران و دلالان به طمع ورود بار نوبرانه نارنگی به بازار و سود بالا، این محصول را پیش از موعد برداشت می کنند.

به گفته نایب‌ريیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان، هر میوه‌ای در زمان و فصل مشخصی وارد بازار می‌شود که اگر زودتر برداشت شود نارس و اگر دیرتر برداشت شود، به اصطلاح خراب و گندیده است و امروز متاسفانه اتحادیه باغداران شمال کشور هیچ نظارتی بر نحوه و زمان برداشت مرکبات خود ندارد.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان از روز شنبه سوم مهر ماه اجازه ورود نارنگی به بازار را داده است، گفت: نوعی نارنگی نهال ژاپنی در بازار وجود دارد که از 20 شهریور ماه امکان برداشت آن وجود دارد، اما به دلیل اینکه قیمت این مدل نارنگی نجومی است تمام باغداران شمالی به طمع سود بالا، نارنگی‌های خود را به اسم نهال ژاپنی برداشت و وارد بازار می کنند که به طبع در این شرایط امکان نظارت بر بازار وجود ندارد.

مهرکش همچنین گفت: متاسفانه برخی نارنگی‌های موجود در بازار بدون اصول بهداشتی با زدن گاز اتیلن بر روی آنها رنگ آوری می شوند که اتحادیه میادین میوه اصفهان ورود این مدل نارنگی ها به بازار را ممنوع کرده است.

ورود میوه های نوبرانه پاییز به بازار اصفهان

وی همچنین درباره ورود میوه های نوبرانه پاییزه به بازار اصفهان، گفت: در حال حاضر سیب قرمز و سفید پاییزه با کیفیت عالی در بازار است، همچنین پرتقال جنوب اگرچه کیفیت خوبی ندارد و هنوز آبدار نیست، اما در بازار موجود است و در مجموع تا 10 روز از پاییز عبور نکند و هوا سرد نشود این پرتقال ها کیفیت خوبی نخواهند داشت.

نایب‌ ريیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان همچنین، اضافه کرد: پرتقال های آبگیری نیز تا حدودی در بازار موجود است، همچنین نارنگی نیز از شنبه هفته آینده وارد بازار می‌شود، اما توصیه می شود مردم در پاییز به خصوص مهر ماه نارنگی‌های سبز را خریداری کنند و از خرید نارنگی های زرد خودداری کنند.

وی درباره قیمت میوه‌های نوبرانه پاییزه در بازار اصفهان، تصریح کرد: امسال میوه‌های نوبرانه پاییزی نسبت به سردرختی های بهار و تابستان قیمت بسیار پایین تری دارند و به نوعی قیمت آنها نصف میوه‌های بهاره و تابستان است.

مهرکش افزود: امروز قیمت بهترین نارنگی در میدان میوه و تره بار اصفهان بین 16 تا 13 هزار تومان، سیب ممتاز بین 13 تا 11 هزار تومان و بقیه سیب ها بین 10 تا 5 هزار تومان، پرتقال ممتاز بین 14 تا 11 هزار تومان و پرتقال‌های آبگیری بین 11 تا 8 هزار تومان، انار بین 12 تا 7 هزار تومان و زالزالک بین 20 تا 15 هزار تومان است.

وی همچنین به وضعیت هویج اشاره کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هویج نسبت به یک ماه گذشته کمتر شده و قیمت ممتاز آن بین 16 تا 14 هزار تومان و قیمت انواع این محصول نیز بین 14 تا 8 هزار تومان است.

کمبود هندوانه در بازار

نایب‌ريیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان تنها کمبود بازار را مربوط به هندوانه دانست و توضیح داد: در حال حاضر سر زمین‌های کشاورری هندوانه با قیمت 9 هزار تومان به بالا خرید و به امارات صادر می‌شود که اگر جلو صادرات گرفته نشود قیمت آن همچنان افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در شرایط فعلی که مردم توان خرید هلو، شلیل، گلابی و ... را ندارند تنها میوه موجود در بازار هندوانه است که به دلیل کمبود و صادرات، قیمت آن رو به افزایش است.

مهرکش با اشاره به اینکه برای ورود این محصول به بازار اصفهان هندوانه را در میدان میوه تره بار 7500 تومان قیمت گذاری کردیم و باید دید هفته آینده با این نرخ هندوانه وارد بازار اصفهان می‌شود یا خیر؟

وی همچنین با اشاره به نوسانات نرخ ارز اشاره کرد و گفت: موز تابع نوسانات نرخ دلار است که امروز این محصول در میدان میوه تره بار اصفهان 25 هزار تومان قیمت گذاری شده است. همچنین انبه نیز در بازار تمام شده و اگر در سطح خرده فروشی عرضه شود کیفیت آن بسیار پایین است.

local_offerبرچسب‌ها:
چیدن نارنگی سبز متوقف شد

چیدن نارنگی سبز متوقف شد

رییس اتحادیه بارفروشان اظهار داشت: پس از اطلاع‌رسانی ما؛ تعاونی باغداران، استانداری مازندران و کشاورزان به توصیه اتحادیه لبیک گفتند و چیدن سبز نارنگی را تا اول مهر متوقف کردند تا آسیبی به سلامت مردم و...

Bartarinha.ir/
چرا نارنگی گران شد؟

چرا نارنگی گران شد؟

ريیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی یخ زدگی نارنگی فسا و کاهش 50 درصدی نارنگی بندرعباس را از علل گرانی این محصول در بازار اعلام کرد.

TejaratNews.com/
گلابی کیلویی 125 هزار تومان! / مشکل در تامین نارنگی شب عید

گلابی کیلویی 125 هزار تومان! / مشکل در تامین نارنگی شب عید

گلابی در روزهای پایان زمستان در برخی مناطق تهران و کرج به کیلویی 125 هزار تومان رسیده است. میوه‌فروشان نارنگی را هم کیلویی 60 هزار تومان می‌فروشند! عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان می‌گوید: گلابی که د...

TejaratNews.com/
مفتح: باید مردم را برای حذف دلار 4200 آماده کنیم ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟ تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت تا دو هفته آینده تويیت ایلان ماسک دوباره جنجالی شد در لوازم خانگی داخلی به هیچ وجه افزایش قیمت نداریم ارز 4200 تومانی سبب افزایش هزینه‌های دولت و رشد تورم می‌شود صعودی بودن تمام شاخص‌ها برخلاف تصورات سرمایه‌گذاران هشدار FATF به ترکیه / خرید ملک برای ایرانیان سخت می‌شود؟ 650 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های آبرسانی نمین و عنبران افتتاح راه آهن اردبیل؛ شهریور 1401 شنبه منتظر رشد شاخص باشیم؟ / کدام گروه‌ها پرسود هستند؟ زلزله FATF در بازار ارزهای دیجیتالی! سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟/ افت 2 درصدی سهام عدالت در یک هفته خبر جدید FATF برای معامله‌گران / دلار دوباره گران می‌شود؟ مشخصات و آپشن‌های خودرو تارا 30میلیون ایرانی زیر خط فقر مطلق قرار دارند افزایش عرضه خودروهای دست دوم / خودرو ارزان می‌شود؟ به‌ روزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی بورس نزولی می‌ماند یا صعود می‌‌کند؟ متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید بازار سرمایه اختلاف 184 میلیون تومانی کارخانه و بازار / دناپلاس چقدر شد؟ سقوط آزاد لیر تمامی ندارد تولیدکنندگان تایر: ناچار به افزایش قیمت شدیم بازدهی بازارها، کمتر از تورم / ریسک سرمایه‌گذاری در کدام بازار کمتر است؟ (ویديو) سیر درآمدی ذوب آهن در نوار صعودی میزان افزایش حقوق سال آینده مشخص نیست واکنش‌ها به استفاده زودهنگام از مازوت/ «پس انرژی هسته‌ای کجاست؟» عابر بانک‌های بیت‌کوین در فروشگاه‌های وال‌مارت آمریکا قیمت پیکاپ در بازار چقدر است؟ وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیم حراج جدید ایران‌خودرو/ با 86 میلیون تومان صاحب پژو 207 شوید! وضعیت بازارها در روزهای اخیر/ بورس این هفته جلو افتاد تداوم احتیاط در بازار ارز در هفته پایانی مهرماه توسعه راه‌های اردبیل در اولویت دولت نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 30 مهر انتقاد پلیس از کیفیت پایین خودرو‌های داخلی پیش‌بینی آینده بازار سرمایه | آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟ سرانه مصرف بنزین ایران، 3 برابر جهان جدیدترین رقم وام مسکن / اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر نماینده تهران: باید از بحران گاز زمستان عبور کنیم شلیک اشتباهی بازیگر به مدیر و کارگردان پیش‌بینی آینده بازار سرمایه / آیا شاخص، سقف قبلی خود را می‌زند؟ سهمیه بنزین آبان کی واریز می‌شود؟ ایرالکو در ابتدای جاده خوشبختی این روز‌ها ماهی خوراکی لوکس محسوب می‌شود واریز سهمیه بنزین سودکاستیک پتروشیمی اروند روی زمین نماند بورس شنبه باز است؟ / آخرین خبر از پلمب ساختمان بورس حمایت دولت از کشت و صنعت سهمیه بنزین آبان امشب واریز می‌شود