حقوقی‌ها باید یک ایثارگری از خود به نمایش بگذارند / بورس جای تعیین قیمت نیست

حقوقی‌ها باید یک ایثارگری از خود به نمایش بگذارند / بورس جای تعیین قیمت نیست

وزیر اقتصاد با بیان اینکه کار بازار بورس تعیین قیمت اقلام نیست بلکه این بازار برای کشف قیمت‌هاست، گفت: بازار روند نزولی پیدا کرده حقوقی‌ها باید یک ایثارگری از خود به نمایش بگذارند تا بازار سرمایه افتش بیش از پیش نشود اینکه عده‌‌‌ای می‌‌آیند حقوقی کشون راه می‌‌اندازند یا در دل حقیقی ها آشوب ایجاد می کنند قطع به یقین به نفع بازار سرمایه نخواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی در جلسه تودیع و معارفه گفت: امروز 2 تغییر مسيولیت را تجربه می‌کنیم به علت آنکه قالیباف اصل از یک سنگر سنگین به یک منصب دیگر هدایت می شود که این امر برای ما خیلی حزن انگیز است، اگر مشکلاتی پیش نمی آمد قطع به یقین ما باز هم قالیباف اصل را مجاب می کردیم که در این سمت باقی بمانند.
او بیان کرد: من به عنوان ريیس شورای عالی بورس به قالیباف اصل حق می دهم به علت آنکه بعضی از اظهار نظرهای غیر کارشناسی سبب برهم ریختن بازار شد این منصب را ترک کند.
او بیان کرد: هنگامی که دهقان دهنوی به عرصه معاونت اقتصادی منصوب شده بودند گفته بودم که ایشان یک استاد از دانشگاه نیست بلکه یک فرد اجرایی است، همان گونه که یکی از عرضه هایی که توانست به ما کمک کند در رابطه با قوانین نویسی بازار سرمایه بود.

دژپسند بیان کرد: اگر روزی صفوف کدی تشکیل می شد بابت مسايل بهداشتی و شیوع کرونا به ما تذکر داده می شد اما توانستیم در این دوران برای اولین بار احراز هویت را در بازار سرمایه کلید بزنیم، درخور توجه است که معاون قوه قضايیه هم این موضوع را اذعان کرد.

وی افزود: مدیریت سازمان بورس و بازار سرمایه در عرصه نهاد سازی و سیاست پردازی ها زنجیره می شود، آمارهایی که داده شد حاکی از این است که به گونه ای عمل شد که نقد شوندگی بازار منجر به ایجاد رضایت در مشتریان و سهامداران است. شرکتی برای پذیرش به وزیر اقتصاد تذکر در صف ماندن برای پذیرش را نمی‌‌دهد. پذیرش شرکت ها برای عرضه در ظرف یک ماه صورت می گیرد. بازارگردانی در مدت دوماه به اندازه یک سال افزایش پیدا کرده است. کار بازار بورس تعیین قیمت اقلام نیست. این بازار برای کشف قیمت هاست.

او بیان کرد: در 10 ماه اول سال تامین مالی به 500 هزار میلیارد تومان رسید در حالی که در سال گذشته 264 هزار میلیارد تومان بود. وقتی ما مصوبه بحث شناوری را مطرح کردیم در بازار سرمایه اعضای شورا گفتند که این مسيله یک کلید پیشرفت برای بازار سرمایه است.

او بیان کرد: اکنون که بازار روند نزولی پیدا کرده حقوقی‌ها باید یک ایثارگری از خود به نمایش بگذارند تا بازار سرمایه افتش بیش از پیش نشود اینکه عده‌‌‌ای می‌‌آیند حقوقی کشون راه می‌‌اندازند یا در دل حقیقی ها آشوب ایجاد می کنند قطع به یقین به نفع بازار سرمایه نخواهد بود.

سودآوری 3 برابری شرکت‌های بورسی

او بیان کرد: ريیس سازمان بورس باید در بیشتر مجامع دولتی حضور داشته باشد به علت آنکه بازار سرمایه اکنون خانواده‌‌ای 57 میلیون دارد. بازار سرمایه اکنون یک مقدار نامتلاطم است که در گام اول باید به آن آرامش داد خبر خوبی که اکنون می‌‌توان گفت سود آوری شرکت های بورسی در نه ماه امسال به نسبت سال گذشته 3 برابر شده است.‌

او بیان کرد: بازار سرمایه فقط برای دولت، وزارت اقتصاد یا ارگان‌های دیگر نیست بلکه برای کشور است، اتفاق خوبی که دارد رخ می دهد یک شرکت حدود 150 هزار میلیارد تومانی قرار است تا میلاد حضرت زهرا پذیره نویسی اش رخ دهد.

او بیان کرد: شاخص مبین دو امر یعنی؛ شرکت و محیط پیرامون است. بازار باید شرایطی پیدا کند تا بتواند از ابزارهایی مانند اوراق تبعی استفاده کند، وقتی می‌‌‌بینیم شاخص بزرگ شده به جای آنکه بیایم شاخه را از بین ببریم از آن بهره ببریم، به علت آنکه اگر این شاخه سقوط کند همه درگیر آن خواهند شد.

او بیان کرد: من به دهقان دهنوی تبریک می گویم که در چنین شرایطی بازار را پذیرفتند، امروز یکی از وزراء از بنده پذیرفتند؛ آیا شما مطمين هستید که دهقان دهنوی با رضایت این سمت را پذیرفته است در جواب به او گفتم آیا باورت نمی‌شود که هنوز افراد ایثارگر و فداکاری در کشور حضور داشته باشد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار کرد: میلیون ها نفر منتظر بازگشت شاخص و سرمایه‌‌هایشان هستند پس نباید استرس و هیجان در بازار ایجاد کنیم. افرادی که در بازار سرمایه وارد می‌شوند نیازمند مطالعه و دقت هستند افراد نباید سهامشان را در یک پرتفوی خلاصه کنند. ما باید به پارلمان بازار سرمایه اعتماد کنیم و تصمیمات را به آن ها بسپاریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بورس در سال 1400 چگونه خواهد بود؟ + فیلم

بورس در سال 1400 چگونه خواهد بود؟ + فیلم

در حالی که در 5 ماه ابتدایی سال بورس شرایط فوق العاده‌ای را طی کرد در 7 ماه اخیر، اما ریزش بورس فرسایشی شده است و حالا پرسش بسیاری این است که بورس در سال 1400 و نزدیک انتخابات ریاست جمهوری چگونه خواهد...

NabzeBourse.ir/
ریزش دلار با بورس کالا چه می‌کند؟ / دلار به زیر 24 هزار تومان می‌رسد؟

ریزش دلار با بورس کالا چه می‌کند؟ / دلار به زیر 24 هزار تومان می‌رسد؟

ريیس جمهور در جریان سخنرانی امروز خود اعلام کرد قیمت دلار واقعی نیست و باید کاهش یابد، از طرفی نیز سیگنال‌هایی مبنی بر آزادسازی بخشی از منابع بلوکه شده ایران توسط کره‌جنوبی به گوش می‌رسد که ریزش قیمت ...

TejaratNews.com/
نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ حمایت‌ها کارساز نبود

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ حمایت‌ها کارساز نبود

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نیمه اول معاملات 0.3درصد افت داشت، شاخص هم‌وزن نیز 0.2درصد نزول کرد.

EghtesadOnline.com/

کاهش 3944 واحد شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 25 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

خبر خوش برای سهامداران در روزهای ناخوش بورس

خبر خوش برای سهامداران در روزهای ناخوش بورس

مدیرعامل سمات گفت: امکان وثیقه قرار دادن سهام جهت دریافت تسهیلات برای همه سهامداران فراهم شد.

NabzeBourse.ir/
بررسی رفتارهای تاریخی سنتی سهامداران در بازار سرمایه

بررسی رفتارهای تاریخی سنتی سهامداران در بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت سبدگردان داریوش امروز در برنامه به وقت تحلیل استودیو فرابورس به بررسی رفتارهای تاریخی بازار سرمایه در اسفندماه پرداخت.

Sena.ir/
افت شاخص بورس در بازار امروز

افت شاخص بورس در بازار امروز

بورستهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه، 11 اسفندماه) سه هزار و 944 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 181 هزار واحد رسید.

Irna.ir/

هیجان در بازار ادامه دارد / 9 هزار میلیارد تومان هم بورس را مثبت نکرد!

حاشیه‌های امروز بورس 11 اسفند 99 / فولادی‌ها از شدت افت شاخص کل بورس کم کردند

حاشیه‌های امروز بورس 11 اسفند 99 / فولادی‌ها از شدت افت شاخص کل بورس کم کردند

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افتی 0٫33 درصدی در سطح یک میلیون و 181 هزار واحدی قرار گرفت. نمادهای فولادی امروز با معاملات مثبت خود از شدت افت شاخص کل کم کردند.

TejaratNews.com/
دولت؛ مقصر عملکرد شرکت‌های سهام عدالت/ مطالب معاون وزیر اقتصاد درباره عملکرد شرکت‌ها کذب است

دولت؛ مقصر عملکرد شرکت‌های سهام عدالت/ مطالب معاون وزیر اقتصاد درباره عملکرد شرکت‌ها کذب است

سخنگوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت با انتقاد از عملکرد دولت در برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اظهار داشت: این رویه‌ای که شاهد آ‌ن هستیم،...

EghtesadOnline.com/
اخبار تازه چقدر روی بورس اثرگذار است؟

اخبار تازه چقدر روی بورس اثرگذار است؟

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند حجم تصمیم‌ها درباره بازار گسترش یافته و تاثیرگذاری خود را از دست داده است. اگر کمی صبورانه به روند بازار نگاه کنیم احتمالا نمادهای ارزنده با گذشت زمان در بازار تاثیرگذار...

TejaratNews.com/
نگاهی به عرضه‌های امروز بورس انرژی

نگاهی به عرضه‌های امروز بورس انرژی

امروز دوشنبه 11 اسفند ماه، کالاهای اکستراکت سنگین DAE40 شرکت نفت ایرانول، آیزوریسایکل و حلال 402 پالایش نفت اصفهان، برش سنگین، برش سی7سی9، پنتان، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین...

Sena.ir/
سهام عدالت افت 1.6 درصدی داشت خبر خوش برای سهامداران در روزهای ناخوش بورس مجمع "ساربیل" 141 تومان تقسیم کرد "زمگسا" در فکر تغییر هیات مدیره سود 600 ریالی "سنوین" نصیب سهامداران "شصفها" گرد هم می‌آیند جلسه دستمزد 1400 فردا برگزار خواهد شد مصوبه جدید مجلس کدام گوشی‌های موبایل را گران می‌کند؟ بررسی رفتارهای تاریخی سنتی سهامداران در بازار سرمایه الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست حلب مورد نیاز کارخانه‌های روغن تامین شد جزییات برگزاری مجامع الکترونیک سهام عدالت سهام عدالت دولتی می‌شود؟ "وبرق" از سهامداران دعوت کرد افت 3 هزار واحدی شاخص کل معامله 10هزار کنتور برق بر تابلوی مناقصه بورس کالا "اتکای" یکساله 752ریال سود برای هرسهم ساخت افت سودسازی «وهور» در یکسال مالی چراغ بورس قرمز ماند افت شاخص بورس در بازار امروز ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 10 اسفند 99 موز چقدر گران شد؟ حاشیه‌های امروز بورس 11 اسفند 99 / فولادی‌ها از شدت افت شاخص کل بورس کم کردند ارزش سهام عدالت امروز 11 اسفند 99 قیمت دلار و سکه در بازار امروز آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون بازار سرمایه از 16 اسفند توزیع میوه‌های نوروزی از 22 اسفندماه ارزش پالایشی یکم 11 اسفند 99 کاهش 3944 واحد شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 25 هزار میلیارد تومان فراتر رفت دولت؛ مقصر عملکرد شرکت‌های سهام عدالت/ مطالب معاون وزیر اقتصاد درباره عملکرد شرکت‌ها کذب است الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست 51 درصد از سهامداران عدالت مازندران کد بورسی دریافت کردند امکان دریافت کارت اعتباری برای تمام سهامداران بورس فراهم شد سهامداران «شپنا» بخوانند/ دهه خونین «شپنا» الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حضور پررنگ حقوقی‌ها در خریدهای بانکی‌ها قابل توجه سهامداران «فملی» / فشار فروش، اجازه صعود را به «فملی» نداد نشست فوق‌العاده کمیسیون اقتصادی در مخالفت با دولتی کردن سهام عدالت نمای پایانی بورس امروز/ حمایت‌ها هم منجی بازار نشد قیمت دلار و یورو امروز 11 اسفند 99 قضات 10درصد مالیات پرداخت می‌کنند امروز هم شاخص منفی ماند الزامات ورود خودرو به بورس‌کالا: نبود سقف قیمت و عرضه همه محصولات متولدین 1400 بورسی شدند عرضه 20،000 تن ورق سرد B فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا با تقاضای اولیه 22،300 تن روی نرخ پایه موا... عرضه 10،000 تن ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا با تقاضای اولیه 12،450 تن روی نرخ پایه مواج... مشوق‌های جدید مجلس برای افزایش فرزندآوری عرضه 5،000 تن ورق قلع اندود فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا با تقاضای اولیه 2،250 تن روی نرخ پایه م... تلاش دولت برای مصادره سهام عدالت مردم/ آیین نامه اجرایی برخلاف قانون تجارت بود کزغال چرا متوقف شد؟

در حال بارگیری...