پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند

پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند

روز گذشته شاهد سبز شدن یکدست و صف‌های خرید در بازار بورس بودیم و امروز شاخص کل منفی شد. بازار بورس فردا دوشنبه 24 مرداد ماه 1401 چه می‌شود؟

به گزارش نبض بورس، امروز شاهد بازگشایی بازار بورس با تقاضا بودیم در 30 دقیقه اول معاملات شاخص کل 3 هزار و 130 واحد رشد کرد، اما این روند صعودی و مثبت پایدار نبود؛ ورق برگشت و شاخص 3 هزار و 446 واحد افت کرد.

طی جریان معاملات امروز بازار سرمایه نماد‌های «فملی»، «نوری»، «فولاد»، «فارس» بیشترین تاثیر منفی و نماد‌های «شاراک»، «خساپا» و «وبانک» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

روز گذشته شاهد سبز شدن یکدست و صف‌های خرید در بازار بورس بودیم و امروز شاخص کل منفی شد! این نشان دهند سهامدار عجول و شتاب زده است که با شنیدن اخبار حواشی توافقات برجام دست به خرید و با تکذیب آن در صف فروش مینشیند!

ابراهیم ريیسی چهارشنبه هفته گذشته و در حاشیه نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دستور داد در بازار سرمایه ثبات ایجاد شود تا روند آن قابل پیش بینی باشد، اما همانطور که مشاهده می‌کنید این دستور ريیس جمهور نیز کار ساز نبود! چرا که علت بنیادی برای این صعود وجود ندارد.

بازار بورس فردا دوشنبه 24 مرداد ماه 1401 چه می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بازار بورس معتقدند که بازار سرمایه به شدت تحت تاثیر اخبار مذاکرات برجام قرار گرفته است! به عبارتی چنانچه اخبار خوب منتشر شود بازار مثبت و اگر اخبار خوبی از برجام نرسد خوش‌بینی بازار تبدیل به بدبینی مطلق می‌شود. به همین دلیل نمی‌توان تحلیل دقیق از بازار بورس فردا ارايه داد.

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سرمایه به تجارت نیوز گفت: معاملات بورس فردا یک مقدار گیج خواهد بود، یعنی معاملات به طرف خاصی نمی‌رود. بازار سرمایه منتظر اخبار جدیدتر و بهتری از برجام است.

وی ادامه داد: روز جمعه آخر وقت اخبار مثبت برجامی آمد و روی قیمت دلار بسیار تاثیرگذار بود. این اخبار باعث شد که دلار در حدود 1500 تومان ارزان شود. روز شنبه دیدیم که اخبار بیشتر شده و به همین واسطه بازار واکنش نشان داد.

بورس در انتظار برجام

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: گروه‌های خودرویی و بانکی پرچمدار بازار در موقعیت‌های برجامی هستند و در این دو روز باعث رشد شاخص شدند.

الیاس کردی با اشاره به ارزش معاملات بازار گفت: ارزش معاملات روز شنبه چندان بالا نبود، اما بورس مثبت بود یعنی معامله خاصی انجام نمی‌شد. به روز یکشنبه رسیدیم دیدیم سکوت خبری است و قیمت دلار کمی تغییر کرد و به نوعی امروز بازار منتظر اخبار بیشتر از برجام بود.

وی در ادامه تشریح کرد: امروز حدود 65 درصد بازار سرمایه منفی بود و خروج پول داشتیم. ارزش معاملات نیز به طور ناچیزی افزایش یافت. از ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه خبر خاصی از برجام اتفاق نیفتاده و بازار‌های سرمایه‌گذاری در انتظار اخبار جدیدتری هستند.

الیاس کردی در توصیه به سهامداران گفت: توصیه بنده به معامله‌گران این است که روی فکت و واقعیت تردید کنند نه اخباری که دوست دارند بشوند. سهامداران اگر فکر می‌کنند توافق می‌شود بخشی از سرمایه را به صرف این استراتژدی کنند و بخش دیگر سرمایه خود را روی طرف دوم سرمایه‌گذاری کنند.

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 21 شهریور 1401 | بورس فردا چگونه خواهد بود؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 21 شهریور 1401 | بورس فردا چگونه خواهد ب...

بورس امروز به مانند بیشتر یکشنبه‌ها منفی به کار خود پایان داد و شاخص کل بیش از 6 هزار واحد کاهش یافت. باز هم خروج پول حقیقی را شاهد بودیم. در گفتگو با علی عصاری کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه به بررسی...

NabzeBourse.com/
رشد 659 واحدی شاخص کل بورس

رشد 659 واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس با رشد 659 واحدی آغاز به کار کرد و در ارتفاع یک میلیون و 503 هزار و 645 واحد قرار گرفت.

YJC.news/

رشد 128 واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل پتانسیل صعود بیشتر را دارد

بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاران جذاب می‌شود

بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاران جذاب می‌شود

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به تورم موجود در اقتصاد کشور، انتظار می‌رود، قیمت سهام در بازار سرمایه نیز رشد کند و بازار برای سرمایه‌گذاران جذاب شود.

FarsNews.ir/
بورس بازوی اجرایی بازار سرمایه برای اعتلای شرکت‌های دانش بنیان

بورس بازوی اجرایی بازار سرمایه برای اعتلای شرکت‌های دانش بنیان

معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران گفت: بورس تهران به عنوان بازوی اجرایی بازار سرمایه وظیفه دارد پیش قدم در وصل شرکت‌های دانش بنیان با بازار سرمایه باشد.

MehrNews.com/
بازار سرمایه راه درمانی جز معاملات مشتقه ندارد

بازار سرمایه راه درمانی جز معاملات مشتقه ندارد

بورستهران- ایرنا- مدیرعامل فرابورس ایران گفت: هسته فعلی معاملات بازار سرمایه برای معاملات نقدی طراحی شده و امکان بالقوه برای معاملات آتی و آپشن را ندارد، با این حال همه درک کرده‌اند که بازار سرمایه را...

Irna.ir/

پیش بینی بورس در مرداد و شرط بهبود بازار

شاخص کل در حال رسیدن به محدوده حمایتی میان مدتی

شاخص کل در حال رسیدن به محدوده حمایتی میان مدتی

تحلیلگر بازار سرمایه گفت: اولین محدوده حمایتی میان مدت شاخص کل تراز یک میلیون و 470 هزار تا یک میلیون و 500 هزار واحد است.

YJC.news/

ابهامات بین‌المللی باعث درجا زدن شاخص کل خواهد شد

تعادل بازار سرمایه در گروی باز تنظیم بازارهای جای...

تعادل بازار سرمایه در گروی باز تنظیم بازارهای جای...

مقررات باید در بازارهای موازی باز تنظیم شود تا با خروج منابع از بازار سرمایه مواجه نشویم و در کنار آن موضوع اعتمادسازی...

Gostaresh.news/
کارشناسان بین رشد و درجا زدن شاخص کل، مردد هستند

کارشناسان بین رشد و درجا زدن شاخص کل، مردد هستند

در قالب یک نظرسنجی، پیش‌بینی 10 کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار و شاخص کل بورس در هفته پیش‌رو گردآوری شده است.

YJC.news/
تحلیل شاخص کل امروز 20 تیر 1401 | حمایت مهم شاخص کل کجاست؟

تحلیل شاخص کل امروز 20 تیر 1401 | حمایت مهم شاخص کل کجاست؟

امروز قصد داریم تا به بررسی روند شاخص کل به لحاظ تکنیکالی بپردازیم. این تحلیل صرفا یک پیش بینی از روند احتمالی شاخص کل در روزهای آینده بورس است.

NabzeBourse.com/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 5 مرداد | شاخص کل از چه سطحی احتمالا صعودی خواهد شد؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 5 مرداد | شاخص کل از چه سطحی احتمالا ص...

در حالی که با برگزاری جلسه صبحگاهی ريیس سازمان بورس و ريیس کل بانک مرکزی امید آن می‌رفت که سیگنال مثبتی به بازار مخابره شود، اما بازار امروز چندان توجهی به این جلسه و خروجی آن نکرد و شاهد قرمزپوشی شاخ...

NabzeBourse.com/
ایجاد تحول دیجیتال در بازار سرمایه/ اخذ تسهیلات بانکی با کمک توثیق هوشمند

ایجاد تحول دیجیتال در بازار سرمایه/ اخذ تسهیلات بانکی با کمک توثیق...

معاون توسعه نوآوری شرکت سپرده گذار مرکزی اوراق بهادار گفت: سامانه توثیق، کاملا غیرحضوری و به سادگی یک خرید اینترنتی برای برای جامعه سهامداری کشور پیاده سازی شده است.

MehrNews.com/
هایلوکس از این قوی تر نداریم + عکس پاداش پایان خدمات بازنشستگان کی واریز می‌شود؟ بازنشستگان بخوانند/ پاداش پایان خدمات بازنشستگان چه... سرمایه‌ گذاری در رمزارز بهتر است یا مسکن؟ رسوایی‌های بزرگ صنعت خودرو که جهان را متحیر کرد/عکس چطور مصرف سوخت خودرو را کاهش دهیم؟ زمان راه اندازی متروی پرند اعلام شد این 8 خودروی چینی به ایران می‌آیند؟ هشدار تولیدکنندگان آلمانی نسبت به کمبود مواد غذایی دنا جهش کرد، کوییک ریخت/ آخرین قیمت تیبا، دنا، رانا... نتیجه آزمون حذف رانت خودرو چه بود؟/ دست دلالان از بازار خودرو کوتاه شد؟ اکنون زمان خریدن طلا و سکه است؟ زمان تعیین تکلیف وضعیت جاماندگان سهام عدالت رشد 55 درصدی پرداخت وام ازدواج در سال جاری رشد قابل توجه وام ازدواج+ جزيیات نرخ تورم در شهریورماه چقدر بود؟ لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد رشد نرخ تورم در شهریورماه/ تورم خوراکی‌ها و دخانیات به 75 درصد رسید کلنگی های بازار مسکن چند؟ + جدول قیمت خبر خوب درباره پذیرش 6 کالا در بورس کالا جدیدترین قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو دلیل کمیابی روغن موتور در بازار چیست؟/ افزایش حضور روغن های تقلبی اولین اتومبیل را چه کسی و چه سالی وارد ایران کرد؟ + تصاویر دلار یورو را زمین زد/ اتحادیه اروپا در حلقه عذاب عکس | شاهکار جدید مرسدس بنز؛ تلفیق زیبایی و قدرت زمان احتمالی واردات خودرو به کشور اعلام شد قانون‌گریزی با قراردادهای موقت کار / «قراردادهای دايم» احیا می‌شود؟ پیشتازی تورم شهریورماه در این اقلام شناور شدن قیمت تاکسی در تهران/ تغییر نرخ کرایه در زمان ترافیک بازگشت تورم به زیر 50 درصد پس از سه ماه عکس | جدیدیترین محدودیت برای اینستاگرام و واتساپ در ایران! پاسخ به ادعاهای وزارت نیرو پس از 3 ماه متوالی تورم به زیر 50 درصد رسید ثبت بیش از 3هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان کشف معدن سرشار از طلا و مس در مدینه افزایش 7 برابری قیمت گاز در یک کشور اروپایی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعلام شد ایران فرآورده‌های نفتی رایگان به لبنان نمی دهد توافق با ازبکستان برای افزایش تجارت فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی چقدر ارز در سامانه نیما فروخته شد؟ امسال باید 1.6 میلیون دستگاه خودرو تولید شود تولید «دنا» در روسیه با یک اسم جدید!/ همکاری ایرانخودرو با کمپانی معروف روسی سقوط 82 درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا زايران پیاده امام رضا (ع) تحت پوشش بیمه سینا قرار می گیرند تاسیس نخستین صندوق املاک و مستغلات کشور چالش ارزی تولیدکنندگان پلی یورتان/ با نصف ظرفیت کار می کنیم سقوط لیر ادامه‌دار است؟ هشدار درباره ارزش پول ملی ترکیه/ سقوط لیر ادامه دار است؟