پیش بینی بورس در آخرین هفته دولت روحانی | بورس صعودی است؟

پیش بینی بورس در آخرین هفته دولت روحانی | بورس صعودی است؟

تحلیل‌گرانی که روند‌های بازار‌های دارایی را مرتبط می‌دانند معتقدند که صعود قیمت دلار به کانال 26 هزار تومانی عاملی در جهت رشد قیمت‌ها در بازار سکه و سهام خواهد بود. بدین ترتیب می‌توان 3 عامل بنیادی و تکنیکی را عوامل صعودی بازار نامید.

به گزارش نبض بورس؛ در هفته گذشته شاخص کل بورس در مجموع 5 هزار و 210 واحد بالا آمد و به رقم یک میلیون و 316 هزار واحد رسید.

شاخص هم‌وزن نیز نزول 6 هزار و 329 واحدی را ثبت کرد. بدین ترتیب بورس ششمین هفته‌ای صعودی را پشت سر گذاشت، آیا این روند تداوم خواهد داشت؟ عوامل بنیادی و غیربنیادی تاثیرگذار بر بازار سهام چه پیامی به سهام‌داران می‌دهند؟

تداوم بازدهی مثبت شاخص کل

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته هزار و 606 واحد رشد داشت و به رقم یک میلیون و 313 هزار واحد رسید. شاخص کل نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل 5 هزار و 210 واحد بالا‌تر ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس مثبت 0.4 درصد شود. شاخص کل در روز‌های دوشنبه و چهار‌شنبه صعود کرد و در روز سه‌شنبه نزولی بود. بازدهی هفته بورس نسبت به بازدهی مثبت 0.44 درصدی هفته پیش افت اندکی کرده است، اما ثبت ششمین هفته صعودی متوالی نشان از تداوم روند رو به رشد بورس پایتخت دارد، هرچند که از شتاب آن کاسته شده است.

افت شاخص هم‌ وزن

در هفته اخیر شاخص کل هم‌وزن در روز دوشنبه صعود کرد و در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه نزول کرد و در پایان هفته نسبت به هفته پیشین 6 هزار و 329 واحد پايین‌تر ایستاد و به رقم 396 هزار و 744 واحد رسید و بازدهی منفی 1.5 درصدی را ثبت کرد.

پیش بینی بورس هفته

در اولین هفته مردادماه بورس تهران که تنها سه روز کاری داشت، روند تغییرات شاخص کل پرنوسان بود. شاخص کل در روز دوشنبه 12 هزار و 113 واحد صعود کرد، اما در روز سه‌شنبه بیش از 8 هزار واحد تنزل کرد و سپس در روز چهارشنبه رشد اندک هزار و 606 واحدی را ثبت کرد.


بدین ترتیب در 6 هفته اخیر روند بورس صعودی بوده و در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل بورس نسبت به آخرین روز کاری خرداد ماه 147 هزار واحد بالا آمده است. با این حال در معاملات هفته گذشته روند‌های درونی بازار علامت‌های مثبت و منفی متفاوتی داشت. در هفته اخیر شاخص کل صعود کرد، اما شاخص هم وزن افت شدیدی داشت و در هر سه روز کاری تعداد نماد‌های قرمزپوش بازار بیش از نماد‌هایی بود که رشد قیمت داشتند.

در این هفته نقدشوندگی بازار کاهش یافت و میانگین هفتگی ارزش معاملات خرد سهام با افت 16 درصدی به رقم 5 هزار و 458 میلیارد تومان رسید. علاوه بر آن میانگین روزانه ارزش صف‌های فروش پایانی بازار افزایش 12 درصدی داشت و 55 میلیارد تومان بیش از هفته پیشین بود.   

در مقابل پس از یک هفته وقفه میانگین هفتگی ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و به طور میانگین روزانه 30 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

همچنین در هفته اخیر میانگین ارزش صف‌های خرید پایانی بازار رشد 45 درصدی داشت و در روز دوشنبه معاملات بازار با مازاد تقاضا بسته شد. اهمیت این نکته وقتی روشن می‌شود که بدانیم در 106 روز معاملاتی گذشته بورس تهران از 25 بهمن 1399 تاکنون تنها در دو روز کاری بازار با مازاد تقاضا بسته شده است. با این حال در دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه معاملاتن بازار با مازاد عرضه 12 و 15 میلیارد تومانی به پایان رسید؛ بنابراین می‌توان گفت که روند‌های مثبت بازار سهام همچنان تداوم داشته، اما از قوت و شدت آن کاسته شده است.

در این میان تحلیل‌گران تکنیکی نیز معتقدند شاخص کل پس از شکستن سقف مقاومت یک میلیون و 312 هزار واحد در حال کف سازی است و افت روز سه‌شنبه و رشد اندک روز چهارشنبه همواره در موارد مشابه تکرار شده و قرار گرفتن شاخص در ارقام بالاتر از سطح مقاومت شکسته شده نشان دهنده توان شاخص برای کف سازی و ایجاد روند صعودی جدید در ابتدای هفته پیش رو است. تحلیل‌گرانی که روند‌های بازار‌های دارایی را مرتبط می‌دانند معتقدند که صعود قیمت دلار به کانال 26 هزار تومانی عاملی در جهت رشد قیمت‌ها در بازار سکه و سهام خواهد بود. بدین ترتیب می‌توان 3 عامل بنیادی و تکنیکی گفته شده را عوامل صعودی بازار نامید.  | منبع: اقتصادنیوز

 

بیشتر بخوانید:

  • تحلیل تکنیکال و بنیادی کچاد
  • کریپتولندی ها اگر کدپستی و شماره ثابت را اشتباه درج کردید، بخوانید!
  • ضرر 30 درصدی پالایشی یکم | از سهام جایزه چه خبر؟
  • اخبار بورس فردا شنبه 9 مرداد 1400 | افزایش سرمایه 739 درصدی یک نماد
  • آیا فضای مجازی موجب ریزش بورس بود؟ + فیلم

  • اخبار بورس فردا شنبه 9 مرداد 1400 | افزایش سرمایه 739 درصدی یک نماد

 

local_offerبرچسب‌ها:
پیش بینی بورس هفته اول شهریور | صنایع مورد استقبال در هفته‌جاری

پیش بینی بورس هفته اول شهریور | صنایع مورد استقبال در هفته‌جاری

شاخص‌کل بورس در یکی دو‌ماه گذشته تغییر جهت داده و روند رو به‌صعودی در پیش گرفته‌است. هرچند عمدتا سهامی که در عرف به‌شاخص‌ساز‌ها معروفند شاخص‌کل را سبزپوش کرده و رشد می‌دهند اما ترسی که بر بازار سایه ا...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 20 مرداد | شاخص 1.5 میلیون واحد را خواهد دید؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 20 مرداد | شاخص 1.5 میلیون واحد را خوا...

شاخص کل امروز نیز به مانند روز‌های گذشته روند رو به رشد خود را ادامه داد و حالا در یک قدمی رسیدن به کانال 1.5 میلیون واحدی قرار دارد. آیا شاخص کل فردا چهارشنبه 20 مرداد به کانال جدید وارد خواهد شد؟

NabzeBourse.ir/
پیش‎‌بینی بورس 20 مرداد / شاخص به 1٫5 میلیون واحد می‌رسد؟

پیش‎‌بینی بورس 20 مرداد / شاخص به 1٫5 میلیون واحد می‌رسد؟

امروز بازار سرمایه با روندی صعودی بود. شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز بازار سهام در کانال یک میلیون و 453هزار واحد قرار گرفت. با توجه به بازار امروز پیش‌بینی بورس فردا به چه صورت است؟

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا | بازار کی اصلاح خواهد کرد؟

پیش بینی بورس فردا | بازار کی اصلاح خواهد کرد؟

بورس امروز یکشنبه 17 مرداد 1400 سبزپوش بود و شاخص کل توانست جهش بیش از 10 هزار واحدی را تجربه کند. روند صعودی بازار باعث شده است تا سهامداران به رسیدن شاخص کل به کانال دو میلیون واحد امیدوار باشند. آی...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا یکشنبه 17 مرداد | بورس فردا قرمزپوش است؟

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 17 مرداد | بورس فردا قرمزپوش است؟

امروز شنبه 16 مرداد 1400 شاخص کل در ابتدا توانست در ادامه روند خوب خود جهش چشمگیری داشته باشد، اما رفته رفته بر فشار فروش افزوده شد و در نهایت هر چند شاخص‌ها سبزپوش بسته شدند، اما این سبزپوشی سهامدارا...

NabzeBourse.ir/
امیدواری به رشد بورس برگشته است | پیش بینی بورس در هفته آتی | توصیه مهم به سهامداران

امیدواری به رشد بورس برگشته است | پیش بینی بورس در هفته آتی | توصی...

اسلامی اظهار داشت: همانطور که همگی مشاهده کردند شاخص با رشد مواجه شد و در این بین گروه فلزات و پتروشیمی با توجه به این گزارشات جز پرتقاضا‌ترین گروه بودند و معاملات خوبی داشتند

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا سه شنبه 12 مرداد | کدام گروه سبزپوش خواهد بود؟

پیش بینی بورس فردا سه شنبه 12 مرداد | کدام گروه سبزپوش خواهد بود؟

اواخر بازار روز جاری فشار فروش بیشتر شد و در نهایت نماگر‌های بازار سرمایه در منطقه قرمز رنگ به کار خود پایان دادند. امروز همچنین 305 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد. بورس فردا چگونه خواهد بود...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا یکشنبه 10 مرداد | صعود ادامه دارد؟

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 10 مرداد | صعود ادامه دارد؟

امروز شنبه 9 مرداد 1400 بورس یکی از روز‌های سبز خود را پشت سرگذاشت و شاخص‌ها یکی از بلندترین جهش‌های سال جاری خود را تجربه کردند. بورس فردا چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 6 مرداد | کانال 1.3 میلیون واحدی از دست خواهد رفت؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 6 مرداد | کانال 1.3 میلیون واحدی از دس...

هر چند که امروز بورس و شاخص ها شروع خوبی داشتند و رشد کردند اما با گذر زمان و بازگشایی غول های بورسی فشار فروش بیشتر شد و در نهایت شاخص ها با افت ارتفاع مواجه شدند. فردا شاخص کل کانال 1.3 میلیون واحدی...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا یکشنبه 27 تیر 1400 | فردا بورس قرمزپوش است؟

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 27 تیر 1400 | فردا بورس قرمزپوش است؟

بورس امروز شنبه 26 تیر 1400 روز خوبی را پشت سر گذاشت. شاخص‌ها هر چند از اوج خود کاهش ارتفاع دادند، اما در نهایت سبز بسته شدند. همچنین باز هم شاهد ورود پول حقیقی این بار به میزان 135 میلیارد تومان بودی...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا شنبه 24 تیر 1400 | روند صعودی ادامه خواهد یافت؟

پیش بینی بورس فردا شنبه 24 تیر 1400 | روند صعودی ادامه خواهد یافت؟

هفته گذشته در حالی به پایان رسید که شاخص کل توانست کانال 1.3 میلیون واحدی را فتح کند و آن را با چنگ و دندان حفظ کند. بورس فردا شنبه 24 تیر 1400 چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 23 تیر 1400 | صعود شاخص ها یا سقوط؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 23 تیر 1400 | صعود شاخص ها یا سقوط؟

امروز شاخص ها ابتدا سبزپوش کار خود را آغاز کردند اما با گذشت زمان کاهش ارتفاع دادند تا اینکه در نهایت در ناحیه قرمز به کار خود پایان دادند. بورس فردا با این وضعیت چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا سه شنبه 22 تیر 1400 | فردا بازار قرمزپوش است؟

پیش بینی بورس فردا سه شنبه 22 تیر 1400 | فردا بازار قرمزپوش است؟

امروز دوشنبه 21 تیر 1400 بورس سبزپوش بود و شاخص‌ها نیز افزایش ارتفاع دادند. شاخص کل توانست دوباره به کانال 1.3 میلیون واحدی بازگردد و شاخص کل هموزن نیز کانال 400 هزار واحدی را فتح کند. با رشد امروز، ب...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا دوشنبه 21 تیر 1400 | چه سهامی بخریم؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 21 تیر 1400 | چه سهامی بخریم؟

بورس امروز دوباره یک روز سبز را پشت سرگذاشت و شاخص کل بیش از 14.5 هزار واحد رشد را تجربه کرد. دوباره در روز جاری شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم. بورس فردا چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
واکسیناسیون کارکنان امانی و پیمانی فولاد هرمزگان تفاهمنامه ساخت 528 واحد مسکونی "ثرود" نرخ مواد اولیه "غصینو" افزایش یافت اعلام شرایط جدید رجیستری تلفن همراه مسافران ساعت کاری بانک‌ها در نیمه دوم سال قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1 آغاز فروش فوق‌العاده رانا پلاس + قیمت و جزيیات نرخ فروش کپسول های "دکپسول" افزایش یافت همه چراغ‌های بورس قرمز شدند! دلار گران شد افزایش سرمایه 3 نماد بورسی پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال " لکما "برنده استعلاق قیمت خرید 100 عدد راک پیام اضطراری سهامداران "وسدید" به اژه‌ایی عرضه های اولیه در روزهای سرخی بازار لبنان پول سوخت ایران را می‌دهد؟ واردات واکسن کرونا به بیش از 65 میلیون دز رسید سخنگوی صنعت برق: فیش‌ها را قسطی می‌کنیم! قیمت مسکن در منطقه 4 تهران سهمیه بنزین مهر ماه واریز شد / چه کسانی 500 لیتر بنزین گرفتند؟ با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم! نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد نامه آملی‌لاریجانی به جنتی درباره واردات خودرو توضیح درباره فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق مجموع واکسن‌های وارداتی از مرز 60 میلیون دز عبور کرد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد با فیلترشکن ببینید 1400/06/31 عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه نوسان قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ / تاثیرات طولانی شدن مذاکرات در بازار رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو/ مصوبه به مجلس برگشت

در حال بارگیری...