کاهش شدید سرانه مصرف مرغ در کشور

کاهش شدید سرانه مصرف مرغ در کشور

امسال پیش بینی می‌کنیم که مجددا افزایش مصرف داشته باشیم. برهمین اساس تلاش شده که ماهانه حداقل 120 میلیون قطعه جوجه را...

ایسنا: مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: سرانه مصرف مرغ تا قبل از مردمی‌سازی یارانه‌ها، حدود 32 کیلوگرم به ازای هر نفر بود که در سال بعد از آن، این مقدار حدود 12 درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه هم حدودا 26 کیلوگرم شد.

محمدعلی کمالی در یک گفت‌وگوی رادیویی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم بر اساس منابع داخلی 120 میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشته باشیم و تقاضای کشور را کاملا پاسخ دهیم. وی ادامه داد:پیش بینی می‌کنیم در سال جاری نسبت به سال گذشته مرغ بیشتری مصرف شود.

کمالی تصریح کرد: امسال پیش بینی می‌کنیم که مجددا افزایش مصرف داشته باشیم. برهمین اساس تلاش شده که ماهانه حداقل 120 میلیون قطعه جوجه را تا شهریور ماه به دست تولیدکنندگان مرغ گوشتی برسانیم تا بتوانیم نیاز داخلی کشور را کاملا پوشش بدهیم.

این فعال بخش خصوصی اظهار کرد: البته براساس آن چه که شرکت پشتیبانی و وزارت جهاد کشاورزی خواستند، باید حداقل 130 میلیون جوجه‌ریزی را داشته باشیم که 10 میلیون قطعه آن را شرکت پشتیبانی برای تکمیل ذخایر استراتژیکش استفاده کند.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد