کارخانه قند ورامین به چرخه تولید بازگشت

کارخانه قند ورامین به چرخه تولید بازگشت

دادستان شهرستان ورامین گفت: به‌همت ريیس دستگاه قضايی کارخانه قند ورامین به راه تولید بازگشت و در فاز اول با 110 پرسنل و با ظرفیت شرکت با تولید روزانه 70 تن شروع به کار می‌کند.

خبرگزاری تسنیم: دادستان شهرستان ورامین گفت: به‌همت ريیس دستگاه قضايی کارخانه قند ورامین به راه تولید بازگشت و در فاز اول با 110 پرسنل و با ظرفیت شرکت با تولید روزانه 70 تن شروع به کار می‌کند.

ظهر امروز آيین افتتاح فاز نخست فعالیت مجدد شرکت تصفیه‌خانه قند ورامین با حضور حشمتی مدیرکل دادگستری استان تهران، محمودی ريیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، ريیس دادگستری و دادستان ورامین و دیگر مسيولان استانی و شهرستانی در کارخانه قند ورامین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علیرضا شمس دادستان ورامین‌ با اشاره به شروع مجدد فعالیت کارخانه قند ورامین پس از سال‌ها توقف اظهار داشت: کارخانه قند ورامین با قدمت 1 قرن به‌عنوان یک تاریخ ماندگار و نماد و میراث تولیدی در قلب شهر ورامین خاطره‌ساز است و گواه این اتفاق ثبت ملی بخشی از کارخانه است.

وی افزود: در طول ماه‌های اخیر واحدهای تولیدی موردتوجه بودند اما انتظار می‌رود چنین مواردی در راستای اقتصاد مقاومتی بیشتر موردتوجه قرار می‌گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین‌ در ادامه با برشماردن دوران توقف و فعالیت مجدد این واحد تولیدی گفت: کارخانه در سال 82 در راستای اصل 44 به بخش خصوص واگذار شد اما پس از مدتی به‌دلیل مشکلات مختلف کارخانه تعطیل و فعالیت آن متوقف می‌شود.

شمس در ادامه گفت: از سال گذشته با توجه به مطالبات زیاد مردمی، رسانه‌ای و مسيولان و برگزاری جلسات مختلف فعالیت مجدد این کارخانه مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با بیان موارد مختلفی در خصوص تلاش‌های انجام‌شده جهت فعالیت مجدد این‌ واحد مهم تولیدی تصریح کرد: پس از فعالیت و پیگیری‌های مختلف با همکاری مدیر واحد و دستگاه‌های خدمت‌رسان مقرر شد عملیات بروزرسانی و فعالیت آن آغاز شود.

دادستان ورامین تاکید کرد: در زمان حاضر با فعالیت این‌ واحد تولیدی 110‌ کارگر صاحب شغل می‌شوند و ظرفیت تولید 70‌ تن قند در روز وجود دارد.

شمس گفت: کارخانه قند ورامین در زمینی حدود 20 هکتار با ظرفیت تولید 709 تن مشغول به کار بود و در سال 82 به وکالت از سازمان بازنشستگی، به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: این کارخانه در اواخر سال 95 به دلیل برخی مسایل با مشکلاتی روبرو شد، اما از حدود یکسال پیش در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، رفع مشکلات آن به طور جدی در دستور کار مسيولان قرار گرفت و پس از برگزاری جلسات مختلف نسبت به حل مشکلات اقدام شد.

شمس با ابراز اینکه مشکلات مختلفی با همکاری دستگاه قضایی استان تهران در این شهرستان رفع شده است خاطرنشان کرد: اگر حمایت‌های ريیس دادگستری استان ‌تهران‌ نبود اقدامات مختلفی هم چون کارخانه قند و کارخانه لبنیات وارنا انجام‌ نمی‌شد.

رونق و رفع موانع تولید به عزم جمعی نیازمند است

در ادامه محمد جواد حشمتی در مراسم افتتاح فاز اول فعالیت مجدد کارخانه قند ورامین اظهار داشت: شرکت مردم در انتخابات باعث خنثی شدن توطيه دشمنان شد که خوشبختانه نقشه‌های شوم آن‌ها نقش بر آب شد.

وی ادامه داد: امیدواریم‌ حجت‌الاسلام ريیسی ريیس‌جمهور منتخب نیز موفق باشند و با یاری خدا بتوانند به وعده‌های داده‌شده خود عمل نمایند.

ريیس‌کل دادگستری استان تهران با اشاره به اهمیت واحدهای تولیدی گفت: نمونه‌ای از ثروت کشور، استان و شهرستان کارخانه قند ورامین است که سال‌ها تعطیل بود و خسارتی بزرگ به کشور محسوب می‌شد.

حشمتی ادامه داد: متاسفانه در چند سال گذشته به‌دلیل مشکلات مختلفی که وجود داشت و همچنین برخی نامدیریتی‌ها فعالیت واحدهای تولیدی مختلفی متوقف شد.

وی با تاکید بر خوداتکایی و نگاه به ظرفیت‌های داخلی تصریح کرد: باید از داشته‌های مختلف استفاده کنیم اما اینکه ما از داشته‌ها و ثروت‌ها بهره نمی‌بریم ‌اشتباه است.

ريیس‌کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: برای مثال، این کارخانه سال‌ها خاک خورده است اما متاسفانه ظرفیت‌سازی انجام نمی‌شود و مشکلات مختلف حل نمی‌شود گرچه دلار و تحریم‌ها نقش دارد اما دلیل اصلی نیست و وقتی تلاش و همت باشد خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

حشمتی با تاکید به اینکه "باید بیشتر به توان داخلی نگاه کنیم‌" افزود: برای بازدید به واحدی که تولید کشتی را به‌عهده داشت رفتم و آنجا می‌گفتند؛ "به خودی‌ها اعتماد نمی‌کنند"، یعنی‌ توان داخلی قادر به تولید کشتی است اما به کره داده می‌شود تا آن‌ها تولید کنند.

وی با تاکید بر رهنمودهای رهبری تصریح کرد: طبق رهنمودهای مقام‌معظم رهبری باید پیش برویم تا اقدامات بزرگی انجام شود.

ريیس دادگستری استان تهران در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به فعالیت دیگر فازهای کارخانه قند ورامین گفت: امیدوارم در کارخانه قند ورامین شاهد فعالیت دیگر فازها باشیم تا ظرفیت کامل آن به‌کار آید و از ظرفیت‌های این واحد تولیدی بزرگ بهره گرفته شود.

حشمتی در پایان با تاکید بر نیاز به عزم جمعی جهت رونق تولید خاطرنشان کرد: رونق و رفع موانع تولید نیازمند تلاش و عزم‌ جمعی است این‌ عزم‌ جمعی باعث رفع مشکلات مختلف خواهد شد لذا باید همگی این اصل را داشته باشیم که با انتخاب آقای ريیسی امیدواریم بحث رفع موانع تولید و رونق تولید در کشور به بهترین شکل ممکن انجام شود و روزی را ببینیم که تمام واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازگشته‌اند.

local_offerبرچسب‌ها:
تتر واقعا کلاهبرداری کرده است؟ چرا همه از افزایش قیمت بلیت هواپیما ناراضی‌اند؟ افزایش نرخ ارز عامل گسترش بازار سیاه دارایی‌ها/ اوراق بدهی برای پروژه‌های عمرانی استفاده شود 20 تقاضا برای کارگزاری بورسی جدید/ سرقفلی نهادهای مالی به صفر می‌رسد ماینرهای فراری از چین در راه ایران! اقدامات لازم برای کنترل بازار و مقابله با گرانفروشی‌ها پیگیری شود اجرای مزایده 6 هزار محدوده معدنی تکمیل می‌شود آب کدام مشترکان جیره‌بندی می‌شود؟ سلطان سیمان هم پیدا شد! 349 میلیون دلار در سامانه نیما عرضه شد افزایش سرمایه 50 درصدی نماد دارویی | دابور سرمایه خود را به چقدر رساند؟ سهام عدالت امروز 4 مرداد چقدر شد؟ تحلیل تکنیکال و بنیادی غگل | سودای قیمت 500 تومانی! کشف 2480 دستگاه ماینر غیرمجاز در آبیک اخبار بورس فردا سه شنبه 5 مرداد | فرآیند انتقال نماد ذوب از فرابورس به بورس پرش دوباره مرغ به سکوی 40 هزارتومانی! رمزارز‌ها به مدار رشد بازگشتند محدودیت اینترنت چه بلایی بر سر اقتصاد می‌آورد؟ پاداش 2میلیاردی برای هیيت مدیره یک بانک رسوب 3.5 میلیارد دلار نهاده‌ دامی در گمرک + جدول موج‌ جدید خاموشی‌ها در راه است؟ حال خوب دارویی ها از خبر حذف ارز ترجیحی سهامداران نگران آینده بورس در دولت جدید نباشند | روند مثبت بازدهی بازار سرمایه تداوم دارد خدمت رسانی به حوزه سلامت از افتخارات بانک رفاه است سقف تسهیلات طرح "جهش مهر سلامت" افزایش یافت پیش‌بینی بورس مرداد 1400/ بحران خشکسالی چه تاثیری بر صنایع بورسی می‌گذارد؟ سایت آمازون پرداخت با بیت کوین را آغاز می کند ارز دیجیتال ریف فایننس (Reef Finance) چیست؟ کاهش 2.5 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی مدیرعامل توانیر درباره واردات ماینرهای چینی هشدار داد مخالف عرضه سیمان در بورس بودیم!! نرخ فروش رب گوجه فرنگی "غشهداب" بالا رفت "دابور" به افزایش سرمایه 50 درصدی رسید تقسیم سود 220 تومانی در مجمع "لبوتان" برگزاری مجمع "کنور" در 8 روز آینده راه‌حل عاجل بحران‌های اقتصادی "شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت آمازون هم به جمع بیت کوینی‌ها پیوست منتظر موج جدید خاموشی‌ها باشید آخرین اخبار از قطعی برق پاساژ علاءالدین قطعی برق اصفهان مربوط به شبکه سراسری است کشمکش بر سر عرضه سیمان در بورس / قیمت‌های نجومی و سود دلالان علت تجمع امروز در خیابان جمهوری چه بود؟ (فیلم) یارانه یک میلیونی هر ایرانی به خودروسازان! مردم نمی‌توانند بیشتر از نیم کیلو میوه بخرند! آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه پیشرفت اصلاح خط ریخته‌گری یک مجتمع فولاد سبا «وبصادر» از بالای برج سپهر خبر خوش درآمدزایی به سهامداران داد خرید 83 درصد حقیقی‌ها اعمال محدودیت در فعالیت رمز ارزها تا پایان دوران گرمای هوا

در حال بارگیری...