رشد 124 درصدی شاخص کل بورس در سال جاری

رشد 124 درصدی شاخص کل بورس در سال جاری

بورستهران - ایرنا - رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: ارزش شاخص کل در ابتدای سال 512 هزار واحد بود که اکنون به یک میلیون و 150 هزار واحد رسیده است که نشانگر رشد 124 درصدی نسبت به ابتدای سال جاری است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «حسن قالیباف اصل» امروز (چهارشنبه) در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: وزیر اقتصاد و دارایی بیش از هر مدیر دیگری از بازار سرمایه حمایت کردهاست.

وی افزود: آزادسازی سهام عدالت از جمله دستورالعمل هایی بود که در ابتدای سال توسط رهبر معظم انقلاب تصویب و به مرحله ابلاغ رسید.

قالیباف اصل اظهار داشت:از دیگر فعالیت های سازمان بورس در سال جاری، واگذاری سهام دولتی از طریق صندوق های ETF به مردم بود که با استقبال خوب مردم همراه شد.

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: ورود گسترده سهامداران جدید به بازار سرمایه که از سال گذشته شروع شد، باعث شد تا فضای بازار سرمایه تغییر کند و بازار سرمایه به واسطه ورود گسترده نقدینگی به این بازار مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: تا مرداد حدود 120 هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید به سمت بازار سرمایه وارد شد، اتفاقی که امسال در بازار سرمایه رخ داد را تاکنون در این بازار شاهد نبودیم.

قالیباف اصل تاکید کرد: همیشه 200 هزار کد سهامداری در سال در بازار صادر می شد، صحنه بازار سرمایه امسال با سال های گذشته متفاوت بود.

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: ابتدای سال ارزش بازار بورس و فرابورس دو هزار و 600 میلیارد تومان بود اما در تاریخ 30 دی ماه این آمار به 6 هزار هزار میلیارد تومان رسید که نشان دهنده رشد 152 درصدی نسبت به ابتدای سال است.

وی ادامه داد: ارزش شاخص کل در ابتدای سال 512  هزار واحد بود، اکنون این عدد به یک میلیون و 150 هزار واحد رسیده است که نشانگر رشد 124 درصدی نسبت به ابتدای سال جاری است.

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تعداد کدهای سهامداری در ابتدای سال 10 میلیون کد بوده است که اکنون به 29 میلیون کد رسیده است.

وی افزود: ارزش مانده اوراق بدهی در ابتدای سال 150 هزار میلیارد تومان بود و اکنون به 293 هزار میلیارد تومان رسید.

قالیباف گفت: تعداد کدهای سهامداری با احتساب مشمولان سهام عدالت بیش از 57میلیون کد است که این تعداد کد سهامداری نسبت به سال های گذشته بی نظیر بوده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: ارزش معاملات کل سال گذشته 10 هزار هزار میلیارد تومان بوده است در حالی که امسال این عدد در 10 ماه سال جاری به 4 هزار هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم در بازار سرمایه سال جاری موضوع تامین مالی بوده است، ابتدای امسال هیات مدیره سازمان تصمیم مهمی را مبنی بر انتشار اوراق بدون ضمانت بانکی کرد، شرکت ها با توجه به رتبه بندی می توانند اقدام به انتشار اوراق کنند.

قالیباف اظهار داشت: سال گذشته اوراق منتشر شده توسط شرکت ها هفت هزار و 500 میلیارد تومان بود که امسال تاکنون این عدد 24 هزار میلیارد تومان رسیده است که همه این اوراق بدون ضمانت بانکی بوده است.

وی اظهار داشت: تقویت صندوق توسعه، برگزاری مجامع الکترونیکی، تشکیل بازار هدف، احیای EPS و پرداخت سود مجامع از طریق سجام از جمله اقدام هایی است که در سال جاری به مرجله اجرا رسید.
قالیباف با اشاره به اینکه امسال چهار میلیون نفر به صورت الکترونیکی احراز هویت شدند، اظهار داشت: در سال جاری با توجه به حضور گسترده سهامداران در بازار، همکاران فناوری تلاش کردند تا سامانه معاملات را تقویت کنند.
رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار به کمک شورای عالی بورس به صندوق های بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: در پایان سال گذشته ارزش دارایی های صندوق ها  200هزار میلیارد تومان بود در حالی که این عدد اکنون به 412 هزار میلیارد تومان رسیده است.
قالیباف با اشاره به اینکه در سال جاری شاهد ورود حجم گسترده ای از نقدینگی به بازار بودیم، اظهار داشت: از ابتدای سال تا مرداد سال جاری، 120هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه شده است.
 وی با بیان اینکه از این به بعد قرار است اگر کسی می‌خواهد وارد بازار سرمایه شود یک  دوره 6 ماهه را طی کند، افزود: در صورت موفقیت در آزمون وارد بازار سرمایه شود که شرکت سپرده گذاری مرکزی زمینه های لازم برای اجرای این اقدامات را انجام داده است.

بررسی تاثیر ورود 9000 میلیارد تومان پول به بورس/ صف‌نشینی نتیجه وجود دامنه نوسان

بررسی تاثیر ورود 9000 میلیارد تومان پول به بورس/ صف‌نشینی نتیجه وجود دامنه نوسان

بورس در ماه‌های گذشته دستخوش تصمیماتی بوده است که بعد از گذشت چند روز یا چند هفته اشتباه بودن این تصمیمات مشخص شده و بازار سرمایه به همان روش قبلی بازگشته است.

FarsNews.ir/
بورس امروز چهارشنبه 13 اسفند 99/ شاخص بورس امروز چگونه بود؟

بورس امروز چهارشنبه 13 اسفند 99/ شاخص بورس امروز چگونه بود؟

شاخص کل بورس روز سه شنبه مورخه 12 اسفند 99 در نهایت با افزایش 4645 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 186 هزار و 286 واحدی آرام گرفت. امروز چهارشنبه مورخه 13 اسفند 99 با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه‌ا...

NabzeBourse.ir/

افت شاخص بورس در معاملات امروز

"فرابورس" با افت 2 درصدی صف فروش 4 میلیونی دارد

"فرابورس" با افت 2 درصدی صف فروش 4 میلیونی دارد

"فرابورس" با افت 2 درصدی صف فروش 4 میلیونی دارد

BourseNews.ir/
حمایت از 4٫5 میلیون سهامدار با مصوبه جدید شورای عالی بورس

حمایت از 4٫5 میلیون سهامدار با مصوبه جدید شورای عالی بورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس، جزيیات طرح حمایت صندوق توسعه بازار از سهامداران خرد را که حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر هستند، تشریح کرد.

TejaratNews.com/

چتر حمایتی بازار سرمایه بر سر 4.5 میلیون سهامدار

عرضه یک باب واحد تجاری در حال ساخت در بورس کالا

عرضه یک باب واحد تجاری در حال ساخت در بورس کالا

براساس اطلاعیه عرضه بازار املاک و مستغلات بورس کالا، 19 اسفندماه جاری یک باب واحد تجاری در حال ساخت (پیشرفت فیزیکی پروژه 50 درصد) با مالکیت شخص حقیقی و به مساحت 6382.65 مترمربع عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
شورای عالی بورس: نفروشید، 25درصد سود بگیرید

شورای عالی بورس: نفروشید، 25درصد سود بگیرید

شورای عالی بورس در جدیدترین تصمیمات خود سناریوی جدیدی را برای حمایت از سهام دارن خرد در نظر گرفته و به این سهام داران وعده بازدهی 25 درصدی داده است، اما به شرط و شروطی!

Bartarinha.ir/
نیاز بورس به تزریق منابع مالی از صندوق تثبیت بازار سرمایه

نیاز بورس به تزریق منابع مالی از صندوق تثبیت بازار سرمایه

بورستهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در صورت تزریق منابع مالی از سوی صندوق تثبیت بازار سرمایه شاهد روزهای بهتری در بازار خواهیم بود و بازار سهام با اخبار جدید می‌تواند دوباره صعودی شود،

Irna.ir/
حمایت از سهامداران خرد الگوی رفتاری نهاد ناظر است/ برتری بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی

حمایت از سهامداران خرد الگوی رفتاری نهاد ناظر است/ برتری بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی

تجربه حمایت از سهامداران حقیقی در برهه های زمانی تاثیرگذار یکی از الگوهای رفتاری نهاد ناظر است.

Sena.ir/
سیگنال‌های جهانی موثر بر بورس / تاثیر نوسان قیمت طلا و نفت بر بازار چیست؟

سیگنال‌های جهانی موثر بر بورس / تاثیر نوسان قیمت طلا و نفت بر بازار چیست؟

بر اساس نوسان قیمت‌های جهانی فلزات و نفت، باید دید آیا این نوسان قیمت بر بورس تاثیر می‌گذارد؟

TejaratNews.com/
بورس، امروز چگونه مثبت شد؟ / دولت حمایت کرد یا مردم؟

بورس، امروز چگونه مثبت شد؟ / دولت حمایت کرد یا مردم؟

جریان بورس بعد از روزها معکوس و شاخص کل بالاخره مثبت شد. برخی می‌گویند تزریق پول بورس را مثبت کرده و برخی می‌گویند لغو عرضه اولیه. برخی دیگر اما معتقدند دولت مجددا حمایت از بورس را آغاز کرده و این حما...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس امروز 13 اسفند 99 / روند بازار صعودی می‌شود؟

پیش‌بینی بورس امروز 13 اسفند 99 / روند بازار صعودی می‌شود؟

در پایان معاملات دیروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی 0٫4 درصدی در سطح یک میلیون و 186 هزار واحدی قرار گرفت. بازار امروز چگونه پیش می‌رود؟

TejaratNews.com/
آخرین تصمیم شورای بورس در مورد سهام عدالت

آخرین تصمیم شورای بورس در مورد سهام عدالت

طیق تصمیم شورای عالی بورس، مجامع الکترونیک شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت که قرار بود 20 اسفند برگزار شود، به تعویق افتاد.

Bartarinha.ir/
تشکیل کارگروه برای شکل‌گیری معاملات نقد و آتی تیکت‌های حمل و نقل ریلی در بورس کالا

تشکیل کارگروه برای شکل‌گیری معاملات نقد و آتی تیکت‌های حمل و نقل ریلی در بورس کالا

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: با همکاری راه آهن کارگروه‌هایی تشکیل می‌شود تا معاملات نقد و آتی تیکت‌های حمل و نقل روی حمل و نقل ریلی و بعدا دیگر مدهای حمل و نقل شکل بگیرد.

FarsNews.ir/
سرمایه "شبهرن" 360 درصد افزایش یافت تشکیل کارگروه برای شکل‌گیری معاملات نقد و آتی تیکت‌های حمل و نقل ریلی در بورس کالا فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش سایپا قرعه‌کشی شد ارزش پالایشی یکم 13 اسفند 99 گزارش دوره­‌های برگزار شده واحد آموزش کانون کارگزاران در آذر و دی‌ماه 1399 سرمایه "خاهن" به 8 هزار میلیارد رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز ارزش سهام عدالت امروز 13 اسفند 99 از پیشرفت چشمگیر کروز در داخلی سازی قطعات مشعوف شدم تولید تختال سالم و بدون عیب سطحی کاهش 8301 واحدی شاخص بورس تهران / بازار داغ 26 هزار میلیارد تومانی اوراق بدهی در فرابورس اورژانس کسب و کار، محلی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی است تفاهمنامه بورس کالا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران منعقد شد نهادهای اقتصادی همراه با شورایعالی بورس از سهامداران حمایت کنند رشد 93 درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بورس آخرین وضعیت پول‌های بلوکه شده ایران از زبان ظریف آیین راه اندازی معاملات آتی نقره و حراج باز سنگ آهن برگزار می شود نرخ جدید قالیشویی اعلام شد مرتضی بانک از سمتش استعفا داد اولین واکنش بازار به تعویق بررسی FATF / دلار باز هم گران می‌شود؟ باز هم شاخص منفی در انتهای بازار نخستین تفاهم نامه همکاری بین بانکی فی مابین پست بانک ایران و بانک دی با حضور معاون وزیر امور اقتصادی... عرضه یک باب واحد تجاری در حال ساخت در بورس کالا عرضه 2 هزار تن ورق گالوانیزه لوازم خانگی در بورس کالا تابلوی برق بورس انرژی پذیرای 68هزار کیلووات ساعت برق عرضه 80 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی یک خبر مهم برای سهامداران شستا! از ظرفیت های بانک برای توسعه استان استفاده می کنیم چتر حمایتی بازار سرمایه بر سر 4.5 میلیون سهامدار رمز ارز‌ها رقیبی برای "بورس" شورای عالی بورس: نفروشید، 25درصد سود بگیرید قیمت سکه و طلا امروز 13 اسفند ‌99 وام ازدواج هفتاد میلیون تومان شد شرایط پرداخت سود صاحبان سهام عدالت اعلام شد نوسان جزيی نرخ ارز در بازار تامین مالی 50 هزار میلیارد ریالی شرکت ملی نفت ایران خبری برای متقاضیان وام قرض‌الحسنه مسکن / دهک 1 تا 3 چه کسانی هستند؟ "ساروم" 22 درصد از سهامش را فروخت املاک "خساپا" به فروش نرفت خبری برای سهامدارن شستا / افزایش سرمایه در راه است حضور "وهور" در مناقصه بلوک سوم نیروگاه سیکل ترکیبی سرانجام اپال چه خواهد شد؟ واکنش‌های متعدد به اختلال 2 ساعته کارگزاری مفید / سهامداران نصف بازار را از دست دادند! شاخص در این لحظات با افت 6864 واحدی مواجه است قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز در صرافی ملی 99/12/13 چرا بورس به وضع فعلی افتاد؟ / درآمدهای دولت از بورس بی‌جان! قیمت دلار امروز 13 اسفند 99 چقدر شد؟ اختلال در کارگزاری مفید باز هم روی اعصاب کاربران! نیاز بورس به تزریق منابع مالی از صندوق تثبیت بازار سرمایه قیمت طلا امروز 13 اسفند 99 / اونس طلا به 1734 دلار و 16 سنت رسید

در حال بارگیری...