خبر خوش معاون وزیر صمت به شهرک های صنعتی کشور

خبر خوش معاون وزیر صمت به شهرک های صنعتی کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توسعه صنعتی عدالت محور در اقصی نقاط کشور، به‌ویژه در مناطق محروم و کمتر...

 «علی رسولیان» در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی این سازمان در بندر انزلی گفت: توسعه صنعتی عدالت محور در اقصی نقاط کشور، به‌ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، یکی دیگر از اولویت‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است که تلاش می‌شود با همراهی و هم‌افزایی مسيولان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها به نحو بسیار مطلوبی محقق شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم تامین و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور گفت: حل مشکلات تامین آب، برق و گاز شهرک‌های صنعتی، از اولویت‌های اصلی دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است که تلاش می‌شود با همراهی و هم‌افزایی مسيولان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها به نحو بسیار مطلوبی محقق شود.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به‌عنوان سال «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری اضافه کرد: تسهیل دانش بنیان شدن شرکت‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، یکی از هدف گذاری‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی است که در این راستا تا کنون 1500 واحد صنعتی که امکان تبدیل به دانش بنیان شدن را دارند، شناسایی شده‌اند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: در این راستا با همکاری کارگزاران و مشاوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تبادل اطلاعات و ارايه آموزش‌های حرفه‌ای و تخصصی به شرکت‌ها، حمایت‌های لازم برای طی فرآیند تبدیل به دانش بنیان شدن صورت می‌گیرد.

رسولیان همچنین با تاکید بر لزوم تامین نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی از داخل کشور اظهار داشت: تا کنون هزار و 600 مورد نیاز فناورانه در سطح واحدهای صنعتی و تولیدی شناسایی شده که این قطعات قبلا از خارج از کشور تامین می‌شد.

وی تصریح کرد: با معرفی نیازهای فناورانه به شرکت‌های دانش بنیان و با ایجاد ارتباط مناسب در جهت برآورده شدن نیاز آن‌ها، خوشبختانه تا کنون 350 نیاز از طریق شرکت‌های دانش بنیان داخل کشور تامین شده است، و ادامه این روند نیز جزو اولویت‌های ماست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: تا سال گذشته بیش از 48 هکتار زمین به 148 واحد تولیدی دانش بنیان با شرایط اقساط بلند مدت واگذار شد.

رسولیان همچنین با بیان این‌که امسال نیز تسهیلات خوبی برای شرکت‌های دانش بنیان خواهیم داشت افزود: با مصوبه دولت، تعداد شهرک‌های فناوری را افزایش داده و ایجاد کارگاه‌های آماده برای حمایت از کسب و کارهای کوچک در شهرک‌های فناوری را گسترش خواهیم داد.

وی با اشاره به فعالیت 844 شهرک و ناحیه صنعتی در سطح کشور اضافه کرد: از این تعداد بیش از 500 ناحیه صنعتی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور واقع شده‌اند.

ريیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: هم اکنون 49 هزار و 200 واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌ها درحال فعالیت هستند که سهم اشتغال آن‌ها ایجاد بیش از یک میلیون شغل مستقیم در سطح کشور است.

رسولیان در ادامه یکی دیگر از محورهای مهم برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت را احیاء واحدهای صنعتی راکد در سطح استان‌ها و نیز واحدهایی که کمتر از ظرفیت واقعی کار می‌کنند، عنوان کرد و یادآور شد: در سال جاری 2 هزار واحد صنعتی راکد و همچنین 3 هزار و 300 واحد با ظرفیت فعالیت کمتر از 50 درصد به چرخه تولید و ارتقاء ظرفیت باز خواهند گشت.

وی خاطرنشان کرد: با کمک بیش از یک هزار مشاور کلینیک‌های کسب و کار شهرک‌های صنعتی، درصدد افزایش ظرفیت تولیدات صنعتی در کشور و خروج این واحدها از رکود هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اجرای طرح آمایش سرزمین در این وزارتخانه اظهار داشت: برای حمایت از تاب آوری و تامین مالی صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی قرار است تفاهم نامه‌هایی با بانک‌ها منعقد شود که مقرر است هزار و 500 میلیارد تومان برای صنایع کوچک از طریق بانک‌ها احصاء شود.

رسولیان همچنین درخصوص تامین مسکن کارگران شاغل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، با اشاره به همکاری موثر با وزارت راه و شهرسازی، اظهار امیدواری کرد با اقدامات انجام شده، طرح مسکن ملی برای جامعه کارگری در برخی از شهرک‌های صنعتی کشور به اجرا درآید.

در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران که به مدت دو روز به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان در بندر انزلی آغاز به کار کرده است، مهم‌ترین موضوعات اجرایی حوزه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در قالب 8 کارگروه تخصصی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار می‌گیرد.

در آیین گشایش این گردهمایی و با حضور علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شهاب جنابی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه سازمان هوشمند و واگذاری الکترونیکی زمین در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان یکی از پروژه‌های تحولی وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمایی و از 9 شرکت شهرک‌های صنعتی که در شاخص‌های برنامه عملیاتی سال 1400 حايز رتبه‌های برتر شدند، تقدیر شد.

 

موافقت با کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت ایران از کشورهای قدرتمند کمک بگیرد/ دست دولت... فروش قلم گوساله از قدیم رایج بود به دنبال توافقی قوی و پایدار هستیم قیمت دلار 27 هزار و 717 تومان بن بست مذاکرات وین را رفع کردیم صرفه‌جویی 5 هزار مگاواتی با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف برق شرایط دریافت وام 4 میلیون تومانی بانک رفاه | وام آسان بدون ضامن 5 درصد مشترکان تهرانی بدمصرف هستند قیمت سکه 5 تیر 1401 به 15 میلیون و 90 هزار تومان رسید قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.5/ طلا و سکه ریخت درخواست فوری وزیر صمت از ريیس‌جمهوری؛ حقوق گمرکی را کاهش دهید توقف طلای جهانی بر روی پل ناکجاآباد واردات 131 هزار تن گندم و روغن خام از بنادر گیلان به کشور بورس کالا میزبان یک میلیون و 500 هزار تن کالا شد تورم ژاپن رکورد جدیدی ثبت کرد محدودیت مصرف برق برای 92 درصد مشترکان صنعتی اعمال نمی‌شود تکذیب اظهارات میرکاظمی درباره بار سنگین یارانه 300هزارتومانی بازگشت آرامش به بازار ارز با حضور به موقع بانک مرکزی فقط 70 درصد تراکنش های کارتخوان کسبه تجاری است ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها یک ضرورت است دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند/ خبر مهم رییس اتاق اصناف درباره مالیات از تراکنش‌های دستگاه کارتخوا... بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد خودداری بانک مسکن از ارسال پیامک به عموم متقاضیان مسکن مهر حسن رعیت از تاجری خرده‌پا تا همکاری با استاد اعظم شبکه بانکی بورسی‌ها خرداد را چگونه سپری کردند؟ نحوه ورود به بازار ارز دیجیتال، از کجا شروع کنیم؟ توقف 4 نماد جهت برگزاری مجمع | این مجامع چه زمانی برگزار می‌شوند؟ معرفی 10 شاخص برتر بورس‌های مطرح دنیا از دست‌دادن تنوع‌زیستی و آسیب به اقتصاد دستور وزیر صمت برای ثبات‌‌ قوانین صنعت پتروشیمی/ ا‌رزیابی عملکرد‌ وزارتخانه زمان لازم دارد زمستان رمزارزها بهار شد؟ هشدار مهم به متقاضیان یارانه چرا قیمت پرواز تهران -نجف 9 میلیون شد؟ آسیب‌پذیری بحرانی در بزرگ‌ترین فضای ذخیره‌‍‌سازی ابری تصمیم نهایی دولت برای حقوق بازنشستگان | حقوق این بازنشستگان افزایش می یابد افزایش 4 درصدی تولید فرآورده‌های نفتی تامین نهاده های دام و طیور تا پایان تیر ماه نگاهی تحلیلی به شرکت‌هایی که فردا به مجمع می‌روند این خودرو یک روزه 3میلیون تومان گران شد پیام تبریک مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان در پی کسب قهرمانی تیم بسکتبال فولاد هرمزگان افزایش 10 درصدی خرید تضمینی گندم در مازندران مخالفت تشکل صنفی با طرح ساماندهی نیروهای شرکتی/ دولت حجیم می‌شود پیش‌بینی افزایش 68 هزار مگاواتی مصرف برق/ دو هفته سخت پیش‌رو داریم آثار تورمی گذراست و ماندگار نخواهد بود تراز تجاری ایران 600 میلیون دلار مثبت شد گوشت گوسفندی ارزان شد نمایشگاه در و پنجره چهارده ساله شد به هوای یارانه حسابتان خالی نشود! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌