قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها

قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها

روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد و در حالی که متاهل‌های ساکن پایتخت حدود 10 روز قبل برای اخذ این وام باید بیش از...

ایسنا: روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد و در حالی که متاهل‌های ساکن پایتخت حدود 10 روز قبل برای اخذ این وام باید بیش از 134 میلیون تومان پرداخت می‌کردند، اکنون باید بیش از 129 میلیون تومان پرداخت کنند.

بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین ماه 132 هزار و 300، در اردیبهشت ماه 132 هزار و 900 و در خردادماه سال گذشته نیز 134 هزار و 200 تومان قیمت دارند. هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال گذشته 132 هزار و 800، در مرداد سال گذشته 133 هزار و 500 و در شهریور سال گذشته با قیمت 133 هزار و 300 تومان داد و ستد می‌شود. این اوراق در ماه مهر سال گذشته 132 هزار و 900 تومان، در آبان‌ماه 133 هزار و 700 تومان و در آذرماه 134 هزار و 700تومان قیمت داشتند.

اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ و بهمن سال گذشته نیز با قیمت‌های 134 هزار و 300 و 134 هزار و 100 تومان معامله می‌شود. این اوراق در فروردین ماه سال جاری 135 هزار تومان قیمت دارد که این گزارش بر اساس همین قیمت نوشته شده است.

قیمت اوراق برای مجردها و متاهل‌های تهرانی

بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا 280 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل 200 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و 80 میلیون تومان وام جعاله می‌شود؛ لذا برای دریافت 200 میلیون تومان وام باید 400 برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه 135 هزار تومانی، 54 میلیون تومان می‌شود. همچنین با در نظر گرفتن 80 میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید 160 ورق به مبلغ 21 میلیون و 600هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به 75 میلیون و 600هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف 480 میلیون تومان شامل 200 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و 80 میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید 800 برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن 108 میلیون تومان می‌شود که همراه با هزینه 21 میلیون و600 هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید 160 ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید 129 میلیون و 600 هزار تومان پرداخت کنند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر برای مجردها به 160 و برای زوجین به 320 میلیون تومان رسیده است که با توجه به اینکه مجردها باید 320 و متاهل‌های ساکن این شهرها نیز باید 640 برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید 43 میلیون و 200 و متاهل‌ها نیز باید 86 میلیون و 400 هزار تومان پرداخت کنند.

پ
local_offerبرچسب‌ها:
قیمت خانه در تهرانی متری چند؟ | قیمت مسکن امروز 23 شهریور 1401

قیمت خانه در تهرانی متری چند؟ | قیمت مسکن امروز 23 شهریور 1401

بر اساس قیمت مسکن امروز 23 شهریور 1401 قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان‌های مسکونی بین متری 40میلیون تا 60میلیون تومان در...

MosalasOnline.com/
رشد 1.4 برابری اجاره‌بها نسبت به قیمت مسکن

رشد 1.4 برابری اجاره‌بها نسبت به قیمت مسکن

آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد در یکسال گذشته نرخ رشد قیمت اجاره‌بها برای نخستین بار در چند سال اخیر از نرخ رشد قیمت فروش...

Bartarinha.ir/
پیش بینی تلخ از قیمت مسکن در سال جاری

پیش بینی تلخ از قیمت مسکن در سال جاری

با این‌که رشد سنگین قیمت مسکن در پنج سال گذشته اقتصاد خانوارها را با مشکل مواجه کرده، بازار مسکن در یک سال اخیر و حتی...

Gostaresh.news/

جهش سوم رشد قیمت مسکن درتهران/بازار اما همچنان راکد

قیمت مسکن چگونه به ثبات می‌رسد؟

سرگردانی متقاضیان وام مسکن روستایی‌/ تاثیر نوسازی خانه‌های روستا در کاهش آثار زلزله

سرگردانی متقاضیان وام مسکن روستایی‌/ تاثیر نوسازی خانه‌های روستا د...

باوجود ابلاغ و دستور ريیس‌جمهور مبنی بر تسریع در شرایط پرداخت وام مسکن روستایی، همچنان سازمان برنامه و بودجه در اجرای قانون ترک فعل کرده و موجب توقف پرداخت وام مسکن روستایی شده است.

FarsNews.ir/
قیمت مسکن به متری 40 میلیون تومان رسید

قیمت مسکن به متری 40 میلیون تومان رسید

بانک مرکزی از افزایش 8 درصدی قیمت مسکن در تهران و رسیدن به متوسط 39.4 میلیون تومان در هر متر مربع طی خرداد امسال خبر داد.

Borna.news/

رشد 238 درصدی قیمت مسکن در مدت 5 سال

دولت دست خود را از جیب ملت بیرون بکشد/ قیمت مسکن همراه با تورم پیش می‌رود

دولت دست خود را از جیب ملت بیرون بکشد/ قیمت مسکن همراه با تورم پیش...

مسکنشفقنا نوشت :عضو مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه وقتی تمام فلزات ساختمانی نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد افزایش قیمت داشته‌اند چطور انتظار داریم قیمت مسکن کاهش پیدا کند، گفت: اگر دولت می ...

KhabarOnline.ir/
توقف پرداخت وام مسکن روستایی/ هشدار افزایش ریسک تخریب خانه‌‌‌‌های روستا‌‌ در زلزله

توقف پرداخت وام مسکن روستایی/ هشدار افزایش ریسک تخریب خانه‌‌‌‌های ...

ساخت مسکن روستایی بر اساس گفته‌های مقامات بنیاد مسکن در سال جاری متوقف شده است و همین مسيله می‌تواند به چالشی در مقابل بلایای طبیعی از جمله زلزله بدل شود.

FarsNews.ir/
یک‌سوم قیمت مسکن تهران حباب است/ کاهش قیمت‌ها در گرو خروج تقاضای سرمایه‌ای

یک‌سوم قیمت مسکن تهران حباب است/ کاهش قیمت‌ها در گرو خروج تقاضای س...

با توجه به قیمت کنونی مسکن بر اساس اطلاعات مرکز آمار و همچنین روندیابی قیمت 5 ساله مسکن بر اساس نرخ دلار، قیمت هر متر مربع مسکن در حال حاضر با حباب 33 درصدی در بازار معامله می‌شود.

FarsNews.ir/

قیمت مسکن در تهران به مرز متری 45 میلیون تومان رسید

بانک مرکزی: قیمت مسکن به متری 40 میلیون تومان رسید

بانک مرکزی: قیمت مسکن به متری 40 میلیون تومان رسید

بانک مرکزی از افزایش 8 درصدی قیمت مسکن در تهران و رسیدن به متوسط 39.4 میلیون تومان در هر متر مربع طی خرداد امسال خبر داد.

MehrNews.com/

کند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن تهران در خرداد 1401

بانک‌ها به وام مسکن حمایتی روی خوش نشان ندادن/ اصلی ترین وعده ريیسی در باتلاق بانک ها

بانک‌ها به وام مسکن حمایتی روی خوش نشان ندادن/ اصلی ترین وعده ريیس...

مسکنشرق نوشت: وعده ابراهیم ريیسی، ريیس‌جمهوری دولت سیزدهم، برای ساخت چهار میلیون مسکن از همان ابتدای کار روی زمین ماند. حالا نه زمین رایگان ساخت چهار میلیون مسکن دولتی تامین شده است، نه پیمانکاران پای...

KhabarOnline.ir/