عزم وزارت مسکن و شهرسازی برای حل مشکلات جاده‌ای

عزم وزارت مسکن و شهرسازی برای حل مشکلات جاده‌ای

خراسان رضوی معاون پارلمانی ريیس جمهور گفت: همیشه روابطمان با دنیا بر اساس عزت، حکمت و مصلحت است، برخی هیاهو می‌کنند که...

سید محمد حسینی در دیداری که با عنوان نشست صمیمی معاون پارلمانی ريیس جمهور با نخبگان شهرستان‌های خلیل‌آباد و بردسکن که شامگاه گذشته در فرهنگسرای مهر خاتم‌الانبیا بردسکن انجام شد، گفت: دولت سیزدهم با کمک نخبگان به دنبال گره‌گشایی از مشکلات کشور است.

وی مطرح کرد: در حوزه دیپلماسی، صنعت، کشاورزی کارهای بسیاری انجام شده و با فرصت مغتنمی که در کنار مجلس انقلابی داریم می‌توانیم اعتلای کشور را رقم بزنیم.

معاون پارلمانی ريیس جمهور اظهار کرد: وزارت مسکن و شهرسازی در کنار پرداختن به موضوع مسکن در دولت سیزدهم به مطالبات مردم منطقه در حوزه جاده توجه جدی دارد. در توافق راهبردی 25 ساله که با چین آغاز شده یکی از مواردی که مقرر شده سرمایه‌گذاری توسط چینی‌ها صورت گیرد حمل و نقل و راه‌آهن هست که در این حوزه تحولاتی در دست انجام است.

وی عنوان کرد: گرفتاری‌های مردم زیبنده کشور ایران نیست، باید بتوانیم نظامی که در سطح دنیا الگو و الهام‌بخش باشد را داشته باشیم.

حسینی بیان کرد: در دهه اخیر کشور آسیب‌های بسیاری از خشکسالی دیده و در این راستا با تشکیل شورای عالی آب و با تخصیص اعتبارات و تغییر در شیوه کشت و نحوه آبیاری اهتمام دولت بر حل مشکلات کشور قرار گرفته است.

وی مطرح کرد: دولت طی 5 ماهی که کار خود را آغاز کرده در اولین ریل‌گذاری در سند بودجه به دنبال جبران عقب‌ماندگی‌هاست لذا با توجه به ظرفیت‌ها باید آستین همت را بالا زد.

معاون پارلمانی ريیس جمهور تصریح کرد: دولت در زمینه بهبود معیشت مردم، تنها منتظر کشورهای اروپایی نبوده و هم‌زمان که تیم مذاکره کننده در حال رایزنی است با قاطعیت گام‌های مهم دیپلماسی برداشته شده که گواه آن سفر ريیس جمهور به روسیه به عنوان بخشی از دیپلماسی چند وجهی کشور برای گره‌گشایی از مشکلات کشور است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی نباید منتظر چند کشور اروپایی که تمامی مبادلات تجاری که با آن‌ها داریم کمتر از افغانستان است، باشیم، گفت: عده‌ای کشور را معطل نگه داشته‌اند که ببینند نتیجه مذاکرات چه می‌شود.

حسینی افزود: هرچند برای لغو تحریم‌ها با جدیت وارد شدیم اما از سویی داریم خنثی‌سازی می‌کنیم، حضور ريیس جمهور در روسیه گام مهمی در دیپلماسی اقتصادی است.

وی عنوان کرد: طی 5 ماه اخیر بر اساس گزارش گمرک، صادرات غیر نفتی 42 درصد افزایش یافته و ما در برقراری ارتباط با سایر کشورها حفظ عزت، حکمت و منافع را در نظر داریم.

معاونت پارلمانی ريیس جمهور افزود: ما مشکلات کشور را می‌دانیم و معتقدیم باید روان‌سازی شده و مشکل بروکراسی اداری حل شود لذا تفویض اختیار به استانداران از همین امسال داده می‌شود تا کارها انجام و زمینه سرمایه‌گذاری فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به وجود برخی قوانین و آیین‌نامه‌های دست و پاگیر اظهار کرد: نخبگان باید دیدگاه‌هایشان را در حوزه مباحثی از جمله جایگزین ارز ترجیحی، اینترنت ملی و ... که هم اکنون در حال بحث در دولت است اعلام کنند تا دولت برای خدمت و گره‌گشایی مشکلات مردم برنامه‌ریزی کند.

مسيولان منطقه پیگیر مصوبات نیستند

نماینده مردم بردسکن، کاشمر، خلیل‌آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند مصوبه گرفتن کار سختی نیست، اما تخصیص و اجرای آن بسیار سخت است.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین افزود: هرچند در سفر وزیر قبلی صنعت، معدن و تجارت به بردسکن بیش از 130 میلیارد تومان برای احداث پست برق مصوبه داشتیم، اما به جای اینکه مسيولان محلی پیگیر اجرا باشند خود من دنبال کارها بودم.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی مسيولان مدام اعلام می‌کنند که از نماینده توقع داریم کارها را انجام دهد در صورتی که شما مسيول اجرایی هستید، من دستورات لازم را می‌گیرم اما بعضا کسی برای پیگیری نیست.

نیک‌بین گفت: اگر قرار باشد نماینده هم دستور وزرا را بگیرد و هم پیگیر مصوبات و دستورهای داده شد باشد پس مسيول شهرستان به چه دردی می‌خورد.

وی مطرح کرد: کار کردن برای مردم زمان و مکان نمی‌شناسد و شب و روز باید تلاش کنیم، رفع مشکلات محورهای مواصلاتی منطقه پیگیری شخص مسيول را می‌طلبد.

ضرورت توجه به راه‌های مواصلاتی بردسکن

فرماندار بردسکن با بیان اینکه شهرستان بردسکن از پتانسیل‌های بسیار زیادی برخوردار است، گفت: باید از این ظرفیت‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده شود.

علی دهقان‌زاده از بردسکن به عنوان شهر میوه‌های بهشتی نام برد و افزود: هر چند در بردسکن معادن بسیاری از جمله مس، طلا و روی داریم از مشکلات بسیاری هم رنج می‌برد که مردم را آزار می‌دهد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه طول راه‌های شهرستان بردسکن که به عنوان کریدور شمال کشور به جنوب هست 1080 کیلومتر است می‌طلبد به راه‌های مواصلاتی منطقه توجه بیشتری شود.

منتظر تامین بودجه باند دوم شادمهر به انابد هستیم

فرماندار شهرستان خلیل‌آباد در این جلسه بر تکمیل باند دوم محور کاشمر به خلیل‌آباد تاکید کرد و گفت: اجرای باند دوم از مسیر شادمهر به انابد یکی از ضروریات و مطالبات مردم حوزه ترشیز است.

ابراهیم قاسم پور افزود: خوشبختانه ماده 23 محور از وزارت راه و شهرسازی توسط نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی اخذ شده و به شهرستان‌ها ابلاغ شده و منتظر تامین بودجه هستیم.

وی بیان کرد: تکمیل این محور نه تنها کمک بسیاری به حفظ جان مردم منطقه خواهد نمود بلکه بر حفظ جایگاه کشاورزی، توسعه و رونق و در بخش‌های مختلف جذب سرمایه‌گذار تاثیر بسزایی دارد.

فرماندار خلیل‌آباد همچنین در خصوص وضعیت بیمارستان خلیل‌آباد گفت: باوجود اینکه این بیمارستان در سال‌های گذشته افتتاح شده، اما از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و در کرونا نتوانست نقش یک بیمارستان را برای ما به خوبی ایفا کند.

وی مطرح کرد: متاسفانه مردم منطقه از روستاهای دوردست برای بستری مجبور بودند به شهرستان‌های مجاور بروند، هرچند ظرفیت اصلی این بیمارستان 64 تختخوابی بوده اما اکنون با ظرفیت 32 تختخوابی فعال است.

قاسم پور بیان کرد: اگر تجهیزات لازم تامین شود بار درمانی شهرستان و منطقه را کاهش خواهد داد و بخش‌های مختلف را پوشش می‌دهد.

وی گفت: شهرستان خلیل‌آباد با تولید بیش از 180 هزار تن انگور و 30 هزار تن کشمش با 6000 هکتار باغات سطح زیر کشت اولین تولید کننده و سطح زیر کشت انگور در شرق کشور هستیم که اگر زمینه جذب توریسم کشاورزی در شهرستان فراهم شود در اقتصاد منطقه، اشتغال و جذب سرمایه‌گذار بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

زیرساخت‌های بیمارستان بردسکن فرسوده است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسکن در این جلسه گفت: به عنوان مسيول حاضر هستیم تمامی اعتبارات شبکه بهداشت و درمان بردسکن را حذف کنید و جاده کاشمر به بردسکن و انابد  را برای مردم منطقه تکمیل کنید.

محمدرضا رضانژاد تکمیل شدن محور کاشمر به بردسکن و انابد را از مهم‌ترین مطالبات مردمی دانست و افزود: تنها بیمارستان شهرستان بردسکن با 32 تختخواب ساخته شده و بالغ‌بر 30 سال قدمت دارد، با آمدن هر کدام از مسيولان قسمت‌های مختلفی از این بیمارستان به صورت غیر استاندارد ساخته شده است.

وی بیان کرد: هرچند اکنون بیمارستان بردسکن در حال ارايه خدمات هست، اما خود بیمارستان هم بیمار است، با توجه به اینکه از 15 سال قبل برای جایگزین کردن این مکان تلاش‌های بسیاری کردیم انتظار داریم در اعتبارات 1401 مبلغی برای آن دیده شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن گفت: نگران حذف اعتبارات ساخت بیمارستان‌ها از قانون بودجه سال 1401 هستیم، درخواست داریم برای تنها بیمارستان بردسکن اعتباراتی پیش‌بینی شود.

وی با اظهار تاسف از اینکه زیرساخت‌های بیمارستان فرسوده است، سیستم فاضلاب، موتورخانه و ... نیاز به تعمیر و بازسازی دارد، افزود: برای بازسازی بیمارستان نیاز به 5 میلیارد تومان اعتبار داریم.

رضانژاد مطرح کرد: خشکسالی‌های متمادی مکرر موجب شده مردم منطقه با مشکلات بسیاری مواجه باشند، می‌طلبد به بردسکن توجه جدی شود و اعتبارات خاصی تخصیص یابد.

قیمت روز گوشت قرمز در بازار (1401/03/05) جنس مشتریان لوازم خانگی تغییر کرد / کف قیمت یخچال و ماشین لباسشویی اعلام شد عاشقان خودروهای آمریکایی بخوانند / ماشینی که مات... مذاکره ایران و روسیه در مورد توسعه میادین مشترک نفتی و گازی فروش کیلویی نان از کجا پیدا شد؟ قیمت طلا، دلار و سکه در بازار (1401/03/05) قیمت انواع مرغ در بازار (1401/03/05) عرضه گوشت قرمز در فروردین ماه 1401 به بیش از 46 هزارتن رسید بهره مندی بیش از 6350 کارفرما از معافیت بیمه ای اشد مجازات برای صدور گواهینامه مهارت خلاف 19.5 میلیون نفر در بافت های ناکارآمد زندگی میکنند ثبت مجوزهای کسب و کار صادر شده از بانک مرکزی روی درگاه ملی اطلاعیه مهم وزارت صنعت/ افزایش قیمت شوینده‌ها غیرقانونی... تفاوت بودجه امسال با سال های گذشته از نظر رییسی سود این سهامداران عدالت بزودی واریز می‌شود! یونان خلاف قواعد بین‌المللی نفت ایران را به آمریکا می‌فرستد قیمت انواع ماهی در بازار (1401/03/05) رفع عوارض صادراتی برخی از محصولات دامی نرخ رسمی 11 ارز کاهشی شد جولان 4 روزه فروشندگان در بورس محرومیت‌زدایی از بافت‌های ناکارآمد نیازمند اجرای 13 هزار پروژه عیالوارها بخوانند/ تاثیر درآمد فرزند مجرد در حذف یارانه... عوارض صادراتی مرغ، تخم‌مرغ، شیرخشک، خامه و چربی برداشته شد افزایش 108 درصدی تسهیلات پرداختی به شرکت های دانش بنیان در سال 1400 هند جهان را غافلگیر کرد/ شکر نایاب می‌شود؟ معافیت پرداخت بدهی روسیه پایان یافت سهام جهانی روی خط قرمز چهار کالای مهم لوازم خانگی کنوود با همکاری پاکشوما تولید می‌شود خروج نقدینگی از بورس قوت گرفت زندگی درجهان متاورس چگونه است؟ "شفا" صورت وضعیت پورتفوی یک ماهه منتشر کرد گزارش فغالیت ماهانه "البرز" منتشر شد "نطرین" گزارش ماه گذشته را منتشر کرد تصمیمات مجمع عمومی "زشریف" به ثبت رسید تصمیمات مجمع "سخزر" ثبت شد قیمت طلا و انواع سکه در بازار توافق اقتصادی تهران با مسکو حذف سمند و تیبا از فهرست تمدید اعتبار سازمان ملی استاندارد تامین نهاده خریداری شده مرغداران تا 21 اردیبهشت با ارز ترجیحی قیمت طلا، سکه و ارز 1401.03.05/ طلا کانال عوض کرد یارانه ای برای افزایش نقدینگی و تورم! ‌هراز و کندوان 6 خرداد‌ یک‌طرفه می‌شود ارزان‌ترین خانه در تهران متری چند؟ از ماه آینده کالاهای اساسی را با نرخ قبل بخرید! ... قیمت طلا ریخت بیت‌کوین چه زمانی 500 هزار دلار خواهد شد؟ سیگنال تحریم‌های جدید آمریکا به بازار ارز/ معامله‌گران فروشنده شدند یا خریدار؟ قیمت روز خودروهای مونتاژی ( 1401/03/05) سهام بمپنا در بورس را بخریم؟ شوینده ها گران نشدند/ واردات گوشی آیفون ممنوع نیست