پایان همکاری فطانت با بانک مرکزی در بانک آینده/ سرپرست جدید معرفی شد

پایان همکاری فطانت با بانک مرکزی در بانک آینده/ سرپرست جدید معرفی شد

با پایان ماموریت 31 ماهه بانک مرکزی به محمد فطانت در بانک آینده، نهاد ناظر بازار پولی کشور برای این بانک بحران زده به دنبال سکاندار جدیدی است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد فطانت پس از 31 ماه ماموریت سخت و دشوار در بانک آینده، دقایقی قبل سکان مدیریت آنرا به سرپرست جدید سپرد تا بانک مرکزی دوباره برای تعیین نماینده جدید خود عزم خود را جزم کند.
بر اساس این گزارش، پس از اجماع و تلاش شورای پول و اعتبار برای رسیدگی به وضعیت بحرانی بانک آینده و تنظیم و ابلاغ برنامه نجات آن به بانک مرکزی، نهاد ناظر پولی و بانکی کشور اقدام‌های نظارتی خود را در چارچوب قوانین و مقررات، سفت و سخت‌تر از همیشه دنبال کرد و در نخستین گام ضمن تغییر حسابرس معتمد، اعضای مورد تایید بانک مرکزی ایران برای حضور در هیات مدیره بانک آینده معرفی شدند.
این تصمیم پس از آن صورت گفت که هیات انتظامی بانک‌ها بر انفصال از خدمت دايم مدیرعامل اسبق و سایر اعضای هیات مدیره بانک آینده که تحت نفوذ سهامدار اصلی آن برای اجرای فرامین و تخلفات وی بودند، رای داده بود.
بر این اساس در دی ماه 1398، مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک آینده با دستور جلسه انتخاب اعضای هیات مدیره برگزار و محمد فطانت را با تایید بانک مرکزی به‌عنوان مدیرعامل جدید بانک آینده انتخاب کرد. علاوه بر این علی سعیدی، علی اکبر عابدینی، حسین مجاهدی و شعبان مرادی یگان محله، به‌عنوان اعضای اصلی و سعید قهرمان‌پور به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.
محمد فطانت که در کارنامه شغلی خود ریاست سازمان بورس را نیز تجربه کرده، به عنوان امین نهادهای نظارتی و قضايی کشور برای حل و فصل مشکلات سهامداران پدیده شاندیز نیز ماموریت یافت که در نهایت با تشکیل کنسرسیومی از بانک‌های کشور توانست ضمن تامین مالی پروژه‌های متوقف شده آن که تبدیل به معضل اجتماعی و اعتراضات خیابانی شده بود، نسبت به شفاف سازی عملکرد مالک اصلی و تخلفات رخ داده در این مجموعه پر حاشیه نقش موثری ایفا کند.
فطانت در کنار حسابرس معتمد بانک مرکزی نیز در دوره ماموریت خود در بانک آینده، اقدام‌های شجاعانه و قابل تاملی برای شفاف سازی و شناسایی دارایی‌های پیدا و پنهان و تملک آنها به نفع سهامداران و سپرده گذاران بانک و همچنین حاکم شدن فوری الزامات بانک مرکزی در این بانک بحرانی با هدف اجرا شدن برنامه نجات شورای پول و اعتبار انجام داد که در کمک به نهادهای نظارتی و دستگاه‌های اجرایی کشور و راس آنها بانک مرکزی برای خلع ید بیش از 60 درصدی مالک واحد سهام این مجموعه بسیار موثر بود.
هر چند که ادامه مسیر متوقف شده برنامه نجات شورای پول و اعتبار به قوه قضايیه و دادگاه دیوان عالی کشور رسیده اما دستاوردهای شفاف سازی در بانک آینده و ارزشگذاری دارایی‌هایی که اکنون با اطمینان بیشتری می‌توان بر مالکیت آنها به نفع بانک تکیه داشت، در شبکه بانکی کشور قابل تامل و کم نظیر است.
فطانت از دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) و دارای دکترای مدیریت مالی از دانشگاه تربیت مدرس است و علاوه بر تجربه ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، عضویت در هیات‌مدیره بانک ملی ایران، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان، عضو هیات مدیره و قايم مقام مدیرعامل بانک پارسیان، قايم مقام مالی و اقتصادی ایران خودرو و مدیرعاملی ساپکو را در کارنامه خود دارد.
شروع ثبت‌نام وام فوری «بانک آینده»! بدون چک و ضامن، کاملا آنلاین

شروع ثبت‌نام وام فوری «بانک آینده»! بدون چک و ضامن، کاملا آنلاین

طبق گزارش منتشرشده از لندو برای اولین بار در ایران امکان دریافت وام تماما آنلاین، برای سراسر کشور فراهم شده است. این...

Bartarinha.ir/
صورت‌های مالی بانک آینده دستکاری نشده؛ زیان شرکت افزایش یافته است

صورت‌های مالی بانک آینده دستکاری نشده؛ زیان شرکت افزایش یافته است

کارشناس بازار سرمایه گفت: در مورد تغییر و دستکاری اطلاعات در کدال باید دقت شود که شاید از نظر فنی، امکان چنین کاری ممکن باشد؛ اما در عمل نه می‌توان چنین کاری کرد و نه نیازی است که چنین کاری انجام شود.

YJC.news/
تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بانکی

تفاهم امدادخودرو ایران و بانک آینده برای تلفیق خدمات خودرویی و بان...

تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت امدادخودروایران و بانک آینده با هدف «ارایه تسهیلات اشتراک طلایی اعتباری به دارندگان کارت طلایی» و امضا شد.

FarsNews.ir/
با اعتبار کارگزاری بانک آینده در بورس سرمایه گذاری کنید

با اعتبار کارگزاری بانک آینده در بورس سرمایه گذاری کنید

شرکت کارگزاری بانک آینده یکی از برترین کارگزاری های کشور است از که سال 1384 شروع به فعالیت کرده و بیش از 20 شعبه در...

EghtesadOnline.com/
رد شکایت سهامدار پشت پرده بانک آینده/ دیوان عدالت‌ مصوبه بانک مرکزی را تایید کرد

رد شکایت سهامدار پشت پرده بانک آینده/ دیوان عدالت‌ مصوبه بانک مرکز...

برخی سهامداران بانک آینده در اعتراض به مصوبه شورای پول و اعتبار و ابلاغیه بانک مرکزی بابت تفویض حق رای 60.3 درصد از سهام بانک به وزارت اقتصاد شکایتی طرح کردند که دیوان عدالت اداری در این‌باره رای صادر...

FarsNews.ir/
وزارت اقتصاد رای دیوان عدالت اداری درباره بانک آینده را منتشر کرد

وزارت اقتصاد رای دیوان عدالت اداری درباره بانک آینده را منتشر کرد

به دنبال تکذیب رای دیوان عدالت اداری برای توقف مصوبه بانک مرکزی درباره تعیین تکلیف مالکیت بانک آینده، وزارت امور اقتصادی و دارایی تصویر حکم مربوطه را منتشر کرد.

MehrNews.com/
تکذیب ادعای ابطال یک ابلاغیه بانک مرکزی در مورد بانک آینده

تکذیب ادعای ابطال یک ابلاغیه بانک مرکزی در مورد بانک آینده

ادعای ابطال ابلاغیه بانک مرکزی در تفویض اختیار رای مالک واحد سهام بانک آینده به مالک این بانک توسط دیوان عدالت اداری تکذیب شد.

MehrNews.com/
زیان بانک آینده از مرز بحران گذشت / لزوم ورود فوری بانک مرکزی

زیان بانک آینده از مرز بحران گذشت / لزوم ورود فوری بانک مرکزی

مطابق با مستندات منتشر شده از سوی سازمان بورس، زیان انباشته بانک آینده برای عملکرد منتهی به پایان شهریور ماه 1400 به 81 هزار و 900 میلیارد تومان رسیدهاست.

MehrNews.com/
کارگزاری بانک آینده، تجربه تلخ صندوق‌های مختلط شد

کارگزاری بانک آینده، تجربه تلخ صندوق‌های مختلط شد

روند ورود و خروج نقدینگی در صندوق‌های مختلط طی هفته منتهی به 30 دی‌ماه کماکان روند خروج پول هوشمند از صندوق‌ها را ادامه داد تا مجددا با خروج 77 میلیارد و 800 میلیون تومان، مجموع ارزش این 21 صندوق به 2...

BourseNews.ir/
بد‌های هفته؛ «کارگزاری بانک آینده» و «سبدگردان مفید»

بد‌های هفته؛ «کارگزاری بانک آینده» و «سبدگردان مفید»

روند ورود و خروج نقدینگی در صندوق‌های مختلط طی هفته منتهی به 24 دی‌ماه کماکان روند خروج پول هوشمند از صندوق‌ها را ادامه داد تا مجددا با خروج 64 میلیارد و 100 میلیون تومان، مجموع ارزش این 21 صندوق به 2...

BourseNews.ir/
آیا ایرانی‌ها حاضرند این خودروی بدترکیب را بخرند؟ تایید خبر آزادسازی منابع ارزی مسدودی ایران در رویترز و فایننشال‌تایمز سهام عدالت را وثیقه کن وام بگیر! بیش از 90 درصد چک‌ها وصول شد دامنه نوسان این 11 نماد احتمالا تغییر کند! جدیدترین قیمت طلا و سکه در بازار+ جزيیات( 10 مهر ) فروش 98 میلیون بشکه نفت توسط عراق در ماه گذشته تخصیص 26 هزار میلیارد تومان سرمایه به بخش گاز گزارش جدید از تحولات بازار مسکن اعلام حقوق گمرکی واردات تجهیزات و ماشین آلات تراز بانک اقتصادنوین در شهریور ماه مثبت بود رشد یک درصدی تولید خودروی سواری مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای نايب کندی ماکو افتتاح شد جزییاتی از خبر مبهم آزادسازی پول‌های بلوکه شده 26 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز پیش‌بینی شده است تازه‌ترین جزییات از آزادسازی پول‌های بلوکه شده/ ترمز بازار ارز کشیده می‌شود؟ آخرین قیمت طلا، سکه، دلار / سکه امامی در کانال 15 میلیون تومان آغاز فروش متری مسکن از ماه آینده 7 میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران آزاد می‌شود سرمایه‌گذاری خارجی 4 میلیون و 500 هزار دلاری در قم معرفی سه فعالیت اقتصادی پرخطر/ ناامن‌ترین حوزه‌های... کندی اینترنت و مشکلات درمانی بازنشستگان/نسخه الکترونیک غیر قابل دسترسی شده است بانک ها تصمیم گیرنده نهایی برای ارايه تسهیلات با سهام هستند! استفاده 50 درصدی از ظرفیت خطوط لوله انتقال فراورده متوسط قیمت هر متر مسکن به 43 میلیون رسید+ جزيیات قیمت جدید رهن مسکن در تهران + جدول وقتی قدرت ژيوپلتیکی- امنیتی به کمک اقتصاد می آید بریتانیا در بحران ارزی آغاز معاملات توافقی ارز در کانال 30 هزار تومان تورم مسکن در شهریور ماه چه تغییری کرده است؟ جزيیات مهم درباره دریافت سهام عدالت جدید برنامه معاملات بورس کالا تغییر کرد باقر و سیامک نمازی آزاد شدند؛ مبادله زندانیان آمریکایی با 7 میلیارد دلار ایران در کره جنوبی؟ اقتصاد ایالات متحده وارد رکود شد وجود 4 میلیون راس دام سبک مازاد در کشور کاهش نرخ رسمی 18 ارز/ نرخ رسمی 15 ارز افزایش یافت رشد 70 درصدی فروش خودروهای برقی در سال 2023 پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب به اتمام رسید پرداخت 27 هزار میلیارد تومان وام آسان/ 485 هزار نفر فقره وام ازدواج گرفتند پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب به اتمام رسید همسان سازی حقوق بازنشستگان به ایستگاه آخر رسید | واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امشب؟ ماشین خاص جیمز باند فروخته شد + تصاویر و قیمت فدرال رزرو دنبال کاهش نرخ تورم تا پایان سال جاری بررسی درخواست انتشار «اوراق اختیار فروش تبعی» حداکثر طی 2 روز رشد 135 میلیونی قیمت خودرو KMC K7 از سوی کرمان موتور وعده شهردار تهران برای ارزانی مسکن وام فوری 100 میلیونی با سود کم برای سربازان | پرداخت وام فوری ريیسی برای این سربازان روسیه تحویل گاز به «انی» ایتالیا را متوقف کرد واریز 500 میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه رویکرد جدید برای افزایش جذب گردشگر / گران شدن...