سامانه املاک و اسکان دوباره راه‌اندازی شد / مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود؟

سامانه املاک و اسکان دوباره راه‌اندازی شد / مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود؟

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی از فعالیت مجدد سامانه املاک و اسکان خبر داد و گفت: هدف اصلی این سامانه تهیه اطلاعات جامع در حوزه مسکن است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود محمودزاده در گفتگو با رسانه ملی گفت: سامانه املاک و اسکان کشور به نشانی amlak.mrud.ir با ویژگی‌ها و امکانات جدید از روز گذشته آماده ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی مالکان و مستاجران شده است.

وی گفت: این سامانه که به منظور جمع‌آوری اطلاعات مربوط به بخش مسکن راه‌اندازی شده بود در یک دوره‌ای با مشکلات فنی و در سال جاری درچند مرحله با اختلالاتی مواجه شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: قرار است در نسخه جدید بخش‌هایی اضافه شود و ثبت نام راحت‌تر خواهد شد و برابر قانون 54 مالیاتی که پیش‌تر اعلام شده بود هموطنان تا آخر مهر ماه فرصت خواهند داشت تا ثبت نام انجام دهند.

محمود محمودزاده توضیح داد: از تغییرات جدید حذف آیکون‌های (علايم) اضافه بود تا ورود اطلاعات آسان‌تر شود و گزینه‌هایی را ایجاد کرده‌ایم که خانوار‌ها می‌توانند موارد را تایید یا اصلاح کنند و زمان کمتری صرف می‌شود.

وی افزود: از هموطنان چه شهری و یا روستایی درخواست می‌شود هر چه زودتر به سامانه املاک و اسکان کشور به نشانی amlak.mrud.ir مراجعه و ثبت نام کنند تا مشمول بر مالیات بر خانه‌های خالی نشوند و دولت تلاش می‌کند خانوار‌ها را مجاب به درج اطلاعات سکونتی کند.

محمودزاده تصریح کرد: از سوی دیگر قانون‌گذار تنبیهاتی مثل قطع شدن یارانه. صدور دسته چک، تعویض نکردن پلاک خودرو و ارايه نکردن انشعابات خانگی برای کسانی که ثبت نام نکنند در نظر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی از طریق تقاطع اطلاعاتی در سامانه املاک و اسکان بنا داشت واحد‌های خالی از سکنه را شناسایی کند که ظاهرا به طور تمام و کمال به هدف خود نرسید افزود: نهایتا از 19 فروردین ماه 1400 به خانوار‌ها اعم از مالک و مستاجر دو ماه مهلت داده شد تا نسبت به ثبت اطلاعات سکونتی خود اقدام کنند.

معاون مسکن وساختمان وزیر راه وشهر سازی تصریح کرد: از آنجا که افراد زیادی برای ثبت نام باید به کافی‌نت مراجعه می‌کردندبا توجه به محدودیت‌های کرونا بخش قابل توجهی از جامعه اقدامی در این خصوص انجام دادند، و در نهایت وزارت راه و شهرسازی تصمیم گرفت ثبت‌نام را تا پایان مهرماه 1400 تمدید کند.

وی درباره آخرین مهلت ثبت‌نام که تا پایان مهرماه اعلام شده است، گفت: اگر نیاز شد ممکن است زمان را تمدید کنیم.

محمودزاده افزود: در چند روز آینده پیامک‌هایی برای خانوار‌ها ارسال و از آن‌ها دعوت می‌شود با مراجعه به سایت، اطلاعات موجود که از تضارب اطلاعات در سامانه‌های مختلف جمع‌بندی کرده‌ایم را ببینند. اگر نیاز به ویرایش دارد، ویراش می‌کنند و اگر درست بود تایید کنند.

معاون وزیر راه و شهر سازی گفت: سامانه به گونه‌ای طراحی شده که هموطنان با ثبت کد ملی و کد پستی ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و ثبت احوال و در این میان مالک و مستاجر به صورت جدا ثبت خواهد شد و اگر مستاجر کد رهگیری نداشته باشد از طریق مالک شناسایی خواهد شد.

 

منبع: صداوسیما

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟

ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد تمدید ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تا پایان امسال داده شده، این پیشنهاد احتمالا مصوب می‌شود، ولی تاکنون مصوبه آن به دست ما نرسیده است.

TejaratNews.com/
تمدید مهلت ثبت‌نام تهرانی‌ها در سامانه املاک و اسکان

تمدید مهلت ثبت‌نام تهرانی‌ها در سامانه املاک و اسکان

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، ازتمدید مهلت ثبت نام تهرانی‌ها در سامانه املاک تا پایان مهر 1400 خبر داد و گفت: در صورت ثبت نکردن اطلاعات ملک، آن واحد مسکونی خالی تلقی شده و برای ملک برگه مالیاتی صا...

TejaratNews.com/
مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟

مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟

وزارت راه و شهرسازی به ستاد ملی کرونا پیشنهاد داده است که مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان را تا آخر آذر تمدید کند؛ این مهلت بر اساس تصمیمات کنونی، آخر مهر به پایان می‌رسد.

TejaratNews.com/
آخرین فرصت خوداظهاری در سامانه املاک و اسکان

آخرین فرصت خوداظهاری در سامانه املاک و اسکان

امکان دسترسی به سامانه املاک و اسکان، پس از وقفه‌ای 2 ماهه دوباره فراهم شده است و همه مستاجران و مالکان تا پایان مهر برای خوداظهاری در این سامانه فرصت دارند.

TejaratNews.com/
خروج مجدد سامانه املاک و اسکان از دسترس!

خروج مجدد سامانه املاک و اسکان از دسترس!

در حالی که کمتر از یک ماه از به روزرسانی سامانه املاک و اسکان گذشته است، این سایت امروز بار دیگر از دسترس خارج شد.

TejaratNews.com/
زمان ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟

زمان ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان تمدید می‌شود؟

دور روز از اتمام فرصت 2 ماهه ثبت اطلاعات سکونتی می‌گذرد اما علی‌رغم انتشار برخی اخبار، هنوز مشخص نیست که زمان ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان، تمدید می‌شود یا خیر.

TejaratNews.com/
مشکل مستاجرها برای ثبت املاک / چرا مردم در سامانه املاک و اسکان نام نویسی نکردند؟

مشکل مستاجرها برای ثبت املاک / چرا مردم در سامانه املاک و اسکان نا...

فرصت ثبت املاک در سامانه املاک و اسکان به پایان رسیده و بسیاری از مردم هنوز اطلاعاتی را ثبت نکرده‌‎اند. مستاجرها می‌گویند که مالک با آنها همکاری نکرده و اجازه ثبت ملک را نداده، از سوی دیگر برخی از مال...

TejaratNews.com/
پایان مهلت ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان / زمان نام‌نویسی تمدید می‌شود؟

پایان مهلت ثبت خانه در سامانه املاک و اسکان / زمان نام‌نویسی تمدید...

یک ساعت دیگر تا پایان زمان ثبت اطلاعات خانه‌ها در سامانه املاک و اسکان باقی مانده است، بسیاری از مردم هنوز اطلاعات ملک خود را ثبت نکرده‌اند. زمان نام‌نویسی تمدید می‌شود؟

TejaratNews.com/
پاسخ به ابهامات ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

پاسخ به ابهامات ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

با توجه به آنکه هنوز تعداد زیادی از متقاضیان در سامانه املاک و اسکان ثبت نام نکرده‌اند و تنها یک هفته باقی مانده، وزارت راه‌وشهرسازی پیشنهاد تمدید مهلت ثبت‌نام را داده است.

TejaratNews.com/
آمار سامانه املاک و اسکان محرمانه است؟/ استقبال سرد مردم

آمار سامانه املاک و اسکان محرمانه است؟/ استقبال سرد مردم

در حالی حدود 40 روز از آغاز الزام ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان می‌گذرد که طی این مدت هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی‌ای درباره تعداد املاک ثبت شده منتشر نشده است.

TejaratNews.com/
ثبت املاک با سند در سامانه املاک و اسکان ضروری است

ثبت املاک با سند در سامانه املاک و اسکان ضروری است

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: کلیه املاک اعم از دارای سند رسمی و غیررسمی باید در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند.

TejaratNews.com/
ابلاغ قانون مالیات بر خانه‌های خالی توسط ريیس‌جمهور

ابلاغ قانون مالیات بر خانه‌های خالی توسط ريیس‌جمهور

ريیس‌جمهور قانون اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم در خصوص مالیات بر خانه‌های خالی را به وزیر اقتصاد ابلاغ کرد.

TejaratNews.com/
اختلال در سامانه املاک و اسکان / ماجرای پیامک اخطار به مالکان چیست؟

اختلال در سامانه املاک و اسکان / ماجرای پیامک اخطار به مالکان چیست...

مالکان مسکن باید فرم خوداظهاری ملک خود را در سامانه «املاک و اسکان» تکمیل کنند، علی‌رغم انجام این خوداظهاری توسط برخی از مالکان پیامک جدیدی با عنوان اخطار نهایی برای انها ارسال شده، این در حالی است که...

TejaratNews.com/
طرح مالیات بر خانه‌های خالی برگشت خورد!

طرح مالیات بر خانه‌های خالی برگشت خورد!

شورای نگهبان با گرفتن ایراد از طرح دو فوریتی مالیات مستقیم، آن را به مجلس ارجاع داد. بر اساس این طرح قرار است از خانه‌های خالی در شهرهای بزرگ مالیات اخذ شود.

TejaratNews.com/
تخم مرغ ارزان شد؟ زیان 1٫9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه / بازدهی دارا یکم در نیمه اول امسال چقدر بود؟ حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو پیگیری می‌شود نرخ جدید مرغ اعلام شد هزینه خانوار‌ها در مهرماه کاهش یافت درج یک شرکت ساختمانی در فرابورس ایران برنامه‌ریزی خوب سایپا در تولید و برنامه‌ریزی مالی ارزش سهام عدالت امروز 1 آبان چرا بورس امروز منفی شد؟ کودکان چگونه می‌توانند درآمد کسب کنند؟ چه کسانی مشمول وام 12 میلیونی هستند؟ رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مسکن نیمی از هزینه‌های خانوار‌ها را می‌بلعد! راه اندازی صندوق املاک و مستغلات در گام آخر قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟ ساختمانی‌ها توان رشد ندارند! رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مجلس در انتظار بررسی تغییر قیمت‌گذاری دلاری پتروشیمی‌ها شاخص کل بورس در اولین روز آبان 28 هزار واحد ریخت ورود چین به پروژه‌های مسکن در ایران تايید شد صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، در آستانه راه‌اندازی تاریخ واریز سود شستا افزایش قیمت طلا و سکه افت شاخص بورس در نخستین روز آبان‌ماه شاخص در آستانه از دست دادن کانال 1٫4 میلیون واحدی / بورس کی مثبت می‌شود؟ اصلاح ابلاغیه شرایط موسسین یا سهامداران نهادهای مالی بانک ملت کنفرانس اطلاع رسانی برگزار کند " وبملت " تا نیمه آبان تعلیق شد/فردا، بازگشایی "کلوند"، "خمهر" و "دانا" آتش‌سوزی بزرگ در بندرعباس و قطع برق چندین محله یک گام تا راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات در بازار سرمایه بانک رفاه کارگران، مسابقات دوره ای "هوش حفاظتی" برگزار می کند وضعیت سبد سهام عدالت در اولین روز آبان ماه آیفکس قرمز ماند 7 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد ریزش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته زمان واریز سود سهامداران شستا هشدار درباره احتمال تبدیل ایران به واردکننده گاز! آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت ربات ها را خاموش کنید تا بورس نفس بکشد ریزش 28688 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 15.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت تصمیمی جدی برای تغییر فرمول محاسبه پتروشیمی‌ ها اعلام نشده است نمای پایانی بورس(1 آبان1400) / شاخص کل با افت 28هزار واحدی معاملات را به پایان برد جزییات تغییر فرمول قیمت‌ گذاری محصولات پتروشیمی «صندوق پروژه‌ها» روش مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن قرمزی شاخص کل در نخستین روز آبان ماه صندوق املاک و مستغلات در آستانه راه اندازی اطلاع‌رسانی ابعاد تغییر فرمول قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی؛ به زودی خبری برای پر مصرف‌های تهرانی چینی‌ها در ایران خانه می‌سازند؟ سازمان بورس بانک ملت را ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع‌ رسانی کرد