ممنوعیت رمزارز مانند خاموش کردن اینترنت است

ممنوعیت رمزارز مانند خاموش کردن اینترنت است

عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، هستر پیرس، ممنوعیت رمزارز را با خاموش کردن اینترنت مقایسه می‌کند و بیان می‌کند که این می‌تواند یک اقدام احمقانه توسط دولت‌ها باشد. وی همچنین برخی از دیدگاه‌ها را درباره اینکه آیا SEC بالاخره یک صندوق قابل مبادله (ETF) بیت کوین را امسال تایید می‌کند، ارايه می‌دهد.

خواندن2دقیقه

به گزارش بورس نیوز، عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، هستر پیرس، هفته گذشته در مصاحبه‌ای در رویداد Marketwatch’s Investing in Crypto دیدگاه خود در مورد ممنوعیت دولتی رمزارز را به اشتراک گذاشت. از وی همچنین در مورد احتمال تایید صندوق‌های قابل مبادله بیت کوین در سال جاری توسط رگولاتور اوراق بهادار سوال شد.

پیرس، که گاهی به عنوان «کریپتو مام» شناخته می‌شود، چندین سال است که برای تایید ETF‌های بیت کوین به SEC فشار می‌آورد. در حین مصاحبه از وی سوال شد که آیا ممنوعیت ارز‌های دیجیتال امکان پذیر است، زیرا برخی هنوز معتقدند که دولت‌ها همواره می‌توانند رمزارز را ممنوع کنند، از جمله ری دالیو، بنیانگذار بریج واتر، مایکل بری، و رون پل.

کمیسونر پاسخ داد:
«فکر می‌کنم این کار مانند خاموش کردن اینترنت می‌ماند. همانطور که در گذشته گفته ام، نمی‌توانم تصور کنم که چگونه می‌توانید آن را ممنوع کنید. من فکر می‌کنم که این یک اقدام احمقانه برای دولت است که بخواهد آن را انجام دهد.»

وی با این وجود اشاره کرد که دولت‌ها مطمينا ممکن است تلاش کنند تا بیت کوین یا سایر ارز‌های دیجیتال را ممنوع کنند. وی توضیح داد که «یک دولت می‌تواند بگوید که در اینجا مجاز نیست، اما مردم هنوز هم می‌توانند این کار را انجام دهند و جلوگیری از این کار بسیار دشوار است.»

با این حال، کمیسیونر تاکید کرد که یک مشکل بزرگتر در ممنوعیت ارز دیجیتال وجود دارد، و این است که «اگر تصمیم بگیریم جلوی آن‌ها را بگیریم، نوآوری‌های مربوط به بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال را از دست خواهیم داد.»

از کمیسیونر پیرس همچنین پرسیده شد که آیا امسال سالی است که SEC صندوق قابل مبادله بیت کوین را تایید می‌کند، همانطور که بسیاری از سرمایه‌گذاران انتظار دارند. وی پاسخ داد: «این سوال بزرگی است که همه دارند»، و افزود که جواب او همان پاسخی است که در سه سال گذشته داشته است، که «من نمی‌دانم.»

وی خاطرنشان کرد که SEC در دوره انتقال به ريیس جدید گری جنسلر است، که احتمالا طی دو هفته آینده تایید می‌شود و پس از مدت کوتاهی ریاست وی شروع می‌شود. کمیسیون اظهار داشت: «این تفاوت زیادی این سوال را ایجاد می‌کند که چه زمانی و چگونه یک محصول قابل مبادله تایید می‌شود.»

در مورد بازار رمزارز، پیرس جزيیات آن را توضیح داد:
«طی سه سالی که در کمیسیون حضور داشتم، بازار بسیار بالغ شده است. ما شاهد علاقه سازمان‌های زیادی در بازار هستیم. ما شاهد نوعی از محصولات شبه قابل مبادله شده در آن هستیم.»

این کمیسیونر تاکید کرد: «به عنوان مثال بازار بیت کوین هرگز مانند بازار سهام نخواهد بود، بنابراین من فکر می‌کنم تلاش برای تحمیل چنین ساختاری در بازار اساسی نامناسب است. این همان چیزی بود که در برخی از مخالفت‌های قبلی به آن اشاره شده است.»

پیرس در مورد اینکه چگونه کشور‌های دیگر می‌توانند از نظر نوآوری از ایالات متحده پیشی بگیرند، گفت:
«فکر می‌کنم مطمينا ما پشت منحنی هستیم. ما شاهد بوده ایم که سایر کشور‌ها رویکرد بسیار مثبتی در تنظیم رمزارز دارند، به این معنا که نمی‌گویند ما نباید اصلا هیچ مقرراتی داشته باشیم، بلکه آن‌ها فقط می‌گویند بیایید چارچوبی رگولاتوری کارآمد برای رمزارز‌ها ایجاد کنیم.»

وی توضیح داد: «رویکرد ما بسیار شبیه به این رویکرد است که به مردم نه بگوییم و از آن‌ها بخواهیم که صبر کنند؛ بنابراین من فکر می‌کنم که ما واقعا باید آن را تغییر دهیم، مایل به کار باشیم، تا بتوانیم یک چارچوب مناسب برای این صنعت ایجاد کنیم. من خوش بین هستم که با آمدن ريیس جدید، که دانش عمیقی از این بازار‌ها دارد، می‌توانیم با یکدیگر برای ایجاد یک چارچوب رگولاتوری مناسب تلاش کنیم.»

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/
امکان عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا فراهم است

امکان عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا فراهم است

بورستهران - ایرنا - معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا با بیان اینکه امکان عرضه املاک حقیقی همانند اشخاص حقوقی در بورس کالای ایران فراهم است، گفت: مهم ترین مزیت‌های عرضه املاک در بورس کالا ...

Irna.ir/
سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/

پیش‌بینی بورس فردا هشتم اردیبهشت 1400/ روند مثبت بازار ادامه دارد؟

ادامه روند فرسایشی بورس / مانع اصلی تعادل بورس چیست؟

ادامه روند فرسایشی بورس / مانع اصلی تعادل بورس چیست؟

هفته اول معاملات بورس در سال 1400 با ادامه روند فرسایشی طی شد و بسیاری از سهم‌ها قفل در صف فروش بودند. چرا روند فرسایشی تمام نمی‌شود؟

TejaratNews.com/
خصوصی‌سازی نافرجام؛ هفت‌تپه آزاد شد شرایط مشابه بازار امروز با روزهای گذشته فایل‌های رهن و اجاره مسکن آب رفت مسکن با دلار 30هزار تومانی یا 19هزار تومانی؟ سیگنال‌های مهم بورس امروز یکشنبه 19 اردیبهشت / اخبار احتمالا اثر گذار بر بازار سرمایه جشن کارگران هفت تپه به مناسبت خلع ید هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری صرافان تقلبی شرایط پیش‌فروش جدید محصولات سایپا اعلام شد نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو 4 عامل رشد قیمت مسکن تامین 100 درصد نهاده دامی از بازار آزاد قیمت خودروهای کارکرده زیر 200 میلیون تومان جزيیات استخدام شرکت خودروسازی مدیران‌خودرو ارز دیجیتال شیبا اینو همچنان در حال صعود/ نقشه بازار ارزهای دیجیتالی چگونه بود؟ قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/2/18 بازار خودرو در انتظار کاهش قیمت/شورای رقابت وکیل مدافع خودروسازان شد؟ مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟ عرضه طلاهای خانگی به بازار/ سکه به هشت میلیون تومان می‌رسد؟ چند درصد شاغلان در بخش خصوصی فعالند؟ تلاش خودروسازان برای آزادسازی قیمت‌ها پرواز صفرها، معجزه ای دیگر در بازار سرمایه انتخابات مجامع استانی سهام عدالت باید ابطال شود کشف 277 ماینر از یک خانه عطش عجیب ایرانی‎‌ها برای خرید ملک در ترکیه/ خریداران 10 برابر شدند پیش‌بینی بورس یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 / از بازار خروج کنیم یا نکنیم؟ قاچاق انبه با هواپیما؛ هر عدد 60هزار تومان شد! ظریف به دخالت میدان در دیپلماسی معترض است آگهی افزایش سرمایه این دو نماد بر روی کدال رفت! نرخ فروش مسکن در تهران / محلات ارزان تهران کجاست؟ عدم رضایت خودروسازان از تصمیمات شورای رقابت/ نامه‌نگاری برای آزادسازی قیمت‌‌‌ها سه نماد دست به افشای اطلاعات زدند/ یک نماد خودرویی از انعقاد قرارداد مهم خبر داد شاخص بورس افت کرد بانک ملت سود تسعیر ارز را چگونه محاسبه کرد؟ برنامه های آتی غگیلا چیست؟/ علت کاهش مبلغ افزایش سرمایه چه بود؟ پای سازمان مالیاتی به ماجرای اختلاف صندوق توسعه و بورس باز شد رونق تولید جز با نگاه جدی‌تر به بازار سرمایه ممکن نخواهد بود قیمت لحظه‌ای دلار امروز شنبه 18 اردیبهشت 1400/ نوسان دلار بازار آزاد در کانال 21 هزار تومان دلار به 18 هزار تومان می‌رسد؟ / تاثیر ریزش دلار بر سایر بازارها لزوم مراجعه گیرندگان چک‌ جدید به سامانه صیاد آغاز سوددهی "وبوعلی" 7 ماه پس از مجمع گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری "ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند جا به جایی 3 میلیارد برگه اوراق بهادار در تالار شیشه‌ای/ فلزات اساسی در راس معاملات ارزش سهام عدالت امروز 18 اردیبهشت «سبدگردان ایساتیس پویا کیش» مجوز «مشاور پذیرش» دریافت کرد بیت کوین دوباره صعودی شد نرخ اجاره مسکن در کرج چقدر است؟ لزوم مراجعه گیرندگان چک‌های جدید به سامانه صیاد «مشاور سرمایه‌گذاری ترنج» برای تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری، موافق اصولی گرفت

در حال بارگیری...