مجمع دالبر | آیا ثبت افزایش سرمایه به مجمع عمومی عادی شرکت می‌رسد؟

مجمع دالبر | آیا ثبت افزایش سرمایه به مجمع عمومی عادی شرکت می‌رسد؟

مجمع عمومی فوق العاده شرکت البرز دارو (دالبر) با حضور 72 درصد سهامداران امروز 3 بهمن 1400 برگزار شد. گزارش نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی فوق العاده شرکت البرز دارو (دالبر) با حضور 72 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای ناصری برگزار گردید، گزارش افزایش سرمایه به صورت زیر ارايه گردید:

هدف از انجام افزایش سرمایه

هدف شرکت از افزایش سرمایه تامین مالی مربوط به خرید و جایگزینی دو دستگاه ماشین آلات، تاسیسات صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی، خرید و نصب سیستم اعلان و اطفاء حریق احداث خط تولیدی (سفالوسپورین ها) براساس استاندارد‌های GMP بمنظور تاییدیه GMP معاونت غذا و دارو می‌باشد.

با توجه به اینکه توسعه عملیات تولیدی و بازرگانی و همچنین حضور و بقا در عرصه این گونه فعالیت ها، مستلزم تقویت بنیه مالی و اعتباری شرکت بوده و از طرفی اعطای تسهیلات توسط بانک‌ها با محدودیت همراه می‌باشد و نظر به اینکه سرمایه بالا در هر شرکت یکی از ظرفیت‌های قابل اتکا و کار آمد بوده و به عنوان چراغ سبز حضور در رقابت‌های تجاری به شمار میرود. ضرورت افزایش سرمایه شرکت را امری بدیهی و اجتناب ناپذیر می‌نماید.

طی سال‌های اخیر سرمایه گذاری قابل توجهی در خطوط تولید شرکت صورت گرفته است. همچنین در سایت‌های تولیدی مذکور علی رغم توسعه و تجهیز ساختمان و تاسیسات منطبق با اصول GMP تعدادی از ماشین آلات مستقر در سایت‌های جدید از خطوط تولید قدیم منتقل گردیده است. فرسودگی و قدیمی بودن این ماشین آلات منجر به توقفات فنی در تولید و نهایتا کاهش توان و ظرفیت تولید میگردد؛ لذا تکمیل توسعه و تجهیز سایت‌های تولیدی با خرید و جایگزنی ماشین آلات جدید و با تکنولوژی روز دنیا و با رشد و توسعه شرکت و افزایش میزان تولید و فروش و برای ماندن در بین رقبا شرکت ملزم به توسعه و بروز رسانی تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی بوده و از طرفی با توجه به فرسوده بودن تاسیسات صنعتی، و راه اندازی خطوط جدید و لزوم استفاده بیشتربه آب مقطر و آب تمیز جهت شستشو و تولید بیشتر و باکیفیت دارو و با توجه به توسعه و تجهیز خطوط و ساخت انبار جدید و فرسوده بودن سیستم اعلان و اطفاء که یکی از مهمترین ریسک‌های شرکت بشمار میرود بمنظور حفظ توان فعلی تولید، رفع گلوگاه‌ها و در راستای تجهیز و نوسازی خطوط تولیدی فوق با توجه به الزام رعایت GMP سازمان غذا و دارو این افزایش سرمایه در دستور کار مدیریت قرار گرفت.

سرمایه گذاری مورد نیاز و منابع تامین آن   ارزیابی مالی طرح

 

سوالات مطرح شده در مجمع

حذف ارز 4.200 تومانی چه تاثیری بر فعالیت شرکت دارد؟ حدود 85 درصد ارز مورد استفاده شرکت نیمایی می‌باشد و به دلیل تامین راحت ارز مورد نیاز، این شرکت از آزاد شدن نرخ ارز استقبال می‌کند.

آیا ثبت افزایش سرمایه به مجمع عمومی عادی شرکت می‌رسد؟ با توجه به طولانی بودن روند ثبت افزایش سرمایه، تا مجمع عمومی عادی افزایش سرمایه به ثبت نخواهد رسید.

در انتها افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 3.080 میلیارد ریال به مبلغ 4.580 میلیارد ریال (معادل 49 درصد) از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

وزیر خزانه‌داری آمریکا: رشد قیمت مواد غذایی و انرژی تورم جهانی ایجاد می‌کند هزینه 2 شب سفر رفت و برگشت به شیراز + جدول وزیر کشاورزی اوکراین: جهان برای افزایش قیمت گندم به هر تن 700 دلار آماده شود قیمت آپارتمان‌های 60 متری مرکز تهران سقف افزایش اجاره‌بها مسکن اعلام شد خبر مهم برای جاماندگان یارانه قیمت طلا نزولی شد سکه 14 میلیون و 93 هزار تومان شد | جدیدترین قیمت‌ طلا و انواع سکه ؛ 29 اردیبهشت 1401 قیمت سکه امامی بر مدار صعود سامانه یکپارچه تخصیص خودرو بدون اختلال فعال است + شیوه ثبت‌نام ستاد تنظیم بازار تصویب کرد/ سقف افزایش اجاره‌بها در... برخورد با متخلفان افزایش بهای اجاره مسکن مدیرعامل دخانیات در تشریح چگونگی حمایت از کشاورزان تنباکو و توتون‌کار به مجلس‌ می‌رود رابطه بین طلا و دلار / قیمت طلا سقوط می کند؟ مهدی صولی مدیرعامل شرکت پاکسان شد آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت فلز زرد/ چرا طلا زمین‌گیر شد؟ بازنشستگان منتظر این واریزی جدید باشند وعده جدید وزارت کار درباره اشتغال جوانان تراز تجاری مثبت 11میلیارددلاری مناطق آزادوویژه/سکوی واردات نیستیم این کشور با ارزان فروشی سود نجومی کرد! دلار چند شد؟ | جدیدترین قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی‌ بانکی ؛ 29 اردیبهشت 1401 علت عدم واریز یارانه به این افراد / اعتراض ها بر... روسیه با ارزان فروشی کدام بازارها را تصاحب کرد؟ مجوز تاسیس اولین بانک فراساحل‌ کشور از بانک مرکزی اخذ شد ‌ محموله‌های نفتی ایران در انتظار تخلیه در بنادر چین مجوز تاسیس بانک آفشور در مناطق آزاد گرفته شد به عنوان سازنده مسکن ورود می‌کنیم اقدامات پذیرش سیمان زنجان در فرابورس انجام می‌شود چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ پیامد خرید و فروش غیر مجاز ارز در بازار خبر مهم برای جاماندگان دریافت سود سهام عدالت 83 هزار میلیارد تومان از اراضی به مناطق آزاد برگشت چطور می‌توانید به یارانه همسرتان اضافه شوید؟ نحوه ثبت نام یارانه برای یکی از زوجین قیمت طلا، سکه و ارز 1401.02.29/ سکه و ارز گران شد سرمایه‌گذاری 300 میلیارد یورویی اروپا برای حذف سوخت‌های روسیه مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد قیمت جدید طلا و سکه در بازار امروز + جدول ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر قیمت مصوب تخم مرغ بعد از هدفمندی یارانه ها گرانی عجیب در انتظار شوینده ها هشدار برای ریزش بیشتر/ تا پاییز انتظاری از رمزارزها نداشته باشید پیش بینی خطرناک درباره قیمت ارزهای دیجیتال تا پای... صدور سند 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال جاری سایه سنگین جنگ اوکراین بر قیمت غذا در جهان حضور دوباره ایران در بازار نفت بدون نیاز به هیچ توافقی/2 میلیون نفت ایران در انتظار تخلیه در چین قیمت انواع خودرو در بازار آزاد امروز + جدول تصمیم جدید دولت برای حقوق کارگران | افزایش 10 درصدی حقوق کارگران صحت دارد؟ سقف افزایش اجاره بهای مسکن تعیین شد | برخورد سازمان تعزیرات با مشاورانی که سقف افزایش را رعایت نکنند قیمت دلار ثابت شد! | قیمت دلار در بازار امروز