رفع نارسایی و تنش آبی مناطق مختلف کشور در دستور کار است

رفع نارسایی و تنش آبی مناطق مختلف کشور در دستور کار است

ایلنا: وزیر نیرو رفع نارسایی و تنش آبی در مناطق مختلف کشور را از ماموریت‌های ویژه وزارت نیرو برشمرد و گفت: در این زمینه برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و لازم است با...

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "علی‌اکبر محرابیان"  با اشاره به سرعت گرفتن طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در کشور گفت: طرح تصفیه‌خانه فاضلاب در این منطقه طی دوماه آینده تکمیل می‌شود و در این زمینه اعتبارات مورد نیاز به پروژه تزریق خواهد شد.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از پست 63 کیلوولت سرخه، افزود: امید است به دنبال توافق‌نامه وزارت صمت و شرکت شهرک‌های صنعتی عملیات اجرایی پست دايمی و ثابت آغاز شود.

محرابیان با تاکید بر اینکه برای طرح‌های آبرسانی به شاهرود اعتبارات لازم تخصیص داده می‌شود، تصریح کرد: در این زمینه پیگیری‌های لازم برای انتقال آب از سد کالپوش به شاهرود به عنوان سدی عظیم و تکمیل شده انجام می‌شود. امید است این طرح با اقدام جهادی تکمیل و به سرانجام برسد، چرا که با تامین آب شرب مستمر و پایدار همراه است.

محرابیان اضافه کرد: تا زمان تحقق این مهم با بهره‌مندی از سایر روش‌ها برای تامین آب شرب شهرستان شاهرود اقدام می‌شود، در همین راستا پروژه‌های رفع تنش آبی به صورت اضطراری مدنظر قرار می‌گیرد.

وزیر نیرو روند تامین نیاز آب صنعت را با بهره‌مندی از ظرفیت دو تصفیه‌خانه در این منطقه مثبت ارزیابی کرد و افزود: انتظار است از طریق بازچرخانی پساب بهداشتی همه نیاز صنعت در شهرک صنعتی و صنایع بزرگ استان از جمله صنعت فولاد مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: برای تامین آب صنعت با استفاده از پساب و بازچرخانی آب هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد