مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟

مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟

امروز یکشنبه 23 مرداد 1401 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن روی ایران (کروی) با حضور سهامداران برگزار شد. گزارش جامع و کامل نبض بورس از مجمع کروی را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن روی ایران (کروی) با حضور سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای صبری به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید، آقای علی پور مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 29 اسفند 1400 به صورت زیر ارايه دادند:

تولید کننده عمده شمش روی در جهان

کشور چین به تنهایی حدود 34 درصد از تولید جهانی شمش روی را در اختیار دارد. بعد از چین کشور‌های پرو و استرالیا به ترتیب حدود 11 و 10 درصد از تولید را در اختیار داشته اند؛ بنابراین می‌توان گفت سه کشور مذکور در مجموع حدود 55 درصد از کل تولید شمش روی را به خود اختصاص داده اند. کشور‌های عمده مصرف کننده نیز شور چین بصورت متوسط در حدود 47 درصد از مصرف شمش روی دنیا را به خود اختصاص داده است؛ و بنابراین با توجه به این میزان مصرف، تولید داخلی این کشور پاسخگوی نیاز‌های مصرفی اش نبوده است و بنابراین به عنوان یکی از وارد کنندگان عمده شمش روی در جهان محسوب می‌شود. بعد از چین، منطقه یورو با مصرف حدود 15 درصد شمش روی در رتبه بعدی قرار داشته است. با توجه به اینکه میزان تولید منطقه یورو پاسخگوی مصرف آن منطقه نبود است، یکی از دیگر از وارد کنندگان عمده شمش روی جهانی بوده است.

عملکرد مالی شرکت در سال مالی مورد گزارش

همانطور که مشاهده می‌شود شرکت در بخش درآمد‌های عملیاتی رشدی 48 درصدی را تجربه کرده و به درآمد 46.306 میلیارد ریال دست یافته است در مجموع با کسر هزینه‌ها شرکت رشدی 41 درصدی را در سود خالص تجربه کرده و با 35.623 میلیارد ریال سود خالص به ازای هر سهم 6.642 ریال در تلفیق داشته است.

عملکرد عملیاتی در شرکت‌های تابعه

تولید


56 درصد از تولید شمش روی شرکت مربوط به کالسیمین، 19 درصد ذوب روی بافق و 10 درصد ذوب و احیای روی قشم بوده است.

عمده مصرف شمش روی در گالوانیزه کردن فلزات است بوده و 8 درصد مصرف سرب نیز در ساخت باطری می‌باشد.

فروش

در سال 1400 نسبت به سال 1399، فروش مقداری شمش روی 11 درصد و شمش سرب 69 درصد افزایش داشته است. فروش مبلغی شمش روی نیز 56 درصد و شمش سرب 136 درصد افزایش را تجربه کرده است.
مقدار صادرات شمش روی در سال 1400 نسبت به سال مالی قبل آن 7 درصد افزایش و از لحاظ مبلغی 45 درصد افزایش داشته است.

در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده موسسه حسابرسی بهمند قرايت گردید و در خصوص بند 5 در رابطه با مالیات عملکرد شرکت‌های فرعی عنوان شد: عدم احتساب ذخیره مربوط به شرکت‌های صادراتی می‌باشد و از آنجایی که این شرکت‌ها بازچرخانی ارز را انجام نداده اند مالیات محاسبه نشده است لذا هیات رییسه تکلیف نموده بازچرخانی ارز و رفع تعهد ارزی در شرکت‌های زیر مجموعه به طور کامل انجام دهند.

سوالات مطرح شده در مجمع:

برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ شرکت برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته به میزان حدود 300 درصد را در دستور کار دارد. شرکت در خصوص تجدید ارزیابی دارایی‌ها برنامه‌ای ندارد.

در انتها به ازای هر سهم 3.000 ریال معادل 86 درصد سود تقسیم گردید، موسسه حسابرسی بهمند به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی هشیار بهمند به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

مجمع دلقما 1401 | سود هر سهم چقدر است؟

مجمع دلقما 1401 | سود هر سهم چقدر است؟

امروز 9 تیر 1401 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت دارويی و بهداشتی لقمان با حضور 82 درصد سهامداران برگزار شد. گزارش نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

NabzeBourse.com/
سهامداران وتجارت بخوانند | سود هر سهم سهامداران چقدر است و واریز سود چه زمانی است؟

سهامداران وتجارت بخوانند | سود هر سهم سهامداران چقدر است و واریز س...

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک تجارت با حضور 56/64 درصدی سهامداران این بانک برگزار و صورت‌های مالی «وتجارت» به تصویب سهامداران این بانک بزرگ بورسی کشور رسید. در پایان این مجمع چقدر سود به سهامداران تعلق...

NabzeBourse.com/
مجمع دشیمی 1401 | سود هر سهم چقدر بود؟

مجمع دشیمی 1401 | سود هر سهم چقدر بود؟

امروز 23 خرداد 1401 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شیمی دارویی داروپخش (دشیمی) با حضور 76.3 درصد سهامداران برگزار شد. گزارش نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

NabzeBourse.com/
تحلیل بنیادی شغدیر | سود هر سهم شغدیر چقدر بود؟

تحلیل بنیادی شغدیر | سود هر سهم شغدیر چقدر بود؟

مبلغ فروش شغدیر در دوره نه ماهه با رشد 86 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به حدود 2700 میلیارد تومان رسیده است. وضعیت بنیادی شغدیر چگونه است؟

NabzeBourse.com/
تحلیل بنیادی وبملت | سود هر سهم وبملت در 9 ماهه چقدر بود؟

تحلیل بنیادی وبملت | سود هر سهم وبملت در 9 ماهه چقدر بود؟

خالص سود سرمایه گذاری‌های وبملت در این 9 ماه حدود 698 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 81% بیشتر بوده است. وبملت به لحاظ بنیادی در چه وضعیتی قرار دارد؟

NabzeBourse.com/
تحلیل بنیادی یک پتروشیمی | سود هر سهم خراسان در 9 ماهه چقدر شد؟

تحلیل بنیادی یک پتروشیمی | سود هر سهم خراسان در 9 ماهه چقدر شد؟

شرکت پتروشیمی خراسان در سال 91 با نماد (خراسان) در بازار دوم فرابورس اوراق بهادار درج شد. در سال 97 با توجه به افزایش درصد سهام شناور پتروشیمی خراسان، در بازار دوم بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. در این...

NabzeBourse.com/
تحلیل بنیادی اپال | دلیل رشد 702 درصدی سود هر سهم چه بود؟

تحلیل بنیادی اپال | دلیل رشد 702 درصدی سود هر سهم چه بود؟

شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس با نماد اپال یکی از شرکت‌هایی است که سهام آن کمتر از یک سال است که عرضه اولیه شده است. دلیل رشد 702 درصدی سود هر سهم این نماد چه بود؟

NabzeBourse.com/
در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیپدار سیستم آریا با حضور 74.48 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای فولادی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید...

NabzeBourse.com/
حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم در کدال

حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم ...

در پایان معاملات امروز بورس، شاخص کل با حدود 2٫3 درصد افت، در آستانه از دست دادن کانال 1٫2 میلیون واحدی قرار گرفت.

TejaratNews.com/
برنامه جدید "کروی" برای فروش ماهانه 2 هزارتن شمش روی

برنامه جدید "کروی" برای فروش ماهانه 2 هزارتن شمش روی

شرکت توسعه معادن روی ایران برای انجام امور بازرگانی توافقنامه منعقد کرد.

BourseNews.ir/
چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

سود پیش‌بینی شده توسط شرکت‌ها می‌تواند به گمراهی، دستکاری و حباب قیمت‌ها منجر شود و در نتیجه بازار به سمت غیر واقعی حرکت کند و افرادی که دانش کمی در بازار دارند و به طور مستقیم خرید و فروش می‌کنند دچا...

BourseNews.ir/
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت با حضور 76 درصد سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی سال 1398 این شرکت به تصویب رسید.

Borna.news/
"کروی" و سیاست حداقلی فروش

"کروی" و سیاست حداقلی فروش

سیاست فروش شرکت در حال حاضر و با توجه به کاهش قیمت جهانی محصولات گروه روی، فروش حداقلی است.

BourseNews.ir/
کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

سود هر سهم شرکت لابراتوار‌های سینا دارو 46 درصد کاهش پیدا کرد.

BourseNews.ir/
پاداش پایان خدمات بازنشستگان کی واریز می‌شود؟ بازنشستگان بخوانند/ پاداش پایان خدمات بازنشستگان چه... سرمایه‌ گذاری در رمزارز بهتر است یا مسکن؟ رسوایی‌های بزرگ صنعت خودرو که جهان را متحیر کرد/عکس چطور مصرف سوخت خودرو را کاهش دهیم؟ زمان راه اندازی متروی پرند اعلام شد این 8 خودروی چینی به ایران می‌آیند؟ هشدار تولیدکنندگان آلمانی نسبت به کمبود مواد غذایی دنا جهش کرد، کوییک ریخت/ آخرین قیمت تیبا، دنا، رانا... نتیجه آزمون حذف رانت خودرو چه بود؟/ دست دلالان از بازار خودرو کوتاه شد؟ اکنون زمان خریدن طلا و سکه است؟ زمان تعیین تکلیف وضعیت جاماندگان سهام عدالت رشد 55 درصدی پرداخت وام ازدواج در سال جاری رشد قابل توجه وام ازدواج+ جزيیات نرخ تورم در شهریورماه چقدر بود؟ لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد رشد نرخ تورم در شهریورماه/ تورم خوراکی‌ها و دخانیات به 75 درصد رسید کلنگی های بازار مسکن چند؟ + جدول قیمت خبر خوب درباره پذیرش 6 کالا در بورس کالا جدیدترین قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو دلیل کمیابی روغن موتور در بازار چیست؟/ افزایش حضور روغن های تقلبی اولین اتومبیل را چه کسی و چه سالی وارد ایران کرد؟ + تصاویر دلار یورو را زمین زد/ اتحادیه اروپا در حلقه عذاب عکس | شاهکار جدید مرسدس بنز؛ تلفیق زیبایی و قدرت زمان احتمالی واردات خودرو به کشور اعلام شد قانون‌گریزی با قراردادهای موقت کار / «قراردادهای دايم» احیا می‌شود؟ پیشتازی تورم شهریورماه در این اقلام شناور شدن قیمت تاکسی در تهران/ تغییر نرخ کرایه در زمان ترافیک بازگشت تورم به زیر 50 درصد پس از سه ماه عکس | جدیدیترین محدودیت برای اینستاگرام و واتساپ در ایران! پاسخ به ادعاهای وزارت نیرو پس از 3 ماه متوالی تورم به زیر 50 درصد رسید ثبت بیش از 3هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان کشف معدن سرشار از طلا و مس در مدینه افزایش 7 برابری قیمت گاز در یک کشور اروپایی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعلام شد ایران فرآورده‌های نفتی رایگان به لبنان نمی دهد توافق با ازبکستان برای افزایش تجارت فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی چقدر ارز در سامانه نیما فروخته شد؟ امسال باید 1.6 میلیون دستگاه خودرو تولید شود تولید «دنا» در روسیه با یک اسم جدید!/ همکاری ایرانخودرو با کمپانی معروف روسی سقوط 82 درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا زايران پیاده امام رضا (ع) تحت پوشش بیمه سینا قرار می گیرند تاسیس نخستین صندوق املاک و مستغلات کشور چالش ارزی تولیدکنندگان پلی یورتان/ با نصف ظرفیت کار می کنیم سقوط لیر ادامه‌دار است؟ هشدار درباره ارزش پول ملی ترکیه/ سقوط لیر ادامه دار است؟ قیمت جدید مرغ اعلام شد/ کاهش 50 درصدی سرانه مصرف مرغ