خانه 320 میلیون تومانی در تهران! / کجا خانه کمتر از یک میلیارد تومان بخریم؟

خانه 320 میلیون تومانی در تهران! / کجا خانه کمتر از یک میلیارد تومان بخریم؟

براساس آگهی‌های فروش مسکن در سایت دیوار در مناطق شرق، جنوب و جنوب غربی تهران آپارتمان‌های کمتر از یک میلیارد تومان هم برای خرید یافت می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، روند رو به رشد قیمت مسکن در چند سال اخیر و قرار گرفتن میانگین قیمت هر مترمربع که براساس آمار بانک مرکزی به 31 میلیون تومان رسیده است، موجب شده بسیاری از متقاضیان گمان کنند که امکان خرید واحد مسکونی با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان در تهران وجود ندارد.

براساس آگهی‌های موجود فروش مسکن در سایت دیوار؛ در مناطق شرق، جنوب و جنوب غربی تهران خانه‌های با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان برای خرید یافت می‌شود.

با اینکه در بیشتر مناطق تهران قیمت خانه بالای یک میلیارد تومان است، اما هنوز می‌توان واحدهای کمتر از یک میلیارد تومان در برخی منطق از جمله نواب، سلسبیل، جیحون و البته پردیس خریداری کرد.

این خانه‌ها که هم‌اکنون با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان در این سایت وجود دارند، اغلب واحد‌هایی با متراژ کمتر از 70 مترمربع، سن بنای بیش از 10 سال و واحد‌های فاقد یک یا چند مورد از امکاناتی نظیر آسانسور، پارکینگ و… هستند.

در مناطق مرکزی پایتخت آگهی برای خانه بالای 80 متر وجود ندارد که قیمتش کمتر از یک میلیارد تومان باشد، اما در مناطقی مثل سلسبیل می‌توان یک واحد 50 متری با عمر بنای 15 سال و دارای انباری را به قیمت 810 میلیون تومان خرید.

در محله نواب که یکی دیگر از مناطق مرکزی تهران است، آگهی‌ای در سایت دیوار وجود دارد که قیمت یک واحد 54 متری 16 سال ساخت با وجود حیاط 850 میلیون تومان است.

بنا بر آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار فهرستی از قیمت مسکن‌های زیر یک میلیارد تومان در شهر اندیشه تهران نیز به دست آمده است. به طور مثال یک واحد مسکونی با متراژ 52 متر و دارای پارکینگ اختصاصی و انباری 562 میلیون تومان است.

مسکن‌ ارزان در پردیس

به دلیل بالا رفتن سرسام‌آور قیمت خرید مسکن در تهران و نزدیکی شهر پردیس به تهران، تقاضای خرید مسکن در پردیس، بالا رفته است.

در شهر جدید پردیس که در شمال شرقی تهران قرار داد، می‌توان آپارتمانی نو ساز با متراژ 100 متر یا کمتر که در دو سال اخیر ساخته شده‌ است را با قیمت کمتر از یک میلیارد تومان خرید.

آگهی دیگر هم در شهر پردیس است که خانه‌ای ارزان به نظر می‌رسد. ملکی با مساحت 105 متر که آگهی دهنده آن را به قیمت 360 میلیون تومان می‌فروشد. در آگهی بعدی یک خانه با همین متراژ به قیمت 950 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

شرق و جنوب تهران از جمله مناطقی به شمار می‌روند که آگهی‌های زیادی برای فروش ملک‌های این مناطق در سایت‌ها خرید و فروش مسکن وجود دارد.

قیمت برخی خانه‌های زیر یک میلیارد تومان در شهر تهران که بر اساس آگهی دیوار به دست آمده است:

مطالعه بیشتر: مستاجران بخوانند/ ظرفیت وام ودیعه مسکن تکمیل شد؟

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه بازار مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

مسکن نیمی از هزینه‌های خانوار‌ها را می‌بلعد!

مسکن نیمی از هزینه‌های خانوار‌ها را می‌بلعد!

وزیر کار می‌گوید مسکن 30 تا 60 درصد هزینه‌های خانواده‌ها را می‌بلعد تا آنجا که حتی تامین آن از توان افراد عادی و قشر کارمند هم خارج است، ولی با تهیه مسکن می‌توان نیمی از هزینه‌های اقتصادی خانواده‌ها ر...

Bartarinha.ir/
آخرین قیمت مسکن در تهران

آخرین قیمت مسکن در تهران

اگرچه تعداد فایل‌های فروش در بازار مسکن شرق تهران به مراتب از جست‌وجوگران ملک بیشتر است و این طور به نظر می‌رسد که انتخاب‌های متعددی پیش روی متقاضیان خرید آپارتمان در این محدوده قرار دارد، اما بررسی ف...

Bartarinha.ir/
«صندوق پروژه‌ها» روش مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن

«صندوق پروژه‌ها» روش مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن

بورستهران- ایرنا- عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بازار سرمایه به کمک ابزارهایی مانند صندوق پروژه می‌تواند بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری‌ در حوزه مسکن باشد.

Irna.ir/
قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟

قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟

درحالی که ريیس هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان هزینه ساخت واحدهای مسکونی را حدود 10 میلیون تومان ارزیابی می‌کند، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی می‌گوید رقم دقیقی برای قیمت مسکن حمایتی برآورد نشده ا...

TejaratNews.com/
سهم مجردها از 4 میلیون مسکن ريیسی

سهم مجردها از 4 میلیون مسکن ريیسی

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است طلاق، تقاضا برای مسکن را بالا برده و توضیح داد که رایزنی برای امکان ثبت‌نام مجردها در حال انجام است.

TejaratNews.com/

ورود چین به پروژه‌های مسکن در ایران تايید شد

مردان مجرد می‌توانند در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند؟

مردان مجرد می‌توانند در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کنند؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آقایان اگر فقط سرپرست خانوار باشند می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند، هیچ مرد مجردی نمی‌تواند در این طرح ثبت نام کند مگر مردان مجردی که قبلا ازدواج کردند و اکنون سرپرست ف...

TejaratNews.com/
هیچ کشوری نتوانسته برای مسکن تعیین قیمت کند

هیچ کشوری نتوانسته برای مسکن تعیین قیمت کند

رییس مجمع ملی صنعت مسکن گفت: هیچ قدرت اقتصادی در جهان نتوانسته برای مسکن و سایر کالاها مانند سیمان و فولاد تعیین قیمت کند و در تجربیاتی که مداخلات در بازار صورت...

EghtesadOnline.com/
جدیدترین رقم وام مسکن / اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر

جدیدترین رقم وام مسکن / اجرای طرح جهش مسکن در 900 شهر

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هنوز افزایش پرداخت تسهیلات در حوزه مسکن به 450 میلیون تومان قطعی نشده، گفت: طرح جهش تولید مسکن در بیش از 900 شهر کشور اجرایی شده و خانواده‌های فاقد سرپناه از مزایای مس...

TejaratNews.com/
وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیم

وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم.

Bartarinha.ir/

مسکن مازاد تولید نمی‌کنیم / احداث مسکن به شکل متقاضی‌محور

خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع

خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع

هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن و سایر طرح‌های حمایتی تامین مسکن وزارت راه و شهرسازی غیرقانونی و ممنوع است.

Irinn.ir/
نرخ سود وام مسکن به 21٫5 درصد رسید

نرخ سود وام مسکن به 21٫5 درصد رسید

نرخ سود وام مسکن در آخرین روز از آخرین هفته مهر ماه به سطح 21.5 درصد افزایش پیدا کرد.

TejaratNews.com/
درس عبرت از دخالت چینی در بازار مسکن

درس عبرت از دخالت چینی در بازار مسکن

دولت چین بعد از دو دهه «مداخله انبوه» در بازار ساخت مسکن، نه‌تنها به هدف نهایی خود که «تامین مسکن برای خانه‌اولی‌ها» بود نرسید که پیامد این دخالت باعث دو بحران در بازار ملک و اقتصاد این کشور نیز شده ا...

Bartarinha.ir/
جاماندگان ثبت نام «جهش مسکن» چه کنند؟

جاماندگان ثبت نام «جهش مسکن» چه کنند؟

از روز گذشته ثبت نام برای خرید مسکن ارزان‌قیمت در طرح جهش مسکن آغاز شد که برخی از متقاضیان برای ثبت نام با مشکلاتی مواجه شدند. آنها چه کنند؟

TejaratNews.com/
وعده ارزانی تخم‌ مرغ محقق شد؟ رییسی که پاشنه آشیل بازار سرمایه را می شناخت... نرخ تورم نقطه‌ای ماهانه 4.5 درصد کاهش یافت تخم مرغ ارزان شد؟ زیان 1٫9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه / بازدهی دارا یکم در نیمه اول امسال چقدر بود؟ حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو پیگیری می‌شود نرخ جدید مرغ اعلام شد هزینه خانوار‌ها در مهرماه کاهش یافت درج یک شرکت ساختمانی در فرابورس ایران برنامه‌ریزی خوب سایپا در تولید و برنامه‌ریزی مالی ارزش سهام عدالت امروز 1 آبان چرا بورس امروز منفی شد؟ کودکان چگونه می‌توانند درآمد کسب کنند؟ چه کسانی مشمول وام 12 میلیونی هستند؟ رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مسکن نیمی از هزینه‌های خانوار‌ها را می‌بلعد! راه اندازی صندوق املاک و مستغلات در گام آخر قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟ ساختمانی‌ها توان رشد ندارند! رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مجلس در انتظار بررسی تغییر قیمت‌گذاری دلاری پتروشیمی‌ها شاخص کل بورس در اولین روز آبان 28 هزار واحد ریخت ورود چین به پروژه‌های مسکن در ایران تايید شد صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، در آستانه راه‌اندازی تاریخ واریز سود شستا افزایش قیمت طلا و سکه افت شاخص بورس در نخستین روز آبان‌ماه شاخص در آستانه از دست دادن کانال 1٫4 میلیون واحدی / بورس کی مثبت می‌شود؟ اصلاح ابلاغیه شرایط موسسین یا سهامداران نهادهای مالی بانک ملت کنفرانس اطلاع رسانی برگزار کند " وبملت " تا نیمه آبان تعلیق شد/فردا، بازگشایی "کلوند"، "خمهر" و "دانا" آتش‌سوزی بزرگ در بندرعباس و قطع برق چندین محله یک گام تا راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات در بازار سرمایه بانک رفاه کارگران، مسابقات دوره ای "هوش حفاظتی" برگزار می کند وضعیت سبد سهام عدالت در اولین روز آبان ماه آیفکس قرمز ماند 7 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد ریزش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته زمان واریز سود سهامداران شستا هشدار درباره احتمال تبدیل ایران به واردکننده گاز! آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت ربات ها را خاموش کنید تا بورس نفس بکشد ریزش 28688 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 15.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت تصمیمی جدی برای تغییر فرمول محاسبه پتروشیمی‌ ها اعلام نشده است نمای پایانی بورس(1 آبان1400) / شاخص کل با افت 28هزار واحدی معاملات را به پایان برد جزییات تغییر فرمول قیمت‌ گذاری محصولات پتروشیمی «صندوق پروژه‌ها» روش مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن قرمزی شاخص کل در نخستین روز آبان ماه صندوق املاک و مستغلات در آستانه راه اندازی اطلاع‌رسانی ابعاد تغییر فرمول قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی؛ به زودی