کاهش 8301 واحدی شاخص بورس تهران / بازار داغ 26 هزار میلیارد تومانی اوراق بدهی در فرابورس

کاهش 8301 واحدی شاخص بورس تهران / بازار داغ 26 هزار میلیارد تومانی اوراق بدهی در فرابورس

در حالی که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8301 واحد روبرو شد، اما در فرابورس ایران در بازار اوراق بدهی دولتی 26 هزار میلیارد تومان معامله شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران با وجود این که به گفته مدیرعامل بورس بر اساس همه معیارها ارزنده شده و اکثر سهام آن به قیمت کف رسیده‌اند، اما با این وجود امروز هم روند رو به ریزش پیدا کرده و شاخص کل با کاهش 8301 واحد به رقم یک میلیون و 177 هزار و 975 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن امروز 379 واحد کاهش یافته و به رقم 431 هزار و 253 واحد رسید. ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 4 میلیون و 707 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران در بورس تهران امروز بیش از 3.9 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب بیش از یک میلیون نوبت معامله و به ارزش 4481 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز فرابورس ایران به بیش از 27 هزار و 273 میلیارد تومان رسید که با این حساب معامله‌گران امروز در بورس تهران و فرابورس ایران بیش از 3 1 هزار و 755 میلیارد تومان خرید و فروش کردند.


نقشه معاملات امروز بورس تهران

البته عمده ارزش معاملات فرابورس که بیش از 26 هزار میلیارد تومان بوده مربوط به فروش و انتشار اوراق مرابحه عام دولت بوده که مشتری ‌آن بانک‌ها و صندوق‌های با درآمد ثابت هستند که امروز بیش از 26 هزار میلیارد تومان در فرابورس منتشر شده است و یکی از رسالت‌های مهم بازار که تامین مالی کلان برای دولت، شرکت‌های بورسی و فرابورسی و صندوق‌ها است، محقق شده است.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند اما میزان ریزش زیر یک درصد اتفاق افتاده است به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 7 دهم درصد کاهش یافت و این دو شاخص با معیار هموزن 9 صدم درصد کاهش یافتند، شاخص آزاد شناور 55 صدم درصد کاهش یافت، شاخص اول بازار بورس 87 صدم درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 49 صدم درصد کاهش یافت.


روند یکساله شاخص بورس تهران

نمادهایی که قبلا شاخص‌ساز بودند امروز در ریزش شاخص اثرگذار بودند که به ترتیب می‌توان به نمادهای ملی مس، پتروشیمی خلیج فارس، شستا، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین و ایران خودرو بودند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل دارویی برکت، شستا، پتروشیمی بوعلی، توسعه و عمران امید، تولید نیروی برق دماوند، ملی مس ایران و بانک تجارت بوده است. در فرابروس ایران امروز شاخص کل 4 واحد افزایش یافته و به رقم 16 هزار و 984 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 163 هزار میلیارد تومان رسید.


وضعیت امروز پالایش یکم

معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از یک میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 345 هزار نوبت معامله و به ارزش 27 هزار و 273 میلیارد تومان داد و ستد کردند که مهم‌ترین رقم این معاملات یعنی 26 هزار میلیارد مربوط به اوراق مرابحه و اوراق بدهی است.

امروز نمادهای آریاساسول، مسیر برق گیلان، پتروشیمی زاگرس و ذغال سنگ پروده طبس بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای بیمه پاسارگاد، ذوب‌آهن و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر ریزشی بر شاخص فرابورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش امروز شامل ذغال سنگ پروده طبس، برق و انرژی پیوندگستر پارس، سرمایه گذاری سپهر صادرات، توسعه مسیر برق گیلان، لاستیک یزد، آریا ساسول و تولید نیروی برق دماوند بودند.

به گزارش فارس، یکی از ماموریت‌های بازار سرمایه تامین مالی کلان برای شرکت‌های بورسی و فرابورسی، شرکت‌های دولتی و تامین مالی برای خود دولت است که از جمله می‌توان به انتشار اوراق مرابحه و اوراق بدهی در بازار فرابورس اشاره کرد که خریداران آن صندوق‌های با درآمد ثابت و بانک‌ها هستند.

همچنین صحرایی مدیرعامل بورس تهران دیروز گفته بود با همه معیارهای اقتصادی و پارامترهای موجود بازار سرمایه به خاطر ریزش‌های پیاپی شاخص کل ارزنده شده و اکنون وقت خرید سهام است، اما در عین حال باید توجه کرد که سرمایه‌گذاری در بورس باید با دید بلندمدت باشد و از محل پس‌اندازهایی که نیاز فوری به آن نیست انجام شود و سرمایه‌گذاران نباید به هیچ وجه برای حضور در بورس دارایی‌های مورد استفاده خود مانند ماشین، منزل و یا طلا بفروشند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار چند؟

ارزان‌ترین لپ‌تاپ‌های بازار چند؟

با توجه به ادامه دورکاری کارمندان و همچنین آموزش های آنلاین دانشجویان و دانش آموزان به دلیل شیوع گسترده کرونا، میزان استفاده و خرید لپ تاپ و تبلت، همچنان در صدر دسته لوازم دیجیتال قرار دارد.

TejaratNews.com/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/25

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و ثبات افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 760 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
ادامه روند کاهشی دلار در آخرین روز بازار 99

ادامه روند کاهشی دلار در آخرین روز بازار 99

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (پنجشنبه) با 85 تومان کاهش در مقایسه با روز گذشته به رقم 23 هزار و 960 تومان رسید.

Bartarinha.ir/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
دارندگان خودرو تعیین‌کننده قیمت‌های بازار

دارندگان خودرو تعیین‌کننده قیمت‌های بازار

در حالی که شنیده می‌شود طی 10 روز نخست سال جدید، قیمت خورو‌های داخلی روند افزایشی قابل توجهی داشته است، اما ريیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران بر تعطیلی همچنان بازار علیرغم آغاز به ک...

Bartarinha.ir/
پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: کاهش نرخ ارز تقریبا منتفی شده است و این جزو سیاست‌های دولت بود که در انتهای دوره خدمت خود از لحاظ روانی در بازار سرمایه اثر بگذارد.

Bartarinha.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
عرضه 920 تن اسیداستیک "شفن" افت 1.5 درصدی نرخ فروش پلی پروپیلن جم در بورس کالا چرا نوسانات دلار محدود شده است؟ / واکنش‌ مردم به « نرخ کارشناسی دلار» کرونا کدام پرواز‌های خارجی را ممنوع می‌کند؟ افت نرخ فروش محصولات پتروشیمی مارون در بورس کالا جزيیات بسته جدید سیاست ارزی بانک مرکزی افزایش 80 درصدی قیمت روغن مایع و 146 درصدی قیمت روغن جامد باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود دولت یا بانک مرکزی؛ بزرگ‌ترین بدهکار کیست؟ قیمت روز خودرو را اینجا دنبال کنید رشد 6 درصدی نرخ پلی اتیلن سنگین پتروشیمی امیرکبیر عدم تغییر چشمگیر در عملکرد پتروشیمی خراسان در بورس کالا افزایش 400 تنی میزان فروش آرتوزایلین پتروشیمی برزویه بورس در هفته‌ای که گذشت/ تزریق 24 هزار میلیارد تومانی هم تاثیری روی بازار نداشت بازدهی سالیانه 77 درصدی صندوق "سهامی ثروت آفرین تمدن " جوجه یک روزه کمیاب و گران شد/ هشدار درباره افزایش دوباره قیمت مرغ جزيیات پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت آخرین وضعیت قیمت و واردات روغن 3 اقدام تاثیرگذار در خروج معاملات بورس از رکود بازدهی 86.6 درصدی سالانه صندوق "بذر امیدآفرین" عرضه صکوک اجاره 10 هزار میلیارد ریالی صبا تامین سقوط نفت به 40 دلار تا 10 سال آینده بازار سرمایه نقش کلیدی در تحقق شعار سال دارد سلامت و معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و افتتاح طرح‌های ملی 4 هدف اصلی در 100روز پایانی دولت است محصولات معدنی وارد روند واقعی‌سازی قیمت شده‌اند امکان تنظیم بهینه بازار با تحلیل داده‌های شفاف بورس کالا ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق "مشترک گنجینه مهر" زنگنه: 21.5 میلیون تن از تعهد افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی محقق شد یک هفته با بورس کالا پلاستیک دوباره گران شد ارزش صندوق بانک گردشگری از 101 هزار میلیارد ریال فراتر رفت معاملات بورس در روزهای پایانی فروردین ماه مثبت می‌شود؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/27 بازدهی یک‌ساله صندوق‌ها به کمتر از 92 درصد رسید قرارداد ترکمانچای فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تولیدکنندگان ایرانی ها حدود 1600 خانه در ترکیه خریدند ارزش صندوق‌های مختلط به 24 هزار میلیارد ریال رسید ولخرجی دولت با دلارهای بلوکه / «به جای طلبمان واکسن بدهند» آیا با دستمزد 4 میلیون تومانی می‌توان زندگی کرد؟ ایرانی‌ها بیشترین خریدار خانه در ترکیه هستند ادامه روند تقاضای ضعیف محصول تختال فولاد خوزستان آثار مالیات خانه‌های خالی بر بازار مسکن نقدینگی در کشور به وضعیت انفجار رسید/ هدایت نقدینگی باید از روز اول دولت آینده آغاز شود یک هفته با صنایع بورسی رودخانه‌ای در ولز، پر از شیر شد چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟ حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1400 اقدام غیرمنتظره هیوندای در معرفی کانسپت جدید احتمال حذف محدودیت خرید سهام از سوی کارگزاری‌ها و پرسنل آنها

در حال بارگیری...