ماجرای رانت هزار میلیارد تومانی طرح اخیر مجلس

ماجرای رانت هزار میلیارد تومانی طرح اخیر مجلس

نهایتا بعد از حرف و حدیث فراوان و با وجود مخالفت صریح نهاد‌های صنفی و مدنی، افکار عمومی و نیز کسب‌وکار‌های آنلاین، مجلس تصویب کرد که طرح موسوم به صیانت از کاربران فضای مجازی طبق اصل85 قانون اساسی در کمیسیون مربوطه بررسی شده و بدون نیاز به طرح در صحن علنی مجلس مستقیما به شورای نگهبان ارسال شود.

روزنامه همشهری: نهایتا بعد از حرف و حدیث فراوان و با وجود مخالفت صریح نهادهای صنفی و مدنی، افکار عمومی و نیز کسب‌وکارهای آنلاین، مجلس تصویب کرد که طرح موسوم به صیانت از کاربران فضای مجازی طبق اصل85 قانون اساسی در کمیسیون مربوطه بررسی شده و بدون نیاز به طرح در صحن علنی مجلس مستقیما به شورای نگهبان ارسال شود.

نیما نامداری عضو هیات مدیره نظام صنفی رایانه‌ای:

تدوین‌کنندگان طرح صیانت از کاربران فضای مجازی می‌گویند تا زمانی که جایگزین مناسب داخلی برای این سرویس‌ها نباشد فیلتر نخواهند شد.

 برای سال1400 چیزی حدود هزارمیلیارد تومان بودجه برای سرویس‌های داخلی درنظر گرفته می‌شود. این یعنی یک رانت هزار میلیارد تومانی در اختیار تعدادی مدیر دولتی قرار می‌گیرد که به اسم حمایت از سرویس‌های داخلی آن را هدر بدهند.

از آن طرف تقریبا تمام کسب‌وکارهایی که به اسم سرویس بومی در این سال‌ها منابع دولتی را به‌خود اختصاص دادند هیچ‌کدام توفیقی در جذب کاربر نداشته‌اند. دلایل این موضوع واضح است.

 تصور اینکه می‌شود سرویس‌هایی مشابه اینستاگرام و واتساپ و گوگل و لینکدین و توییتر و فیسبوک و... ساخت و دولت هم کارفرمای آن باشد ناشی از بی‌تجربگی و بی‌اطلاعی از دنیای کسب‌وکارهای دیجیتال است.

local_offerبرچسب‌ها:
ماجرای رانت 25 هزار میلیاردی کارتن‌خواب‌ها چیست؟

ماجرای رانت 25 هزار میلیاردی کارتن‌خواب‌ها چیست؟

فرمانده انتظامی تهران از دستگیری 200 مجرم ارزی خبر داده است. 200 نفری که با تاسیس شرکت‌های صوری 900 میلیون دلار ارز دولتی گرفته بودند؛ به این بهانه که کاغذ وارد کنند. آن هم در سال 99 و زمانی که مسيولا...

TejaratNews.com/
رانت تخفیف کارمزد معاملات، برای مدیران صندوق ها حذف شد

رانت تخفیف کارمزد معاملات، برای مدیران صندوق ها حذف شد

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس گفت: در راستای صیانت از منافع سرمایه گذاران سبد‌ها، هر گونه تخفیف کارمزد معاملات حذف شد.

YJC.news/
اتفاقی عجیب / توقف واکسیناسیون عمومی به نفع گروه‌های خاص / رانت واکسن برای سازمان بورس!

اتفاقی عجیب / توقف واکسیناسیون عمومی به نفع گروه‌های خاص / رانت وا...

آماراهای مختلف از واردات واکسن کرونا منتشر می‌شود اما گزارش‌های مردمی حاکی از این است که در برخی از مراکز واکسن‌های خارجی برای تزریق دز دوم به گروه‌های سنی مشمول به اندازه کافی وجود ندارد. در این شرای...

TejaratNews.com/
قطع همزمان برق، آب و اینترنت/ مشکل چه زمانی حل می‌شود؟

قطع همزمان برق، آب و اینترنت/ مشکل چه زمانی حل می‌شود؟

چهار روز پیاپی است که برق در ایران قطع می‌شود و همزمان با آن در برخی شهرهای کشور و از جمله شهرهایی با دمای بالای 40 درجه قطع آب و علاوه بر آن قطع اینترنت هم تجربه می‌شود.

TejaratNews.com/
تکرار مثلث گرما، قطع برق و اینترنت

تکرار مثلث گرما، قطع برق و اینترنت

در حالی که سال گذشته در فصل زمستان به دلیل قطعی برق، مشکلاتی از جمله قطعی آنتن موبایل و اینترنت برای کاربران ایجاد شده بود، حالا با رسیدن فصل گرما، باز هم این مشکل بروز کرده است.

TejaratNews.com/
سود 20 هزار میلیارد تومانی بانک‌ها با رانت اطلاعاتی در بورس

سود 20 هزار میلیارد تومانی بانک‌ها با رانت اطلاعاتی در بورس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌های دولتی که در بازار بورس سود بسیاری را کسب کرده‌اند باید مکلف به خرید سهام در بازار بورس شوند.

TejaratNews.com/
ماجرای ما و گران کردن اینترنت!

ماجرای ما و گران کردن اینترنت!

در خبرها آمده نمایندگان مجلس تصویب کردند که منابع 3 هزار میلیارد تومان از کاربران اپراتورها اخذ و به صدا و سیما و برخی دستگاه‌های نظارتی اختصاص یابد که باعث افزایش هزینه اینترنت برای کاربران خواهد شد....

Bartarinha.ir/
برای اولین بار در کشور؛ خرید سرویس اینترنت پرسرعت شاتل از دیجی‌کالا

برای اولین بار در کشور؛ خرید سرویس اینترنت پرسرعت شاتل از دیجی‌کال...

اگر در همین لحظه تصمیم بگیرید که یک سرویس اینترنت ثابت برای خانه یا محل کارتان تهیه کنید، انتخاب شما چیست؟

Bartarinha.ir/
تعرفه اینترنت پیام رسان‌های داخلی مشخص شد

تعرفه اینترنت پیام رسان‌های داخلی مشخص شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را ملکف کردند که نرخ تعرفه اینترنت برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی 20 درصد نرخ تعرفه های پیام‌رسان‌های خارجی باشد.

Bartarinha.ir/
رانت سالانه 100 هزار میلیارد تومانی قیمت‌گذاری دستوری خودرو

رانت سالانه 100 هزار میلیارد تومانی قیمت‌گذاری دستوری خودرو

ريیس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی بابیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری، صنعت خودروی کشور را نابود کرده، گفت: با قیمت‌گذاری دستوری، سالانه 100 هزار میلیارد تومان رانت ایجاد کرده‌ایم، رانتی که فقط نص...

BourseNews.ir/
100 هزار میلیارد تومان رانت توزیعی در بازار خودرو

100 هزار میلیارد تومان رانت توزیعی در بازار خودرو

همراه با اختلاف قیمت کارخانه و بازار، تنها در سال‌جاری بالغ‌بر 100 هزار میلیارد تومان رانت توزیع شده است.

TejaratNews.com/
انتقاد شدید از دستور فولادی وزیر صمت / 150 هزار میلیارد رانت با قیمت‌گذاری جدید!

انتقاد شدید از دستور فولادی وزیر صمت / 150 هزار میلیارد رانت با قی...

عبدالله مشکانی، تحلیلگر اقتصادی و بازار سرمایه در یک محاسبه میزان توزیع رانت احتمالی تصمیم جدید وزارت صمت برای قیمت‌گذاری فولاد را بیش از 150 هزار میلیارد تومان برآورد کرده است.

TejaratNews.com/
رانت 20درصدی دلیل مخالفت با شیوه‌نامه فولاد

رانت 20درصدی دلیل مخالفت با شیوه‌نامه فولاد

عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد گفت: شمش صادراتی 480 دلار و شمش داخلی حدود 360 دلار قیمت دارد. بنابراین طبیعی است که عده ای مخالف عرضه های شفاف در بورس کالا باشند تا بتوانند از رانت 20 درصدی ...

BourseNews.ir/
احتمال ورود به دوره تازه توزیع رانت

احتمال ورود به دوره تازه توزیع رانت

تجربه‌ تلخ و سنگینی که اواخر دولت سیدمحمد خاتمی و اوایل دولت محمود احمدی‌نژاد داشتیم، در سال پایانی دولت حسن روحانی در حال تکرار است...

Bartarinha.ir/
آغاز فروش فوق‌العاده رانا پلاس + قیمت و جزيیات نرخ فروش کپسول های "دکپسول" افزایش یافت همه چراغ‌های بورس قرمز شدند! دلار گران شد افزایش سرمایه 3 نماد بورسی پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال " لکما "برنده استعلاق قیمت خرید 100 عدد راک پیام اضطراری سهامداران "وسدید" به اژه‌ایی عرضه های اولیه در روزهای سرخی بازار لبنان پول سوخت ایران را می‌دهد؟ واردات واکسن کرونا به بیش از 65 میلیون دز رسید سخنگوی صنعت برق: فیش‌ها را قسطی می‌کنیم! قیمت مسکن در منطقه 4 تهران سهمیه بنزین مهر ماه واریز شد / چه کسانی 500 لیتر بنزین گرفتند؟ با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم! نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد نامه آملی‌لاریجانی به جنتی درباره واردات خودرو توضیح درباره فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق مجموع واکسن‌های وارداتی از مرز 60 میلیون دز عبور کرد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد با فیلترشکن ببینید 1400/06/31 عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه نوسان قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ / تاثیرات طولانی شدن مذاکرات در بازار رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو/ مصوبه به مجلس برگشت آخرین اخبار از مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن روز پرصعود و نزول برای بورس ادامه ابهام‌ها و اختلاف‌ها در مورد برگ سبز خودرو واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری تا ظهر فردا " زشگزا " در مسیر پرداخت سود قرار می گیرد آغاز پرداخت سود "وتعاون" از مهرماه

در حال بارگیری...